Elizabeth „Lizzy“ Keen

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Narodila se v Moskvě v Rusku (v té době Sovětský Svaz) jako „Masha Rostova“, Elizabeth Keen byla vychována v Nebrasce mužem jménem Sam Scott, jehož příjmení přijala. Ve čtyřech letech byla součástí incidentu, během kterého zastřelila svého nevlastního otce, který útočil na její matku, která je momentálně známá jen pod svým alias z KGB „Katarina Rostova“ a její status není znám. Její nevlastní otec Constantin Rostov, přežil střelbu a stal se majetným ruským obchodníkem.

Po 4 roky byla u FBI a byla hlavou mobilní psychiatrické jednotky v New Yorku. V úvodní epizodě jí Harold Cooper požádal, aby vyprofilovala sebe sama, kdy odhalila, že jí v New Yorku říkali „pane“ a mysleli si, že je „mrcha“. Má titul ve forenzní psychologii a absolvovala Quantico měsíc před začátkem série. Reddington zmínil její úspěchy, které časově předcházejí sérii, tudíž mohl nějakou dobu pobývat v Baltimoru.

Asi ve stejnou dobu, kdy nastoupila k FBI, poznala Toma Keena a vzala si ho, díky čemuž nosí jeho příjmení.

Zajímavosti:

  • Po smrti matky byla Elizabeth nějakou dobu v dětském domově, dokud ji neadoptoval její otec, který nějak znal Reda.
  • V první epizodě odhalí Beth, že jizva po otci ji uklidňuje a že si ji škrábe, když je nervózní nebo má strach. Red dojde ke stejnému závěru během jejich prvního setkání.
  • Několikrát je zmíněno, že vzhled má po matce, ale osobnost po otci.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.