Allison Cameron

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

“Ne. Očekávám, že uděláš to, co děláš vždycky. Vtipek, pak jdeš dál. Očekávám, že budeš prostě v pohodě.“

 

Allison Cameron byla hlavní postavou během prvních šesti sérii. Byla členkou Housova diagnostického týmu během prvních tří sérií. Byla kvalifikovaná jako specialistka na imunologii, byla nejmladší členkou původního týmu a taky jedinou ženou. Po opuštění týmu se vrátila jako doktorka na pohotovosti ve stejné nemocnici. Později si vzala na krátkou dobu Roberta Chase, nicméně o sérii později opustila House, Roberta i nemocnici. Objevila se tehdy jen na chvíli, aby požádala Roberta o podpis rozvodových formulářů a konečně vyřešila problémy jejich vztahu. V poslední epizodě se objevila jako Housova halucinace i reálně na jeho pohřbu.

Historie

O její minulosti je známo velmi málo. Je však několikrát naznačeno, že na rozdíl od Chase nebo Foremana bylo její mládí poměrně nevýrazné. Narodila se asi roku 1979 někde v Chicagu. Oba její rodiče jsou stále naživu a je i náznak staršího bratra. Detaily rodinného života jsou ale neznámé. Přiznala, že byla z blíže neurčeného důvodu v 17ti zatčena.

Není známo, kam Cameronová chodila na universitu. Během studia získala A z matematiky, ale když zjistila, že profesor udělal chybu, upozornila na to a její známka byla snížena.

Krátce po studiích si vzala svého prvního manžela, i když věděla, že má finální stadium rakoviny. Zemřel půl roku po jejich svatbě, ale Cameronová si zmrazila vzorek jeho spermatu.

Nevíme také, kam chodila na medicínu, skončila ovšem skoro jako první ve třídě. Praxi měla na Mayo Klinice, což je slušná práce. Pak si dokončila praxi v imunologii, nikde není ale zmíněno kde konkrétně.

Osobnost

Cameronovou lze oprávněné popsat jako sladkou, důvěřující a soucitnou. Je laskavá a starostlivá, i když na rozdíl od Třináctky může mít problém se stereotypy.

I když by to podle tohoto vypadlo na excelentní doktorku, House upozornil na skutečnost, že každá z těchto vlastností je pro ni slabinou v objektivním jednání s pacienty. Cameronová obvykle jedná v souladu se svou potřebou pomáhat lidem nad rámec jejích povinnosti coby lékařky, což kolikrát vede k ještě větším škodám.

Navzdory své sladké osobnosti umí velmi tvrdě soudit ty, co nevyhovují jejím morálním měřítkům.

Zajímavosti

  • Číslo její lékařské licence je New Jersey #156139
  • Skoro vždycky nosí laboratorní plášť a skoro vždycky si ho při poradách dává přes židli
  • Nenávidí sportovní metafory
  • Jennifer Morrison je jedinou herečkou hlavního obsazení, která byla v seriálu od Pilotu a neobjevila se v 7. Sérii
  • Housova halucinace Cameronové ve finále byla jedinou, která ho zkusila přesvědčit, aby spáchal sebevraždu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.