Raymond „Red“ Reddington

Zpět

 

Raymond Reddington

Raymond „Red“ Reddington je kriminální „consigliere“, člověk zprostředkovávající obchody s obrovskou sítí kontaktů a bohatství. Je na 4. Místě FBi seznamu nejhledanějších zločinců a po 20 letech, kdy se FBI vyhýbá, se najednou vzdá.

Pozadí

Navštěvoval Námořní Akademii, kterou dokončil v 24 letech jako nejlepší ze třídy a mířil přímo na pozici admirála, když beze stopy zmizel, zatímco se vracel k rodině na Vánoce roku 1990. O 4 roky později na sebe upozornil prodejem tajných informací nepřátelům země a byl v nepřítomnosti odsouzen za zradu.

Během následujících 20 let postavil syndikát kontaktů: špiony, zloděje, pašeráky, drogové dealery, převaděče lidí, obchodníky se zbraněmi, padělatele, hackery, žoldáky a zabijáky. Během stejné doby byly prozrazeny pozice USA sil v Moskvě, Islamabadu a Pekingu. Red infiltroval soukromý sektor a neexistovala oblast, ve které by se nepohyboval – technologie, lodní doprava, komunikace, vojenství a bezpečnost až po farmacii. Nakonec dospěl od prodeje tajemství k organizování válek, ovládání vlády a geopolitickému vlivu podle svých potřeb.

Je znám jako „consiglieri zločinu“ pro svou schopnost dohodnout obchody na černém trhu. Byl označen jako 4. Nejhledanější, ale později to dotáhl až na první místo v seznamu FBI a statusu uprchlíka, kterého má jakákoli síla zatknout „on sight“. Ve flashbacku epizody Requiem odhalí Kathryn Nemec, že svoje impérium vybudoval jen kvůli dvěma věcem – ochránit Elizabeth Keen a udržet sebe na svobodě. Když se jeho nepřátelé dostali moc blízko, vzdal se FBI, aby se o její ochranu postaral přímo.

Podle dosavadních informací se na seznamu držel 25 let a FBI s ním nyní spolupracuje 28 měsíců.

Zajímavosti:

Redovo obvyklé alias v kontaktech je „Nickova Pizza“, protože je vidět na displeji, kdy volá nebo je volán. V jedné epizodě použije stejnojmennou skutečnou roznáškovou službu na pizzu.

Je jedinou postavou, která se objevila v každé epizodě.

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *