Observeři

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

„Všechno je více než jednou.“

September směrem k Walteru Bishopovi, konec první série

Observeři jsou vyvinutí lidé z budoucnosti. Protože chtěli studovat vlastní evoluční proces, vytvořil technologii dovolující cestovat časem a prostorem. Celkem doslova tak existují „vně“ času. Pocházejí z jedné (pozor, nikoli jediné), verze budoucnosti. V ní je svět poškozen nad možnosti opravy a celkově neudržitelný. Jejich verzí konce byl vzestup k totalitní moci, kterou získali v roce 2015.

Pozadí…

Pozorovatelé byli vytvořeni roku 2167. Jsou stoičtí, klidní a monotónní. Jsou velmi bledí, holohlaví, nemají obočí a nosí černé obleky obvykle s černým kloboukem typu fedora. Experimenty s lidským mozkem prováděli norští vědci z Oslo roku 2167. Zjistili, že mohou odstranit části mozku, kde vzniká agrese a další negativní emoce a nahradit je racionalitou. Nicméně postupem času byly odstraněny i oblasti dobrých emocí (láska, soucit) v zájmu zvýšení celkové inteligence. Během mnoha následujících let se Observeři rozšířili po celé Zemi.

Vyrůstali v nádržích s pomocí DNA pečlivě zvolených dárců, díky čemuž nebylo potřeba tradiční rozmnožování a tím pádem ani ženy. Růst byla navíc urychlený. Celkem často ale došlo k mutaci subjektů. Tyto anomálie byly zastaveny a zničeny.

Do roku 2906 zruinovali Observeři celou planetu. Aby tomu zabránili, rozhodli se vydat zpět v čase a získat ji zpátky od tehdejších lidí.

Položení základů…

První vlnou byli vědci. Jejich úkolem bylo údajně pozorovat vývoj Observerů a zaznamenat klíčové momenty historie. Tým dvanácti vědců nevěděl nic o úmyslu Invaze. Pouze měli upravit čas tak, aby vyhovoval plánu jejich vlastní evoluce. Hlavní Observer musel vědět, že jeden z nich zachrání Petera Bishopa a zabrání použití Stroje v alternativní budoucnosti. Observeři měli kódová označení, každý se jmenoval podle jednoho měsíce v roce. Protože byli blíže lidství než jejich pozdější verze, vyvinuli si dokonce určitý stupeň emocí, ale přísahali, že jejich nadřízení se to nikdy nedoví.

Kritický moment…

Během noci, kdy Walternate (alternativní verze Waltera Bishopa) objevil lék pro Peterovu nemoc, Observer, který přišel, aby tenhle moment zaznamenal, vyrušil Waltera, díky čemuž vědec přehlédl indikátor. September považoval tenhle moment za klíčový pro evoluci Observerů. Odstartovala tak série událostí, které se podle Septemberových instrukcí nikdy neměly stát: Walterův průchod do druhého vesmíru (poškození reality obou), válka mezi vesmíry, zmizení obou verzí Olivie, Peterův vztah s druhou Olivií a narození Henryho Dunhama, dítěte, které nikdy nemělo existovat.

Ve správném řetězu by se narodila Henrietta. Observeři se chtěli ujistit, že Peter zůstane vymazán z historie.

[the_ad_group id=“2482″]

Poslední hra…vzestup k moci…

V roce 2015 získávají Observeři absolutní moc, pravděpodobně na základě znalostí týmu vědců o ovládnutí klíčových momentů historie. Fringe Divize byla restrukturalizována na běžnou policii, ačkoli tajná sekce začala odboj a hledají přeživší členy původní agentury, kteří zůstali v jantaru.

Roku 2036 získali plnou kontrolu nad Zemí. Dokonce vytvořili i atmosferické podmínky podobné těm z roku 2609. Fringe Team se pak přidal k odboji a po vraždě Henrietty se pořádně rozzuřil. Observeři byli několikrát velmi citlivě zasaženi a tým Finge začal s prováděním Walterova plánu.

Pád…

Walterův plán zahrnoval vyslání Michaela, biologické anomálie, do budoucnosti, kdy začalo formování Observerů. Měl jim ukázat, že nemusí obětovat emoce a že vývoj se může ubírat jinudy. Po Semptemberově smrti Walter nakonec bere Michaela sám do roku 2167. Nikdy už se nezjistilo, jestli Observeři nevznikli vůbec, nebo zda byli vytvořeni podle Michaelova vzoru.

Schopnosti a technologie…

Většina schopností Observerů pochází z budoucí technologie. Mají implantát v hlavě – ten může mít kdokoli. Jeho následkem jsou schopni sledovat jinak časovou osu a po čase vypadají vlasy. Jsou schopni teleportace a kalkulace pravděpodobnosti událostí. Vidí například, jaké možnosti způsobí i drobná změna reality – například pozdější odchod osoby z prostoru, přítomnost nebo nepřítomnost předmětu apod. Technologie vytváří nová centra a spojení mozku. Po nějakém čase jsou tyto úpravy mozku trvalé. September nicméně ukázal nějaké známky emocí, nebo k nim měl minimálně velmi blízko.

Občas používají dalekohledy nebo telefony, které působí retro stylem, ale jde o velmi pokročilou technologii. Zapisují si poznámky podivným kódem, který odolává rozluštění, protože se vymyká běžným zákonitostem jazyka – například se v něm neopakují znaky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.