Dr. Amy Farrah Fowler, Ph.D.

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

Dr. Amy Farrah Fowler, Ph.D. je neurobioložka, kterou objevili Raj s Howardem jako možnou partnerku pro Sheldona skrze online seznamku (bez Sheldonova vědomí). Amy is z Glendale z Kalifornie, studovala na Harvardu a měla jeden semestr v Norsku. Má doktorát z neurobiologie a podle Sheldonova vlastního příznání je mu hrozně podobná podle jakéhokoli standardu.

Podobně jako on se předtím velmi vyhýbala vztahům – podrobnosti jsou zcela nejasné – a randila jen online, aby vyhověla své matce v požadavku, že půjde na rande aspoň jednou ročně. V Glendale má vlastní byt. Krom toho má pětiletý plán na to stát se panní Cooperovou, což v osmé sérii podle všeho funguje vzhledem k tomu, že plánují společnou budoucnost včetně dětí.

V deváté si chce dát na chvíli pauzu, ale Sheldon na ni tlačí a ona se s ním rozejde. Později si to oba rozmyslí a pohnou se ve společném snažení dál. Na konci desáté série ji Sheldon požádá o ruku, jedenáctá vrcholí jejich svatbou.

Amy se narodila Larrymu a Paní Fowlerové 17. prosince, pravděpodobně mezi lety 1979 – 1985. Co se stalo jejímu otci a jestli má nějaké sourozence, je dosud neznámé. Se svou matou má napjaté vztahy, je velmi osamělá a od školky po střední školu neměla žádné přátele. Nejbližší osoba, která se blížila statusu kamaráda, byl středoškolský údržbář, se kterým mívala pravidelně oběd, dokud to nezjistila jeho žena, nenazvala Amy „putou“ (španělsky šlapka) a nedonutila ji s tím přestat. Její ročenku podepsala jen její matka. Paní Fowlrová také zaplatila jejímu bratranci, aby vzal Amy na maturitní ples, jenže on si za to koupil drogy. Na ples šla, ale zúčastnila se pouze úklidu a tančila s mopem. Po střední škole šla na Harvard, pak na postgraduál, kde získala doktorát z neurobiologie.

Osobnost

Když ji poprvé potkal, zdála se být dost bez emocí a říkala věcí napřímo (podobně jako Sheldon). Když se stala jeho přítelkyní, projevila se její nová a mnohem zábavnější stránka.

I když jsou si s Sheldonem velmi podobní, je mezi nimi i několik zásadních rozdílů. Nesdílí jeho lásku ke Star Treku, Indianu Jonesovi, komiksům nebo vláčkům. Nejdříve jí vadily kostýmy, na druhou stranu má ráda nošení partnerských kostýmů na Halloween. Jednou taky použila na Sheldona kostým medičky ze Star Fleet. I když Sheldon obecně nemá rád intimitu, Amy touží po typu vztahu, který jí byl v dětství odepírán. Bere se jako součást skupiny.

Na rozdíl od Sheldona má mnohem méně problémů s fyzickým kontaktem. Amy i Sheldon ví, jak ten druhý uvažuje, takže pokud jde o Šarády, vědí svoje odpovědi na základě jim velmi dobře srozumitelné logiky. Ostatní nemají šajn, jak to dělají.

Amy má ve zvyku být velmi narcistní až do stupně necitelnosti. Když jí Bernadette udělala svou hlavní družičkou, Amy se stále tvářila, že jde o její zvláštní den a ne Bernadettin – nikdy to nezapomněla zmínit. Když Howard s Bernadette svatbu posouvali, hrozně si ztěžovala. Od Sheldona se liší tím, že není tak posedlá sama sebou a necítí povinnost označovat ostatní za naprosto bezvýznamné. Kromě toho častěji ne Sheldon vnímá, co ostatní cítí a proč.

Na počátku byla velmi hrubá a říkala věci naplno, postupem času se z ní stala velmi věrná kamarádka obou holek a oddaná přítelkyně Sheldona Má nízké sebevědomí, což je hlavní důvod, proč se vždycky dá dohromady se Sheldonem – nikdo jiný s ní nechce chodit. Amy se Sheldonem měli vzájemně první sex. Je alergickána avokádo, má ráda Chaucera i další středověké básně, staré francouzské filmy a píše fanfikce.

Fyzická podoba

Amy je vysoká 1,6 metru, bruneta s modrozelenýma očima. Nosí brýle s červenými obroučkami, vesty, sukně, punčocháče a ortopedické body. Někdy svetry nebo květinové šaty ke zvláštním příležitostem. Ve večerních šatech je umírněná, její vlasy jsou většinou rozpuštěné.

Zajímavosti

 • Její věk je neznámý, vzhledem k rozsahu roku narození je jí 28-34
 • Amy považuje Penny za svou nejlepší kamarádku a tvrdí, že mají sjednocený cyklus.
 • Při cestování dostává zácpu
 • Vždycky s sebou nosí menstruační vložky aby „se vyhnula překvapením“
 • Je velmi náchylná k nočním můrám.
 • Doprovolně se přihlásila k experimentu, kde se dosahovalo orgasmu stimulací mozkových center; její byl stimulován minimálně 128krát v blíže neurčeném počtu experimentů
 • Tvrdí, že za roky zdokonalila spoustu dámských technik na odbourání stresu
 • Má elektrický kartáček na zuby, se kterým masturbuje a říkám mu „Gerard“
 • Tvrdí, že Sheldon je nejlegračnější osoba, kterou zná
 • V epizodě „The Zazzy Substitution“ Sheldon prohlásí, že Amy je mu nejpodobnější osobou podle veškerých měřítek.
 • Byla dva roky u Mladých Skautů, dokud nezjistili, že je holka
 • První se objevila ve stejné epizodě, ve které se naposledy objevila do té doby stálá Leslie Winkle.
 • Umí hrát na harfu a tvrdí, že zná jen dvě písně: bossanův standard a znělku Different Strokes. Vypadá to ale, že se časem naučila další – Everybody Hurts od R.E.M. a Wanted Dead or Alive od Bon Joviho.
 • Na rozdíl od Sheldona se nezajímá o modely vláčků, science fiction ani videohry.
 • Podle Billa Pradyho je fanynkou Downton Abbey
 • Stejně jako Sheldon je mizerná lhářka
 • Je alergická na penicilin a avokádo
 • Je jedinou postavou, kterou kdy Sheldon políbil
 • Na rozdíl od ostatních lidí nemá Sheldon problém se jí fyzicky dotýkat.
 • Mívala vodní postel
 • Trpí plísní nohou

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *