Fran Katzenjammer

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

Francesca „Fran“ Katzenjammer (narozena jako Enid Katzenjammer) je alkoholička a těžká kuřačka a bývalá majitelka obchodu Nifty Gifty, dárkového obchodu na Little Bevan Street. Přátelí se s Bernardem Blackem, majitelem vedlejšího obchodu Black Books, a jeho zaměstnancem Mannym Bianco.

Historie

O jejím předchozím životě toho není příliš známo. Je ale známo, že její dědeček ji naučil hrát poker a její babička podvádět, než ji postřelili v Renu. Po škole navštěvovala s kamarádem Howellem Grangerem universitu. Měl natolik sexy hlas, že svedl Fran to dé míry, že hlasitě lapala po dechu. Během této doby si změnila jméno z Enid na Francesca, které je pak obvykle zkráceno na Fran.

Obchod

V jednu dobu si Fran koupila malou budovu na Little Bevan Street. Není známo, co tam bylo předtím, ale Fran z toho udělala Nifty Gifty, dárkový obchod s mnoha, často bizarními dárky. Fran nebyl v obchodování moc dobrá a často nakupovala zboží, aniž by věděla, o co vlastně jde. Nakonec začala obchod nenávidět a přiznala, že prodávala spoustu šuntů.

Spolu s koupí obchodu se seznámila s Bernardem Blackem a padli si do oka. Obvykle zavřeli svoje obchody dřív a společně popíjeli. Později se spolu pod vlivem vína vyspali, následně Fran donutila Bernarda, aby zapomněl, co se stalo. Na této rovině nepokračovali a zůstali přáteli.

Osobnost

Fran je nezávislá a asertivní a jeda z mála, kdo má nad Bernardem nějakou kontrolu. Umí být velmi hrubá a protivná a hodně pije, i když míň než Bernard. Zkusila i jógu a další kurzy, aby se tohoto chování zbavila, ale nevydrželo to dlouho. Je docela výstřední a často popsána jako bláznivá. Do svého obchodu si často kupovala věci, které nepotřebovala nebo netušila, k čemu jsou, takže obchod byl plný nepotřebných a nesmyslných věcí.

Schopnosti

Karty

Je velmi nadanou hráčkou, hlavně v pokeru, kde si umí i zamíchat balíček tak, aby dostala dobré karty.

Vzhled

Fran: „Nikdy ses na mě nepodíval.

Bernard: „Jsi moje nejstarší kamarádka, kromě toho vypadáš, že jsi zrovna spadla ze stromu.“

Fran se ptá Bernarda, proč ji neshledává atraktivní

Fran se obléká podle módy a má dobrý vkus, na rozdíl od Bernarda i Mannyho. Má krátké černé vlasy upravené od stylisty Gianniho, obvykle nosí makeup a černou koženou kabelku. V minulosti byla popsána jako krásná, nicméně nevydrží v delším vztahu. Někdy nosí brýle, ale častěji používá čočky. Má propíchnuté uši a většinou nosí malou náušnici.

Zajímavosti:

  • Katzenjammer pochází od starého německého slangu pro kocovinu, doslova to znamená „vytí koček“
  • V původním scénáři bylo její jméno Valerie, ženské jméno latinského původu, které znamená „zdravá a silná“.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.