Doktor Algernop Krieger

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

Doktor Algernop Krieger (většinou jen jako Krieger), je hlavou Oddělení aplikovaného výzkumu International Secret Intelligence Service. Přestože používá titul „doktor“ a provádí mnoho aktivit, které ho vyžadují, není ani lékařem, ani „jiným doktorem“.

Mluví plynně anglicky, rusky a portugalsky, ale moc si nerozumí s běžným pouličním slangem současnosti, stejně jako chápe často slova jen v jednom významu a nerozezná například metafory.

Historie…

Jeho „otec“ byl nacistický vědec, který s ním uprchl do Brazílie, kde žili až do Kriegerových patnáci, kdy tohoto muže zabili jeho dobrmani. Několikrát je naznačeno, že tyto události zařídila Malory Archer, aby Kriegra přivedla do své služby. Krieger studoval a získal důkladný přehled v mnoha vědeckých oblastech včetně bioniky, elektroniky, neurovědy, chemie, biotechnologie, chirurgie a robotiky.

Navzdory svým znalostem a schopnostem ale nikdy nezískal oficiální doktorát, což se projevuje hlavně v konverzaci s ostatními. Žije v New Yorku v podivném přechodném stavu, takže díky nízkým nákladům může využívat svůj plat na mnoho vlastních projektů. Jeho byt je ukázán pouze jednou a je plný podivných…věcí jako neoprenu barvy lidské kůže a sklenic s ostatky.

Měl vztah s Cheryl Taunt, který udržoval tím, že Cheryl dopoval LSD. Jeho momentální „známostí“ je Virtuální přítelkyně, která je podle Archerových slov natolik skutečná, že by jim stát New York dokonce povolil manželství. Jejich sňatek byl ale nadobro odvolán, když ji zničila Lana Kane (ačkoli později byla znovu naprogramována). Krieger je pravděpodobně klon, což je potvrzeno poté, co potká tři svoje další klony.

Osobnost…

Podle běžných měřítek by byl Krieger vysoce amorální, nicméně svoje úžasné a současně děsivé experimenty provádí pouze v zájmu své zvědavosti a vědeckého pokroku. Tak jako tak je podivín, ale taky příjemná osobnost. Skutečně si užívá možnosti pomáhat svým spolupracovníkům a často jim nabízí pomoc i s problémy mimo práci.

Je ale pravda, že jeho představa o „pomoci“ se ne vždycky schází s tím, co ostatní očekávají. Byl více než vstřícný, když mohl pitvat mrtvolu Savia Mascalzoniho, který byl zabit u Malory v bytě, Rayi Gilletteovi nahradil perfektně funkční kosti v nohou vanadiem, přičemž Ray potřeboval akorát elektrický šok k obnovení nervů, užívá si boxerské zápasy s elektrickými šokovými rukavicemi, protože přece není „sériový vrah“, nainstaloval kamery do všech koupelen a evidentně osobně zavraždil několik lidí.

Je velmi citlivý a podle situace reaguje velmi emotivně. Při setkání s vlastními klony v San Marcos a při zjištění smyslu života od mimozemšťanů v Oblasti 51 je přesycen emocemi a zcela ochromen. Když zjistí, že Archerovi hrozí sňatek s Katyo Kazanovou, má slzy dojetí (a taky erekci). Když si z něho dělají vědci ze CIA legraci, zlikviduje jim počítače.

Ačkoli je většinou příjemný, celkem často lže nebo mlží. Často nemá problém zmanipulovat ostatní pro svoje experimenty. Tvrdí, že vymyslel mikročip, který vyléčí strach Cheryl Taunt z publika, ale nakonec je z toho jen samolepka. I kvůli dalším věcem často není jisté, zda říká celou pravdu.

Sexuální orientace…

Je více libertinem než mnoho dalších lidí. Se svou Virtuální přítelkyní má asi nějakým způsobem fungující vztah. Má mnoho fetišů a v mnoha dalších je odborníkem. Má rád německé porno, sbírá vibrátory a ujíždí na jídle. Často je vzrušen v naprosto nevhodných momentech a situacích – řezání mrtvol, souboje robotů, nebo prostě když má radost.

Jeho erekce jsou gagem během celé série, tým si jich všímá, případně na ně Krieger sám upozorní. Bohužel s ní má opačné problémy v běžných situacích, kdy je naopak očekávána.

Zájmy…

Kromě vědecké specializace má Krieger různé neškodné koníčky. Je certifikovaným potapěčem, fanouškem rocku a celkem schopným bubeníkem. Hraje kuželky a poker a velmi rád modifikuje zbraně. Také vytváří komediální seriál „Věda humoru“.

Experimenty…

 

 • Vytvořil několik vlastních klonů.
 • Vyvinul křížence člověka a prasete jménem „Pigley“.
 • Něco podobného udělal i s kozlem a výsledek pojmenoval „Goatley“.
 • Naprogramoval si přítelkyní.
 • Vytvořil si vlastní biologické mléko.
 • Otestoval velmi mizerné tělesné brnění s pracovním názvem Chet.
 • Vyrobil sex bota jménem „Fister Roboto“ – multinástrojovou erotickou hračku, která se učí.
 • Vytvořil Substanci K, která pravděpodobně vyvolává v lidech homosexualitu.
 • Navrhl nepokročilejší špionážní auto na světě.
 • Z Archerovy mrtvé snoubenky Katyi Kazanovové vyrobil sexuálního kyborga.
 • Postavil perfektní ponorku, kterou nezachytí radar, ale je uvězněna v Cherylině podzemním bazénu.
 • Vyrobil pravděpodobně funkční „podělávací paprsek“, zařízení emitující sonické vlny způsobují defekaci. Pracoval nebo pracuje i na verzi způsobující orgasmus.

Zajímavosti:

 • Předlohou Kriegera je doktor Ben Brieger.
 • Jako jedna z mála postav seriálu má opravdu rád Sterlinga Archera. Asi proto, že se k němu Archer chová stejně.
 • Podle pracovní složky je jeho legální první jméno „Doktor“.
 • „Krieger“ znamená německy bojovník.
 • Je schopen téměř kompletně ovládat firemní budovu – od výtahu po topení. Nicméně připouští, že s radarem si neví rady.
 • Je expertem na vytváření přístrojů nebo zbraní z volných součástek.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.