Felicity Megan Smoak

„Vím dvě věci. Nejsi sám. A věřím ti.“

Felicity k Oliverovi

Felicity Megan Smoak

Felicity Megan Smoak (narozena 1989) je bývalá členka Arrowova týmu, Oliverova bývalá asistentka a bývalá členka zákaznického servisu v Tech Village.

Je dcerou Pana Smoaka a Donny Smoakové. Kromě dalších přátelství a vztahů je také přítelkyní Olivera Queena. Byla hlavním kontaktem mezí Arrowem a Policejním oddělením Starling City, konkrétně Quentinem Lancem.

Status: naživu v roce 2020, zesnulá v roce 2040

Herečka: Emily Bett Rickards

Felicity je velmi inteligentní a velice zkušená v oblasti elektroniky, kvůli čemuž ji nezávisle na sobě kontaktovali jak Walter, tak i Oliver kvůli technickým problémům.

Poté, co je Oliver postřelen svou matkou, ukryje se v jejím autě, odhalí jí svou identitu a požádá ji o odvoz do svého doupěte místo do nemocnice. Když mu Felicity a Diggle zachrání život, souhlasí Felicity s tím, že se k nim přidá, ale jen do té doby, než najdou Waltera. Po jeho záchraně se ale rozhodně zůstat v týmu. Po nějakém čase se stává stálou členkou jako technologický expert.

Život…

Když byla velmi malá, její otec opustil ji i její matku. Údajně žil v Las Vegas s její matkou do té doby, než šla na vysokou.

Felicity má židovské kořeny. Zmínila to Oliverovi, který jí následně popřál radostnou Chanuku. Podruhé pak Barrymu Allenovi, když se zeptal na její prázdninové plány. Odpověděla „Zapálím menorah (židovský sedmiramenný svícen).“ Kromě toho, když uvidí miminko Johna a Lyly, řekne „Mazel Tov.“ což je židovská fráze pro gratulaci. Na Sářině pohřbu podle židovského zvyku hodí na rakev trochu hlíny.

Již v útlém věku si našla cestu k počítačům a podle vlastního tvrzení si vlastní staví od sedmi let. Nicméně se vždycky trochu obávala, že skončí někde jako servírka jako její matka, takže dělala všechno proto, aby podobnému osudu unikla. V 19ti letech se umístila na druhém místě v Národní soutěži počítačových expertů (zmíněno Dr. Wellsem ve Flashovi, když se s Felicity poprvé setkají).

[metaslider id=“65249″]

Na M.I.T.

Felicity šla na vysokou, ale přestoupila na M.I. T. V prvním ročníku měla problém se stalkerem.

V závěrečném ročníku chodila s Cooperem Seldonem. Oba byli členy hackivistické kolejní skupiny, stejně jako součást cybergoth subkultury.

Společně vyvinuli ještě se spolubydlícím Myronem supervirus, původně určený ke vznešeným cílům – digitální odhalování zločinců nebo vládních podvodů. Cooper se ale rozhodl nabourat do kolejní struktury a smazat všechny studentské půjčky. Šokovaná Felicity ho zastavila tím, že vytáhla šňůru.

Cooper jí pak nadával ve smyslu, jestli je hacker nebo hrdina, ale později se udobřili. Chtěla mu pomoci z vězení tím, že vzala vinu na sebe, ale Cooper už se přiznal. V cele se oběsil, což Felicity těžce zasáhlo. Později si obarvila vlasy na blond a změnila vzhled, čímž nechala své hackivistické dny za sebou.

Promovala na M.I.T. v oboru Kybernetické bezpečnosti a Počítačových věd. Pak se odstěhovala do Starling City a začala pracovat pro Queen Consolidated.

Osobnost…

Felcity je chytrá, ambiciozní, dříčka a technicky velmi zdatná žena s vysokou sebedůvěrou. Ačkoli nevyhledává potíže, také před nimi neustupuje, hlavně když je někde problém k vyřešení. Občas si není jistá vlastní pozicí. Je často spíše trpělivá a shovívavá, například k Oliverovi, který jí nese prapodivné problémy a je jasné, že jí neříká pravdu.

Kromě těchto schopností, znalostí a dovedností jsou jejími silnými stránkami soucit, laskavost a důvěra. Dá se předpokládat, že právě díky nim se jí Oliver svěřil se svými aktivitami a koneckonců jí také svěřil vlastní život.

Kromě záchrany jeho života zcela samozřejmě začne vylepšovat jeho technické zázemí, protože podle jejích vlastních slov „Jí bolí na duši, když vidí takhle mizerně zapojenou síť.“ Neschaluje sice jeho metody práce, ale respektuje jejich častou nevyhnutelnost.

Felicity je také často nešikovná ve společenských situacích. Obvykle začne mluvit naprosto nesmyslně, aniž by si dávala pozor na obsah slov a často přitom používá sexuální narážky. Dělá to, když je nervózní, často ve společnosti výše postavených lidí (Walter Steel nebo Moira Queen), nebo těch, kteří se jí líbí (Oliver Queen a Barry Allen). Obvykle se pak snaží situaci zachránit dalším blábolením.

Nebojí se vyslovit vlastní názor a neochvějně si stojí za svým, pokud je přesvědčena o vlastní pravdě. Vnese humor do každé situace, hlavně těch dramatičtějších, kdy právě její nadhled často uvolňuje napětí. Pravidelně překvapuje ty, kteří ji podceňují.

Schopnosti…

Genialita…

Felicity ovládá mnoho postupů na získávání informací, perfektně programuje a je blesková hackerka. Umí počítat karty, má fenomenální paměť, je zkušenou inženýrkou (likvidace bomb). Navíc disponuje hlubšími znalostmi historie, politiky, geografie, ekonomie, fyziky, biologie a chemie.

Počítače…

Expertní hackerka…

Velmi dobrá řidička...

Lékařka…

velmi dobré znalosti první pomoci, naučil ji John Diggle

Zpět na sekci Postavy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.