A.D. Police

STAŽENÍ seriál A.D. Police series

Obsah:

Děj seriálu se odehrává několik let před Bubblegum Crisis: Tokio 2040 (1998). Po zničení Tokia extrémně ničivým zemětřesením bylo toto město znovu vybudováno společností GENOM vyrábějící lidem podobné roboty používané všude, kde byla dřív potřeba lidská práce. V novém MegaTokiu, přezdívaném Genom City, patří společnosti GENOM téměř vše od fastfoodů a obchodních domů přes nemocnice a ostrahu až po továrnu s výzkumným centrem pro vývoj, výrobu a export nových robotů. Protože někteří roboti z neznámých důvodů náhle zdivočí a místo služby lidem začnou bořit a vraždit, bylo k potlačování kriminality robotů zřízeno speciální policejní oddělení nazvané A.D. Policie, vybavené silnými vojenskými zbraněmi. Město však má i své podsvětí. Packer Syndicate je společnost masově vyrábějící bojové roboty především na export a vychytralý Liam Fletcher v jejím čele používá pro maximalizaci svých zisků všechny způsoby včetně terorizmu, intrik a podvodů, kvůli nimž na něj ve městě sešněrovaném předpisy A.D. Policie nemůže. Zdá se, že také GENOM maří práci A.D. Policie při vyšetřování zločinů svých robotů úmyslně a že mezi GENOMem a Fletcherem existuje nějaké spojení.
Zkušený A.D. policista Sasaki Kendži je sólista, který jde do každé akce bez zaváhání, ale mnoha z jeho předchozích partnerů zavinil jeho přístup vážná zranění nebo dokonce smrt, což v Kendžim odmítání týmové práce ještě víc posiluje. Po těžkém zranění dalšího Kendžiho nového partnera hned při prvním společném nasazení Kendži zašel do svého oblíbeného baru, což skončilo jeho rvačkou s cizincem Hansem Kleifem. Hned následující ráno však velitel přiřadil Kendžimu jako nového partnera právě Hanse a tihle dva musejí začít spolupracovat. Kendži žije se svou přítelkyní houslistkou Kjóko Mijano, Hans se sbližuje se zdravotní sestrou Juki Satomi, kterou potkal v nemocnici, kam dochází na kontroly kvůli svému dřívějšímu zranění. Z Kendžiho a Hanse se postupně stávají přátelé.
Skončí Kendžiho prokletí, anebo bude Hans další v řadě jeho mrtvých partnerů? Kdo jsou doopravdy Juki a Hans, jaké tajemství má Liam Fletcher a co je skutečným cílem ředitele GENOMu?

Hodnocení:

 

 

Plný názevA.D. Police
Status:
Žánr:Animovaný, akční, scifi
Protagonisté: Susumu Čiba, Ajako Kawasumi, Melissa Cybele Sparks, Šinpači Cudži, Takumi Jamazaki, Kódži Išii, Jóko Sómi, Čiharu Tezuka, Tóru Furusawa
Scénář:Hiroši Ónogi, Tošizó Nemoto
Režie:Naojuki Konno, Džiró Fudžimoto, Hidehito Ueda
Stopáž: 24 minut
Rok výroby:1999
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Japonsko