Katherine „Kate“ Houghton Beckett

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Katherine „Kate“ Houghton Beckett je detektiv NYPD (New York Police Department) na 12. Okrsku na Oddělení vražd a byvalá vladní agentka. V současnosti je také manželkou Richarda Castla. Hraje jí Stana Katic.

Pozadí…

Narodila se Jimovi a Johanně Beckettovým 17. listopadu 1979 a vyrůstala na Manhattanu.

Její dědeček byl amatérský kouzelník a často ji po škole bral do Kouzelného Drakeova obchodu, kde začala její láska k umění. Je také fandou komiksů, první si koupila ve 14ti letech a kdyby si měla zvolit, čím chce být, byla by Elektrou. Její otec z ní také udělal fanynku baseballu.

Chodila na Stuyvesantskou Střední, veřejnou školu v New Yorku pro nadané studenty. Pak navštěvovala právní přípravku ve Stanfordu a snila o tom, že se stane první Vrchní soudkyní Ústavního soudu. POo smrti matky ale přestoupila do New Yorku a zahájila kariéru u policie. Během let na univerzitě strávila jeden semestr v Kyjevě na Ukrajině.

Seriepedia Castle na zabití postavy Kate Beckett 02Často naznačuje Castlovi, že má divokou minulost a podle Madison Queller, její kamarádky, byla opravdu ranařka a chodila navíc se spoustou chlapů. Jedno léto strávila kariérou modelky jako kontrast k servírce, což ji vydělalo dost peněz na koupi Harleye Softail ročník 1994, na kterém stále jezdí, ačkoli to její otec těžce neschvaluje. Její spolubydlící byla Debbie Winaker, královna krásy prvního ročníku.

1. ledna 1999, kdy bylo Kate 19, byla její matka Johanna ubodána cestou na společnou večeři s Kate a Jimem. Vraha se nikdy nepodařilo vypátrat a policie uzavřela smrt jako čin náhodného gangu. Kate věřila, že ve smrti její matky je něco víc a je přesvědčená o tom, že detektivové ignorovali cokoli, co se jim nehodilo do krámu.

Její otec smrt matky těžce nesl a dal se na alkohol. Nakonec mu z toho pomohla. Od té doby nosí Kate na krku mámin snubní prsten jako „život, který ztratila“ a otcovy hodinky (Omega Speedmaster Professional, jinak taky Moonwatch) jako „život, který zachránila“.

Na druhou stranu jí matčina smrt motivovala stát se policistkou: být detektivem, který skutečně hledá spravedlnost v zájmu obětí a ze správných důvodů, nejen vyzobávat jednoduché zločiny. Krom toho také pátrala po pozici, která by jí dovolila se případu věnovat.

[the_ad_group id=“2482″]

Další věci, které jí pomohly se přes tuto událost přenést, byly Castlovy knihy a pořady Nebula 9 a Temptation Lane.

Po opuštění akademie byl jejím trenérem Mike Royse, který podle jejích slov „jako jediný rozuměl její posedlosti“. Nakonec se do něj zamilovala.

Pak se stala detektivem NYPD, konkrétně Oddělení vražd na 12. Okrsku, kde pracuje spolu s Javierem Espositem, Kevinem Ryanem a forenzní odbornicí Lanie Parishovou pod velením Kapitána Roye Montgomeryho (později pod Victorií Gatesovou).

Poté, co bezúspěšně strávila nad případem své matky tři roky a nic nenašla, rozhodla se posunout dál a vyhnout se dalšímu noření se do jeho hlubin. Podle Montgomeryho je její hlavní silou empatie s příbuznými oběti, protože zná jejich pocity z vlastní zkušenosti.

V jednu chvíli se spojila s Willem Sorensonem, agentem FBI, na případu únosu, který neskončil dobře. Začali spolu randit, ale skončilo to v momentě, kdy Will odjel kvůli novému místu do Bostonu a upřednostnil kariéru před Kate.

Vztah s Castlem

Prvotní vztah s Castlem byl napjatý, protože Kate ho viděla jako nedospělého a nezodpovědného. Nicméně brzo poznala, že je důležitý při řešení náročných případů. Když Castle nabídl vlastních 100 000 dolarů k chycení muže zodpovědného za vraždu Johanny Beckett, nabídl Kate navíc to, že ukončí jejich partnerství vzhledem k tomu, že jeho přítomnost donutila Kate zabít tohoto muže, aniž by věděla, kdo ho najal. Jejich vztah tak prošel velkým pokrokem a můžeme je vidět, jak si po práci dávají společně burgera. Castle s ní pak začal také více muvit o Alexis.

Jejich vztah se hodně promítá na její blízkosti k Alexis, Richardově dceři. Ta vnímá Kate jako kamarádku a občas náhradní matku, dokonce chce její rady ohledně výměnného pobytu ve Francii. Castle požádá Kate, aby pomohla s výchovou Alexis, pokud by zemřel, když věří, že je prokletý, protože se podíval na Mayskou mumii. Taky ho zásobuje radami, když mu oznámí, že Alexis vstupuje do fáze „divokého dítěte“.

Seriepedia Castle na zabití postavy Kate Beckett 02Ve čtvrté sérii se musí oba se svým vztahem vypořádat, protože jejich nerozhodnost je může stát život. Po ostré hádce, kdy oba tajili před druhým klíčové informace, buď ze vzteku, nebo protože chtěli druhého ochránit, ukončí Castle jejich partnerství a vypaří se. Kate jde pak po případu na vlastní pěst, ale není schopná s ním pohnout a když jí v souboji s nájemným vrahem jde opravdu o život, uvědomí si, jak moc pro ni Castle znamená. Poté, co rezignuje na svou pozici a stráví hodiny v dešti v parku na lavičce, navštíví pozdě v noci Castla. Na jeho otrávenou otázku: „Co chceš?“ odpoví šeptem „Tebe.“ po vášnivém polibku odchází ruku v ruce do jeho ložnice.

Přátelé…

Esposito & Ryan

S Kevinem Ryanem a Javierem Espositem vychází Kate velmi dobře. Během případů se chová jako jejich nadřízená a většinou jim dává pokyny k dalšímu postupu, ale všichni tři si velmi dobře vycházejí vstříc. Z Kate i Castla si oba dělají pravidelně legraci a škádlí je, ale všem na sobě vzájemné hodně záleží.

Lanie Parish

Lanie je kolegyně a velmi dobrá kamarádka. Kate jí může svěřit prakticky cokoli a taky se jí často svěřovala ohledně Castla. Taky jí požádala, aby jí na svatbě byla hlavní družičkou.

Martha a Alexis

Kate potkala obě ženy krátce potom, co s Castlem začala spolupracovat. Protože se Castle často radí s jednou stranou o druhé, všechny tři ženy jsou přes Richarda spojené.

Zajímavosti…

  • Kate, Castle, Esposito a Ryan jsou jediné postavy, které se objevily v každém dílu.
  • Epizoda „Sucker Punch“ je první a zatím jediná epizoda, kde Kate někoho zabila.
  • Její číslo odznaku je 41319.
  • Postava Kate Beckett je o rok mladší, než její představitelka Stana Katic.
  • Její oblíbená káva je Grande Skim Latté s dvěma dávkami vanilky bez cukru.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.