Bean

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Královna Regentka Tiabeanie Mariabeanie de la Rochambeaux Grunkwitz, známá spíše jako Bean, je hlavní postavou seriálu. Je 19ti letou Královskou Země snů a možnou následnicí trůnu Maru. Je dcerou krále Zoga a Dagmar a starší poloviční sestrou krále Dereka.

Je těžkou alkoholičkou a neustále doprovázena elfím kamarádem Elfo a osobním démonem Luci.

Poté, co se její otec psychicky zhroutil a Derek následoval Oonu na pirátskou loď, byla Bean korunována Královnou Země snů.

Vzhled

Brean má bílé vlasy po matce, kulatý nos, pihy a předkus. Nese jen slabé rysy obou rodičů, ovšem podoba s Dagmar je zřetelnější, protože Bean nosí její šaty.

Obvykle má na sobě azurovou tuniku s bílými rukávy, hnědé leginy a tmavě hnědé boty. Nosí hnědý pásek se stříbrnou sponou.

Její formální oděv zahrnuje šaty s černou spodničkou a modrým kabátem s nabíranými rukávy, které jdou až za ramena, i když pod tímhle vším má pořád stejné boty.

Schopnosti

Bean ukázala slušné bojové schopnosti s různými zbraněmi i beze zbraně. Je v tomhle samouk díky mnoha hospodským potyčkám a svým dobrodružstvím. Vypadá fyzicky velmi silně a dala bez zranění hlavičku Pendergastovi.

Díky svému Maruvianskému dědictví umí Bean používat magii. To je vidět třetí části, kdy vystřelí z rukou temné blesky, které vyhodí elektřinu v celém Steamlandu.

Osobnost

Bean je protikladem tradičních princezen, rebeluje proti svému otci, který ji dohnal k pití. Frustruje ji omezenost jejích životních voleb jako princezny druhé v nástupnické linii. Odmítá stereotypní roli královny kořisti, jejíž povinností je zajistit dědice a spojenectví skrze svazky bez lásky. Odmítá si vzít vhodné prince, kteří jsou jí nabízeni, což by ji donutilo právě k této roli. Její tři přání jsou: řídit svůj vlastní osud, vrátit zpátky matku a najít přítele, který umí naslouchat. Může se zdát nezodpovědná, rebelská a cynická, ale na princeznu je až překvapivě „normální.“

Vztahy

Ještě než byla magicky propojena s Luci a našla Elfa, neměla Bean žádné přátele, ani družičku na svatbu. Společnost jí dělali hospodští kumpáni. Díky tomu je většina jejích vztahů na přátelské bázi. Trio Bean, Elfo a Luci je hlavní trojice série.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.