Bernard Ludwig Black

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Bernard Ludwig Black, vlastník stejnojmenného knihkupectví Black Books, je těžký kuřák, alkoholik, také známý hrubostí a protivností k zákazníkům svého obchodu. Jediní lidé, se kterými se dá říct, že ho pojí přátelství, jsou Manny Bianco, jeho asistent a spolubydlící, a Fran Katzenjammer, jeho sousedka a nejlepší kamarádka.

Historie

Stěhování do Londýna

Do Londýna se přistěhoval počátkem 90. A potkal Geralda, který mu půjčil peníze a pomohl mu najít si práci. Někdy kolem roku 1995 pomohl Gerald Bernardovi najít budovu na Little Bevan Streen v Bloomsbury. Není ovšem známo, čemu budova sloužila v té době. Bernard si ji pronajal a změnil v knihkupectví Black Books.

Pak se seznámil s Fran Katzenjammerovou, majitelkou vedlejšího obchodu, a stali se přáteli. Chvíli spolu i spali, bylo to nicméně krátké, protože se spolu opili, a tak zůstali přáteli.

Osobnost

Bernard je opilý, zanedbaný, cynický, zahořklý, nevrlý, mizantropický, agresivní a nejspíš depresemi trpící pesimista, který věří, že nejlepší způsob, jak si užít život, je skrze pití, cigarety a knihy. Nenávidí zákazníky, co zavítají do jeho obchodu, často je uráží a obtěžuje. Považuje zákazníky kupující si u něj knihy za „zlo“, protože nenávidí přerovnávat knihy v regálech. Nenávidí to tak moc, že jednou dokonce zaplatil zákazníkovi, aby si odnesl knihu, kterou mu chtěl prodat.

Stejně jako nenávidí zákazníky, nenávidí mobilní telefony, walkmany a žrouty času, takže napsal zákazníkům soubor pravidel, jejichž dodržování v obchodě vyžaduje. Bernard má k obchodu samotnému určitou náklonnost, říká, že je to „milé místo“ a brání obchod proti renovacím nebo čemukoli obdobnému, kdykoli je takový nápad zmíněn.

Jeho negativní a pesimistický postoj k životu a jeho chování k lidem je ve skutečnosti zapříčiněno tím, že jeho bývalá snoubenka Emma předstírala svou vlastní smrt, aby si ho nemusela vzít. Hodně lidí – včetně Fran – před ním tuto skutečnosti tajilo.

Zdraví a osobní hygiena

Bernard je extrémně zanedbaný, ve vlasech mu rostou houby a nosí bílý oblek tak špinavý, že vypadá černě. Když ho opustil Manny, jeho stav se prudce zhoršil – začal si čistit zuby smetáčkem na prach a užíval čistič na troubu. Jeho obvyklá fyzický stav je ovšem o něco lepší. Osvěžuje se sprchovou hadicí a do záchodu močí z dálky, zatímco si čte. Manny jednou zavolal profesionální firmu, aby dům vyčistila, ovšem během pouhých několika dní se všechno vrátilo do původního stavu.

Orientace

Navzdory tomu, že ho zřetelně přitahují ženy, si Bernard myslel, že je „trochu gay“, dokud nenarazil na nároky na hygienu a všechno to tancování. Je tedy možné, že je bisexuál. Často je s ženami nešikovný, obvykle předstírá, že umí hrát na klavír, nebo je zahrnuje květinami a čokoládou.

Veškeré známé případy jeho svádění žen skončily fiaskem, měl ale krátký vztah s Fran. Když se ho na to ovšem někdo zeptá, „ona si to pamatuje a nemám přístup.“

Schopnosti:

Spisovatel

Bernard je zručný spisovatel a jednou napsal dlouhou knihu během pouhých dvou dnů, nicméně byla nakladatelem odmítnuta. Stejně tak napsal knihu o délce 1030 stran s neuvěřitelně komplexní zápletkou v řádu pouhých hodin. Nicméně tento výkon podkopala skutečnost, že zkoušel psát knihu pro děti. Jeho schopnosti jsou nejspíš způsobeny jeho náruživým čtením a tedy je velmi obeznámen s literaturou.

Vzhled

Bernard obvykle nosí černé sako, černé kalhoty a tmavou košili. Celý oblek je ve skutečnosti bílý, ovšem veškerá špína způsobuje, že vypadá černý. Bernard měří 180 centimetrů, má rozcuchané neposlušné vlasy, které dovoluje zarovnávat jen Mannymu pomocí nože na chleba, pokud cítí, že má „trochu těžkou hlavu“. Ačkoli nebyl nikdy spatřen s knírkem nebo bradkou, obvykle má na bradě několik chomáčků vousů. Jeho idea holení je namazat si na pravou tvář hodně krému na holení a pak ho odstranit zubním kartáčkem.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.