Gotham

STAŽENÍ

Obsah:

Snad každý zná komisaře Gordona. Jméno tohoto bojovníka proti zločinu je synonemym pro právo a pořádek. Ale jaká byla jeho cesta a počátky jeho dráhy? Jak dokázal obstát ve městě Gotham prorostlém korupcí jako porce pořádného masa? A proč se naopak postavy jako Catwoman, Tučňák, Hádankář nebo Joker vydali na cestu zločinu?

Seriál Gotham mapuje zrod nejslavnějších postav komiksového světa a dívá se na ně očima mladého policisty, který chce přispět k pořádku v těchto temných uličkách, kde policejní siréna zní jako stálá zvuková kulisa.

Gordonovi nechybí odvaha, čest a je připraven na akci. Jeho parťákem je schopný, i když drzý veterán Harvey Bullock. Jeden z prvních případů je vražda místních miliardářů – Thomase a Marthy Waynových. Zde se Gordon setkává s 12letým mladým Brucem Waynem. Mezi budoucím Temným rytířem a Jamesem Gordonem vzniká jistá spřízněnost, asi kvůli chlapcovu pronikavému pohledu.

Přes všechny případy a setkání s budoucími ikonami gothamského podsvětí provází Gordona stále netypické přátelství s mladým Brucem, kterého zatím vychovává komorník Alfred. To má také klíčový význam v osudu, který na mladíka čeká…

Hodnocení:

Na další díly jsem rozhodně zvědavý, protože pilot velmi mile překvapil. Za prvé tím, že město samotné není nijak stylizované. Obával jsem se tónu ve stylu starých Batmanů, případně barev a la Sin City. Pokud byste ale viděli pilot s jiným názvem a jinými jmény, nepoznáte, že jde o Gotham. Což je podle mě dobře, protože tohle město tvoří hlavně jeho lidi.

Někomu by mohla vadit skutečnost, že se ihned setkáváme se zárodkem Tučńáka, Hádankáře, Poison Ivy a Catwoman. A samozřejmě nelze zapomenout na starého (pardon, mladého) Bruce Waynea. Ovšem i v traileru je Gotham popsaný jako sága ukazující právě zrod všech postav batmanovského universa, takže s tímhle je potřeba počítat.

Za druhé jsou příjemně načrtnuté charaktery, včetně skutečnosti, že gothamské podsvětí má často víc cti a smyslu pro fair play, než radnice či policejní oddělení.

Zatím tedy není žádný důvod ke ztížnostem.

 

Plný názevGotham
Status:
Žánr:Drama
Protagonisté: Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman
Scénář:Bruno Heller, John Stephens, Robert Hull, Jim Barnes, Rebecca Perry Cutter, Danny Cannon
Režie:Danny Cannon, T. J. Scott, Eagle Egilsson, Nick Copus, John Behring, Dermott Downs
Stopáž: 60 minut
Rok výroby:2013
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:USA