Jessica Lourdes Pearson

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Jessica Lourdes Pearson, J.D. byla řídícím partnerem firmy Pearson Specter Litt. Svou právní kariéru zahájila, když ji najal Charles Van Dyke, jeden ze tří jmenných partnerů v Gordon Schmidt Van Dyke, kvůli skutečnosti, že byla černá a žena a firma si přála splnit kvótu. Postupovala po firemním žebříčku a poté, co se stala starším partnerem, spikla se s Danielem Hardmanem k vyhození tří partnerů a restrukturalizaci firmy jako Pearson Hardman, kdy Hardman převzal otěže jako řídící partner.

Nicméně když zjistila, že Hardman krade peníze firmy a klientů, aby financoval svůj nemanželský poměr, vydírala ho společně se společníky a nutila k rezignaci z firmy. Oficiální verze zprávy pak tvrdila, že Hardman odstoupil kvůli manželce, která měla rakovinu. Jessica se stala novou řídící partnerkou a Harvey byl povýšen na junior partnera. Firma kvetla.

O pět let později se Hardman po smrti své ženy vrací a úspěšně přebírá svou předchozí pozici řídícího partnera. S pomocí je vyhozen podruhé a Jessica opět získává svůj titul. Firma je ovšem bez prostředků, které vytěžil Hardman s nepřáteli firmy. Dochází ke změnám, Jessica povyšuje Harveyho na jmenného partnera. Mike, Harvey and Jessica nakonec vypudí Darbyho a firma podstupuje další změnu názvu a pak další, když Jessica odhalí tajemství Mika Rosse. Po práci na případu si Jessica uvědomí, že zapomněla, proč se vlastně stala právničkou a odstoupí. Nechává tak firmu Harveymu a Louisovi k převzetí jako řídícím partnerům.

Historie

Když jí bylo 16, její rodiče se rozvedli kvůli otcovi Alanovi, který byl chirurg a dal přednost zachraňování pacientů před svou rodinou. Se svým otcem si přestala rozumět, když neschvaloval, aby se stala právničkou místo chirurgyně; její matka Virginie jí jako dárek dala auto, které nesnášela. Nicméně s ním jezdila do školy. Jessica získala plné stipendium na Vasaru a pak šla na tři roky na Harvard, než se stala první černou ženou, která pracovala u Třetího městského soudu. V roce 2003 se stala starší partnerkou. Krátce předtím, než se k firmě přidal Harvey, vedla Jessica úspěšný převrat proti jmenným partnerům. Převrat byl údajně velmi rychlý a překvapivý a získal jména na zdi momentem překvapení, jak to Harvey Specter popsal.

V roce 2008 si revizí účetních knih všimla, že někdo krade firemní peníze. Nechala to Harveyho prověřit a v případě úspěchu mu slíbila partnerství. Po odhalení, že zlodějem je sám Daniel, ho konfrontovala. Tvrdil, že to bylo pro jeho ženu, které diagnostikovali rakovinu. Jessica mu věřila, ale nikoli Harvey, kterýnašel důkaz, že má Daniel poměr. Vyzbrojeni touto znalostí donutili společně Daniela opustit firmu a Jessica se stala vůdkyní.

Zajímavosti:

Pěstuje si vlastní marihuanu

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.