Big Ben

STAŽENÍ seriál Big Ben

Obsah:

Tölz je krásné, přívětivé, ne-li přímo idylické místo s téměř patnácti tisíci obyvateli. Že by se však odtud zločin držel zpátky, o tom nemůže být ani řeč. Naštěstí je tady vždy duchaplný Benno. Respekt před nějakými horními deseti tisíci rozhodně nemá.

Pravou rukou mu je komisařka Sabrina Lorenzová z Berlína. S diplomatickými schopnostmi a odzbrojujícím úsměvem na Bennovy vyšetřovací metody dohlíží. Společně občas scházejí z oné „správné“ a legální cesty apřistupují k nekonvenčním postupům, zatím se jim však tímto způsobem podařilo dostat každého zločince za mříže.

Případy přitom řeší s klidem a humorem. Sehranou dvojku nepřímo doplňuje dobrosrdečná Resi, Bennova matka. Ta je majitelkou malého penzionu, kde syn bydlí a kde mu pere, žehlí a vaří. Díky mateřské starostlivosti a dobrému čichu kolikrát přispěla k odhalení některého z případů, často se totiž do synovy práce plete. Protože je synek stále svobodný, snaží se mu všelijakými ošemetnými cestami najít nevěstu, touží totiž po vnoučatech.

Hodnocení:

 

Plný názevBig Ben
Status:
Žánr:Krimi
Protagonisté: Ottfried Fischer, Ruth Drexel, Katerina Jacob, Udo Thomer, Norbert Heckner, Michael Lerchenberg, Gerd Anthoff, Diana Körner
Scénář:Tobias Siebert, Franz Xaver Sengmüller
Režie:Wolfgang F. Henschel, Walter Bannert, Werner Masten, Wigbert Wicker, Jörg Grünler, Hans Werner, Nikolaus Leytner, Udo Witte
Stopáž: 90 minut
Rok výroby:1996
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Německo