Chameleón / The Pretender

STAŽENÍ

Obsah:

Jarod. Tajemný muž bez minulosti. Původně zázračné dítě schopné vcítit se do kohokoli jiného a osvojit si bleckově jakékoli znalosti do té míry, že je schopen stát se kýmkoli – doktorem, právníkem, pilotem, chirurgem, profesorem… Organizace známá jako Centrum využívala jeho inteligenci a schopnost empatie v simulacích reálných událostí, i kterých odhadoval jejich vývoj.

Centru jednoho dne uteče a využívá svého talentu k napravování problémů, na které narazí. Centrum je mu přitom stále v patách.

Hodnocení:

Chameleon je velmi zvláštní kousek. Najde se tu i trocha akce, ale nečekejte příliš zvláštních efektů. Hlavní postava je hrdinou mysli, strategie, plánování a zvláštního humoru. Jarod je sice superinteligentní, ale byl vychován v izolaci, takže mu naprosto nic neříkají napříkald filmy, jména populárních kapel, případně nechápe většinu ironie nebo se snaží vědecky rozebírat Santa Clause a jeho roznášení dárků. Je to v mnoha ohledech taková starší verze Sheldona Coopera, ale bez jeho asociality a neomezuje se pouze na teoretickou fyziku.

Pokud přijmete jeho psychologickou hru s cílem, který chce potrestat, dočkáte se nádherně navržených pastí, které zloducha lapnou do sítě jeho vlastních hříchů, slabosti a skutků. Je to vlastně taková psychologická Saw, která nechce zabít, ale odhalit člověka takového, jaký opravdu je.

 

 

Plný názevChameleón / The Pretender
Status: Skončeno
Žánr:Drama, scifi, mysteriozní
Protagonisté: Michael T. Weiss, Andrea Parker, Patrick Bauchau, Jon Gries, Harve Presnell, Chris Williams
Scénář:Dave Alan Johnson, Curt Johnson, Juan Carlos Coto, David Kemper
Režie:Chuck Bowman, Gabrielle Beaumont, Ian Toynton, Terrence O'Hara, Oscar L. Costo
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:1996
Epizody, série, celovečerní:4 série, 2 celovečerní
Země původu:USA