Penny Hofstadter

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

„Okey, můj šéf řekl, že si musíte buď objednat, nebo vypadnout a už se nikdy nevracet.“

Penny k vědcům v restauraci Tvarohový ráj

Penny Hofstadter (příjmení za svobodna neznámé) je první a vždycky hlavní ženská protagonistka série. Žije v bytě 4A s Leonardem přes chodbu od Sheldona a Amy Farrah Fowler, kteří bydlí v původním bytě Penny. Její celé jméno je zřejme „Penelope“, její dívčí příjmení nebylo nikdy zmíněno a vzhledek ke sňatku s Leonardem používá teď jeho. Nevědomky si vzala svého expřítele Zacka Johnsona a trvalo to tři roky, takže její příjmení by mohlo být Johnsonová. Tento sňatek byl nakonec anulován.

Aspirující, ale většinou neúspěšná herečka se narodila na farmě poblíž Omahy v Nebrasce a po většinu série pracovala jako servírka v Tvarohovém ráji, než se stala herečkou na plný úvazek. Penny byla původní hlavní ženskou postavou, než se v osmé sérii přidaly Bernadette Rostenkowská a Amy Farah Fowler. V téže sérii začala také P

enny pracovat ve stejné firmě jako Bernadette. Už od pilotu se o ni zajímal Leonard.

I když je považována za součást pánského „spolku“, reprezentuje pro diváky koncept „hloupé blondýny“ s vydatnou porcí pouliční zkušenosti a komunikačních dovedností, které kompenzují její nedostatek akademického vhledu. S postupem série se ovšem její znalosti geekovských oblastí rozšiřují tak, až to překvapuje i ji samotnou.

Historie

Penny se narodila 2. prosince 1985 v Nebrasce Wyattovi a Susan. Má taky jednu sestru, jejíž jméno nebyl nikdy zmíněno a bratra Randalla. Během dětství měla problémy s otcem, který chtěl kluka a choval se k Penny jako k synovi (dokud se nenarodil její bratr), učil jí chytat a podobně. Když jí bylo 12 let, postavila sama motor k traktoru, ve 14ti začala randit a na střední škole málem otěhotněla a od té doby vedle sexuální život, který definuje jako „být populární“.

Původ a vývoj

Pro pilotní díl seriálu byly původně napsány dvě ženské postavy. Neodvysílaný pilot měl postavu Katie. Byla protivnější a publikum ji označilo jako příliš hrubou. Kaley Cuoco byla najata pro druhou verzi pilotu a ukázala se jako mnohem příjemnější a zajímavější.

Část komediální funkce Penny leží v její schopnosti poskytnout praktické a jednoduché řešení toho, co mají kluci tendenci hrozně komplikovat. Sheldona zbaví strachu z veřejného vystupování tak, že mu koupí nový oblek a před samotným vystoupením ho trochu opije.

S postupem seriálu vzala Penny úlohu opozice Sheldona, což mezi oběma postavami vytvořilo unikátní vztah. Ostatní ji vnímají obvykle jako starší sestru, v případě Sheldona občas i jako matku.

[the_ad_group id=“2482″]

Osobnost

Penny je svým způsobem dost naivní a bez většího formálního vzdělání, ale má hodně selského rozumu, který ovšem nepoužívá příliš často a pouličních fíglů. Jejím snem je stát se slavnou herečkou, který je ale stále jen snem. Je velmi laskavá a empatická, ale umí taky vybuchnout, díky čemuž jí Leonard přezdívá Hulk poté, co vyjela na Howarda. Věří, že muži jsou fajn a už se jí to několikrát vymstilo. Když ji někdo šokuje, má sklon zavírat oči, zatímco přemýšlí, jak reagovat.

Kromě toho ji taky vytáčí, když musí jednat s lidmi jako je Sheldon – který hlavně nechápe sarkasmus, což Penny irituje, protože bere její poznámky zcela vážně.

Umí odpálit otrapy a dobře okomentovat situace, je hodně loajální svým přátelům tak dlouho, dokud ji někdo nezradí. Má taky sklony popírat věci, které považuje za trapné, nebo když zjistí, že se tak zrovna chová. Ze začátku byla dosti naivní, ale postupem času se učí. Má taky ve zvyku chovat se bezohledně a házet kamarády přes palubu. Nechala například Sheldona napospas přestupku za jízdu na červenou, i když to udělal, aby jí pomohl s vykloubeným ramanem – ale Penny jednoduše nechtěla dostat pokutu.

Jak se postupně ukazuje, Leonard i Penny mají strach ze závazku, který ale časem odezní. Navzdory svému špatnému přístupu je uvnitř velmi dobrou osobu a Leonarda i ostatní má opravdu ráda.

Práce a kariéra

Penny se považuje za servírku/herečku a tvrdila Leonardovi, že je profesionální herečka, přestože její životopis zahrnuje jen několik štěků. Její příjmy pocházejí z Pasadenského Tvarohového rája a využívání kluků v bytě odnaproti.

Po krátkém návratu k herectví se dostane k práci prodejce léků v stejné společnosti, kde pracuje Bernadette, později ale prohlásí, že jí nebaví flirtovat s doktory jen kvůli prodejům, i když jí to dělá velmi úspěšnou obchodnicí.

Zajímavosti:

 • Když vyrůstala, měla psa jménem Pepper
 • Rodinný dům v Nebrasce byl na Perkinsové ulici
 • Poslední čtyři čísla jejího sociálního pojištění jsou 7621
 • Její oblíbená členka Spice Girls byla Baby Spice
 • Sheldon se bojí budit ji před 11tou hodinou, protože zavedla pravidlo „Udělej to a praštim tě do krku“
 • Je pravačka
 • Je vegeratián až na ryby a občasný steak, protože miluje steaky
 • Miluje seriál Sex ve městě
 • Je jedinou hlavní postavou, u které víme jen křestní jméno
 • Je jedinou postavou z hlavní pětice, která v nějakém díle chyběla – ve dvou dílech kvůli zlomené noze
 • Má tetování Cookie Monster

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.