Divoký oheň

„Substance hoří tak žhavě, že spálí dřevo, kámen…dokonce ocel…a samozřejmě maso! Substance hoří tak žhavě, že rozpouští maso…jako lůj.“

Hallyne

 

Divoký oheň (Wildfire) je velmi nebezpečná sloučenina, kterou vyrábí a kontroluje Cech Alchymistů v Králově přístavišti, dávná společnost uchovávající dávné znalosti. Je to vysoce těkavý materiál, schopný explodovat s obrovskou silou a hoří zeleným ohněm, který nemůže uhasit ani voda, maximálně velké množství písku.

Divoký oheň je velmi snadno rozeznatelný, protože hoří jasně zeleným plamenem. Dokonce i když je skladován, je jasně zelený. Pyromanceři mu říkají „Substance“, zatímco vmnoha jiných kruzích je pohrdavě označován jako pyromancerova moč.

Sehrál klíčovou roli během Války pěti Králů při Bitvě na Černovodě.

Jakmil je jednou zapálen, nelze ho prakticky uhasit. Zapaluje jakékoli další materiály, se kterými se setká. Hoří dokonce i tehdy, pokud plave na vodě, což ho předurčuje jako vynikající zbraň vodních bitev. Rudý kněz Thoros z Myru bojuje mečem pokrytým slabou vrstvou divokého ohně, díky kterému zbraň hoří celou hodinu.

[the_ad_group id=“2482″]

Výroba je dlouhý a nebezpečný proces, jehož postup Cech pečlivě střeží spolu s tvrzením, že operace zahrnuje magii. Skladuje se v malých lahvičkách a nádobkách, sklo i keramika jsou zdrsněné, aby se lépe držely. Ty jsou skladovány na kamenných policích, přičemž ve skladech je dost písku na to, aby jakákoli nehoda byla okamžitě zažehnána.

Starý divoký oheň je nestálý a může ho zapálit i sebemenší jiskřička. I krátký pobyt na přímém slunci může substanci zapálit. Díky silnému žáru může jeho zapálení vést k řetězové reakci s mnoha jinými materiály v okolí.

Pokud je převážen, je transportován pouze v noci, v bedničkách bohatě naplněných pískem a všechny nádoby jsou zapečetěny voskem a následně uloženy v místnost s dostatkem vody.

Řekli o něm:

„Substance protéka v mých žilách a žije v srdci každého pyromana. Respektujeme jeho sílu.“

Hallyne k Tyrionu Lannisterovi

„Pochčij divoký oheň a uhoří ti pták.“

Davos Seaworth při vzpomínce na rybářsé přísloví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.