Dean Winchester

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

„Bůh nebo ne, táhni do Pekla.“

Dean k Chuckovi

Dean Winchester (narozen 24. Ledna 1979) byl člověk, Lovec a člen Mužů Slova spolu s mladším bratrem Damem. Byl členem Winchesterovy a Campbellovy rodiny a přes otce také poloviční bratr Adama Milligana.

Dean byl také předurčen být nádobou pro Archanděla Michaela. Spolu se samem jsou náhradními syny Bobbyho Singera. Dean je nejlepšém přítelem anděla Castiela, blízkýmpřítelem proroka Kevina Trana a občasným spojencem Crowleyho. Je také bývalým učedníkem Alastaira.

Dean i Sam byli vychování k Lovu svým otcem poté, co démon Azazel zabil jejich matku. Deanova hlavní role během sérií je samozvaný strážce Sama, což často činí až do extrémů bez ohledů na to, co to jeho samotného bude stát. Za těchto okolnoostí se najde Dean často sám sebe uprostřed mnohem širších souvislostí.

Vzhled

Dean má zelené oči, lehké pihy a vlasy skoro na ježka v odstínu tmavého blondu. Je menší než Sam a svalnatý. Často je označován za hezouna.

Obvykle nosí flanelovou košili přes tričko, džíny a boty, pokud si nebere kostým, aby se za někoho vydával. Do 6. Série nosil často tátovu koženou bundu, taky hodinky a stříbrný prsten. Od 4. Série má na rameni vypálenou jizvu ve tvaru prstů jako následek toho, že ho Castiel vytáhl z Pekla. Tohle znamení časem zmizelo.

Osobnost

„Copak se děje? Ty si nemyslíš, že si zasloužíš záchranu?“

Castiel

Od svého debutu se Dean projevuje jako chápající, vtipný, zlomyslný a na rozdíl od Sama trochu dětinský. Nesčetněkrát ukázal, že to umí s ženami i dětmi. Na rozdíl od Sama nikdy nelitoval, že ho jeho otec vychoval jako bojovníka. Zdánlivě preferuje lovení před normálním způsobem života, i když později se ukáže, že i on měl kdysi touhu tenhle život opustit, akorát nedokázal opustit Sama. Tohle ale netrvalo dlouho a během lovu vlkodlaka si uvědomil, jak jedinečný jeho život je. Později, poté, co viděl a zažil mnohem víc, se ovšem svěřil Eliotu Nessovi, že už nechce být lovec a kdyby mohl, vzdal by se toho.

Dean je tvrdým fandou klasického rocku a často používá jako alias jména muzikandu. Má krutý humor, hodně použivá popkulturní narážky, stejně tak sexuální a ujíždí na pornu, hlavně asijském. Obvykle se vyhývá intimitě a ženy preferuje jen jako sexuální partnerky. Měl přitom několik vztahů, jenže okolnosti ho donutily je vymazat z paměti. Pravděpodobně se vzdal toho, že by jednou měl rodinu mimo bratra.

Ačkoli je ve špičkové fyzické kondici, jeho strava je příšerná. Užívá si mastná a jakkoli jinak nezdravá jídla, hlavně cheesburgery a odmítá saláty jako „potravu pro králíky“. Děsí ho létání a prohlašuje, že je to důvod, proč všude jezdí autem.

Obvykle je tvrdý, nelítostný a agresivní, pokud jde o lov, což ho dělá tím chladnějším z obou bratrů. Navzdory tomu ale umí rozeznat, kdy zašel moc daleko. Vnímá svět o hodně víc černobíle než Sam, upřímně nenávidí to, co loví, hlavně démony a je připraven zabíjet bez otázek. Pokud zrovna neloví, cení si nade vše bezpečí své rodiny, nevinných lidí a to i více, než vlastního života. Umí být impulsivní i arogantní, ale je extrémně schopný i inteligentní. Pokud je rodina ohrožena, spíš se bude chovat iracionálně. Přiznává ale, že sám sebe chápe prostě jen jako vojáka.

Smrti

Během série zemřel Dean mnohokrát. V díle s umělou realitou zemřel více jak stovkou způsobů, včetně: přejetí autem, trefil ho klavír, udusil se párkem, uklouzl ve sprše, otrávil se tacem, omylem ho Sam zabil sekerou, zabil ho zlatý retrívr, zastřelil ho lupič.

Dean se objevil v každé epizodě seriálu, kromě premiéry 14. Série, kdy byl nádobou pro Michaela. Sam je tak jedinou postavou, která se objevila ve všech epizodách.

Zajímavosti:

 • Dean zabil nejvíce nepřátel v seriálu, celkově čtyři. Zabil Azazela, Dicka Romana, Abaddon a Lucifera. Zabil taky sekundární nepřátelé jako Ruby, Zachariáše, Eve, Caina a rodinu Stynů.
 • Jakožto démon byl druhotným antagonistou desáté série
 • Dean je prvním člověkem, který v sérii zabije anděla. Zabil jich nejvíc včetně těch nejsilnějších
 • Je taky prvním člověkem, který zabil archanděla – Lucifera, když byl posílem Michaelem z Apokalyptického světa.
 • Zabil Adolfa Hitlera
 • Je jedinou postavou, která zabila víc než jednoho hlavního nepřítele série
 • Během série měl v ruce nejmocnější zbraně seriálu jako Kolt, démoní nůž, andělské dýky, První čepel, Kosu smrti a Archandělskou čepel
 • Je jedinou postavou, která  zabila démona v každé sérii.
 • Cestoval časem víc než kterákoli jiná postava. Pětkrát do minulosti a jednou do budoucnosti. Spolu se zpátečními cestami je to dvanáctkrát.
 • Má krevní skupinu 0 a nesnáší injekce.
 • Při různých příležitostech zestárl do staříka i omládl do teenagera.
 • Díky Gabrielově časosmyčce zemřel víckrát než kdokoli jiný a stejně tak byl víckrát oživen.
 • Zabil dva své vzdálené příbuzné – sestřenici a vzdáleného předka Caina.
 • Ze všech postav byl také v největším počtu jiných realit: Peklo, jiné časové osy, Nebe, Avalon, jiný vesmír, Očistec, Apokalyptický svět, Špatné místo a vesmír Scooby-Doo.
 • Ze všech bytostí, které kdy lovil nebo se s nimi setkal, Smrt a Azazel jsou jediní, koho se Dean opravdu bál.
 • Je jedním ze dvou lidí, o kterých se ví, že byli vyléčeni z démonství.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.