Philip J. Fry I

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

“Tohle je jako ty tripy, co jsem viděl ve filmu, když  jsem byl na tripu.“

 

Philip J. Fry I. (narozen 14. Srpna 1974) nebo jenom Fry, je hlavní postavou Futuramy. Byl běžným obyvatelem 20. Století, který byl kryogenicky zmrazen v prvních vteřinách nového roku na přelomu milénia. Probudil se v roce 2999 a následně se stal poslíčkem pro Planet Express.

Vzhled

Fry má světlou kůži a oranžové vlasy s ostny vepředu. Obvykle nosí červenou bundu, bílé triko, modré džíny a černé tenisky. Má trochu břicho.

Osobnost

Je obvykle velmi líný, pokud jde o práci, většinu času tráví na gauči u televize s pije Slurm. Tato lenost způsobila, že propásl minimálně jednu misi Planet Expressu. Často se chová dětinsky, což ho dostalo do mnoha nebezpečí, ze kterých ho často musela zachránit Leela. Navzdory tomu je to dobrý, citlivý a sentimentální muž, který má rád své přátele a obvykle udělá cokoli, aby je zachránil.

Schopnosti

Fry je „zvláštní“. Je imunní vůči veškerým formám psychického útoku. Obvykle to bylo vnímáno jako součást vtípku „Fry je hloupý“, ale je to způsobeno ve skutečnosti tím, že Fry postrádá mozkové Delta vlny, protože je svým vlastním dědečkem a samotná jeho existence je anomálie časoprostoru.

Pokud by šlo o genetickou mutaci, zdědili by ji v nějaké míře i další postavy. Je to ovšem důsledek jeho samotné existence.

Od Pozdního Philipa J. Frye je Fry jestě větší anomálie. Původně byla jeho existence cyklická, teď žije ve s vesmíru, do kterého se vůbec nenarodil. Je otázkou, jak se to projeví v budoucnu, ale jakožto cestovatel v čase a vnější pozorovatel stojící i mimo vesmír by měl být nejspíš imunní vůči změnám časových proudů. Podobně na tom můžou být profesor Farnsworth a Bender, protože podnikli stejnou průzkumnou cestu.

Věk

Fryovi je biologicky 25, ale reálně je mu 1025, respektive 1026 v roce 3000.

V čase Benderova Big Score je mu biologicky 33, chronologicky tedy 1033, ale po cestě časem zpátky a opětovném zmrazení sebe sama na dalších 1007.95 roku je mu teď něco kolem 2040 let.

V době sedmé série je mu 200 quindecilionů poté, co podnikl cestu časem do budoucna a viděl dvakrát vznik vesmíru. Díky těmto výletům je Fry druhý nejstarší člen posádky.

Zajímavosti:

 • Philip J. Fry se jmenuje po Philu Hartmanovi, který zemřel předtím, než byla Futurama vybrána FOXem; původně měl namluvit Zappa Brannigana.
 • Protože je vlastním dědečkem, nemá delta vlny a je tak imunní proti psychickým útokům a jeho mysl se nedá přečíst.
 • Navzdory své dětinské povaze je nejstarším členem posádky hnedka po Benderovi.
 • Narodil se během baseballového západu mezi New York Mets a Los Angeles Dodgers 14. Srpna 1974. Podle scénáře je datum narození 9. Srpna 1974. Je to datum, kdy rezignoval Richard M. Nixon a potkali se Homer a Marge Simpsonovi.
 • Nejméně při dvou příležitostech prohlásil, že neumí plavat.
 • Fry nejspíš trpí formou synesthesia, neurologického onemocnění, kdy osoba zažívá zmatek ve smyslových vjemech. „Chutnalo teď všechno na chvíli fialově?“ (Hele, tohle voní modře.“
 • Jeho prostřední iniciála je stejná, jako u několika dalších postav Matta Groeninga. Je možné, že Fryovo prostřední jméno je Joshua, ale přesně to známo není.
 • Nemá problém komunikovat s roboty nebo mimozemšťany.
 • Je jedinou osobou krom Zappa, co měla sex jak s Leelou, tak s Amy.
 • Je většinou prvním, kdo prohlásí někoho za mrtvého, ačkoli nemá žádné medicinské zkušenosti ani vzdělání.
 • Spolu s profesorem Farnsworthem je jedinou postavou, kterou jedná s respektem s doktorem Zoidbergem.
 • Nejspíš má problémy se srdcem. Leele řekl, že byl zvyklý pít 100 plechovek Coly, dokud neměl třetí infarkt. Později mu jeden přivodí Bender, když ho vyděsí.
 • Spolu s Johnem A. Zoidbergem je často označován příjmením.
 • Jeho příběh se zmrazením je podobný jako u Kapitána Ameriky.
 • Pravděpodobně mu chybí pravá ledvina. Projeví se v epizodě, kdy mu dělají rentgen. Ukradl mu ji Bender pro profesora, než ji snědla Leela, která si ji spletla s Hermovým obědem.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.