Uriel

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

„Tohle je Uriel. Je to, co bych nazval…specialistou.”

Castiel představuje Uriela Samovi a Deanovi

 

Uriel byl anděl sloužící kdysi pod Annou Milton a Castielem v jejich posádkách. Castiel ho popsal jako “specialistu”. Nakonec je odhalen jako dvojí agent a následník Lucifera, následně byl zabit Annou pomocí jeho vlastní dýky.

Historie

Jako anděl existoval Uriel po tisíce až miliony let. Sloužil se stejné posádce jako Castiel. Když se Lucifer vzbouřil a odmítl Boha, Uriel stál za Bohem a archanděly, ale byl také nadšen Luciferovou mocí a charismatem tam, kde se většina ostatních andělů, včetně Castiela, bála.

Osobnost

Uriel byl netrpělivý a bezohledný, ačkoli podle Castiela byl také nejvtipnějším andělem z celé posádky; dokonce I Dean Winchester poznamenal, že věří, že Uriel má lepší smysl pro humor než Castiel, I když Dean byl minimálně částečně sarkastický, protože Castiel reálně nemá smysl pro humor.

Podobně jako Lucifer, ukázal Uriel hodně pohrdání lidmi, které vnímal jako Boží favority místo andělů. Přitom ho pobavila Deanova neochota skončit až do té míry, že poznamenal, že ho začíná mít rád. Je také znechucen démony, hlavně kvůli jejich lidské historii. To ho dovedlo ke ztrátě víry v Boha a připojení se k Luciferovi, kterého si pamatoval, že bránil anděly před Bohem, a nazýval ho “krásným” a “silným”. Uriel často mluvil o démonech I lidech jedním dechem jako o “skvrně”, nebo je přirovnal k “zabláceným opicím”.

Síly a schopnosti

“Vždycky rád něco zničím.”

Uriel vládne obvyklými schopnostmi společnými všem andělům, ale I na normálního anděla byl velmi silný a výrazně bezohledný. Během série přemohl několik andělů.

Přítomnost ve snech – Uriel může vstupovat do snů a myslí lidí.

Nesmrtelnost – Jako všechny nebeské bytosti má Uriel potenciál žít neomezeně dlouho a není nijak ovlivněn plynutím času, nemocemi nebo vyčerpáním. Nepotřebuje dýchat, jíst či spát.

Posedlost – Jako pro anděla je pro Uriela přítomnost na Zemi velmi problematická, takže jako všechny nebeské bytosti potřebuje lidskou nádobu, aby mohl na Zemi fyzicky jednat. Potřebuje také souhlas dotyčného člověka.

Nezranitelnost – Jako všichni andělé byl Uriel odolný proti většině útoků čehokoli pozemského včetně démonů. Může být velmi poraněn andělskými zbraněmi nebo v souboji s jiným andělem.

Supersíla – Na anděla svého postavení má Uriel mimořádnou fyzickou sílu. S lehkostí zabil I několik démonů. Přemohl lidi, duchy, monstra a mnoho démonů včetně Alastairových pohůnků. Stejně tak přemohl další anděly. Je jasně řečeno, že Uriel zabil sedm andělů ze své a Castielovy posádky – těch, kteří se k němu odmítli přidat v bitve proti Nebi a připojit se k Luciferovi.

Regenerace – Když je jeho schránka zraněna, jeho zranění se léčí téměř okamžitě.

Telepatie – Jako všichni andělé umí číst lidské myšlenky a emoce.

Teleportace – umí se objevit a zmizet kdekoli v čase a prostoru, vesmíru nebo kdekoli na tváři Země kromě míst chráněných Enochovou pečetí

Telekineze – může pohybovat lidmi, předměty a dalšími bytostmi pouhým pohybem rukou

Úder – Zabíjí démony dotekem čela nebo tváře člověka, kterého posedli

Superinteligence – Uriel vládne rozsáhlými znalostmi o planetách, Mléčné dráze, lidech, okultismu a dalších oborech. Má I znalosti Pekla a jeho funkce, protože on I další andělé se uměli dostat přes jeho obrany.

Vnímavost – vidí anděly I démony v jejih nádobách. Vnímá I anděly bez energie.

Uspání – Uriel umí zbavit člověka vědomí pouhým dotekem jeho ruky na čele

Slabosti:

Archandělé – Michael ho mohl poslat zpátky do Nebe, Uriel byl také viditelně zděšen jeho přítomnosti

Pečeť zaplašení – Uriela lze zahnat tímto znamením

Andělské čepele – tyto zbraně mohou Uriela zranit a zabít

Enochova pečeť – Nemůže vstoupit na místo, které je chráněno tímto symbolem

Zajímavosti:

  • Urielův odpor vůči démonům navzdory tomu, že jde o Luciferova stvoření odráží Luciferovo vlastní pohrdání jeho výtvory
  • Urielova touha zabít Sama a Deana je ironie, protože jde o pravé nádoby pro Lucifera a Michaela
  • Ačkoli byl původněhodnostně níž než Anna Milton a Castiel, skončil nad nimi. Anna byla z Nebe shozena, Castiel byl degradován, protože začal cítit emoce
  • Uriel byl prvním andělem –padouchem odhaleným a zabitým přímo v záběru
  • Coby andělský stoupenec Lucifera je Uriel vlastně nejrealističtější verzí démona v seriálu. V reálu se věří, že démoni jsou padlí andělé, kteří se přidali k Luciferovi v jeho vzpouře, nikoli původně lidé, kteří byli v démony změnění.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.