Manny Bianco

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Manny Bianco, pracovník v knihkupectví Black Books, je dlouhodobě trpící asistent Bernarda Blacka, opilého pesimistického majitele obchodu. Sdílí přátelství s Fran Katzenjammer, která mu práci v Black Books zajistila.

Historie

Dřívější život

Manny se narodil v Londýně, Georgovi a Marii. Jako dítě se hodně stěhoval a „náhodou“ viděl mnoho armádních základen. Jako mladík byl extrémně vlasatý, takže u nich pořád zvonili vědci, jestli ho mohou vystavit na univerzitě. Podle Mannyho měl dlouhé vlasy už od devíti let.

Kariéra účetního

„Nenávidím svou práci.“

Během dospívání se kvalifikoval jako účetní a začal pracovat pro neznámou společnost. Navzdory tomu, že byl velmi profesionální a nápomocný, byl taky extrémně nešťastný a opakovaně pod silným stresem. Ten byl tak silný, že si koupil Malou knihu ticha, aby mohl žít normální život.

V Black Books

„Potřebuješ kolem sebe někoho normálního.“

Fran přesvědčuje Bernarda, aby najal Mannyho

V roce 2000 byl Manny přidat v Black Books poté, co ho Bernard náhodou zachránil před skupinou násilných skinheadů. Během večera ho pod vlivem najal, když si pak uvědomil, co udělal, hledal důvody, proč Mannyho vyrazit. Manny, který se rozhodl prokázat jako nápomocný, Bernarda přesvědčil, aby ho vyzkoušel na jeden den. Během tohoto jediného dne prodal Manny skoro všechno zboží a byl k zákazníkům velmi nápomocný a přátelský. Ovšem Bernard, který lidi nenávidí, se zděsil toho, že by se zákazníků vrátilo ještě víc, a Mannyho propustil.

Poté, co Bernarda seřvala Fran, byl přijat zpátky a mohl se dokonce k Bernardovi nastěhovat.

Osobnost:

Manny je loajální, poslušný a přátelský asistent, který se vždycky snaží pomáhat ostatním. I když není tak inteligentní jako Bernard nebo Fran, má talent na prodávání knih. Když Bernard na chvíli opustil obchod, Manny prodal skoro všechny knihy v regálech, což Bernarda otrávilo. Mannyho přítomnost je klíčová jak pro stav obchodu, tak Bernardovo zdraví. Krátce poté, co obchod opustil, byl zaplněn kraby a mrtvými jezevci. Dokonce Bernard tehdy zpustl ještě víc, než normálně.

Schopnosti

Hudebník

Manny je velice talentovaný muzikant, umí hrát klasické i jazzové kusy podle ucha bez předchozího tréninku. Umí taky hrát na kytaru, což někdy v práci dělá.

Umělec: Je vynikající umělec a ilustroval knihu Slon a balon, kterou Bernard napsal. Na kraji ilustrace ještě ve vteřině načrtl obraz dvou dětí stavících na břehu moře hrad z písku.

Účetní

Navzdory tomu, že svou předchozí práci nenáviděl, je vynikajícím účetním a pomohl s účty i Bernardovi, jehož předchozí účetní utekl před policií.

Prodejce

Manny je velmi dobrý a nápomocný, pokud jde o prodej zboží. Byl schopen prodat stovky knih během jednoho dne. Je velmi přesvědčivý a nejspíš schopen prodat prakticky cokoli.

Kuchař

Vypadá to, že umí výborně vařit a občas dělá jídla pro Bernarda i Fran, dokonce podle Bernardových prapodivných požadavků. Jeho vaření vzdoruje fyzice, kdy udělal „polévkovou věž“, kterou pak Bernard zničil.

Vzhled

„Vypadá jako kůň v kostýmu muže.“

Bernard Black

Manny byl popsán jako malý a jeho nejznámějším rysem je jeho hippie vzhled. Hnědé vlasy po ramena, zarostlá tvář, popsaná Fran jako „bradkověc“, která se spoujuje s knírem a kotletami. Mannyho vousy jsou hnědé, občas se zábleskem šedé. A obvykle je vous terčem Bernardových narážek. Důvod Bernardovy nenávisti je, že jeho vousy nachází prakticky všude.

Mannyho obvyklé oblečení sestává z havajské košile nebo trička se šortkami a sandály, nicméně se objevil i v obleku nebo hnědé kožené bundě. Nemá obecně moc variant oblečení a mění havajskou košili – které říká pracovní oděv – do normálních šatů, tedy identické havajské košile v jiné barvě.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.