Holistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho / Dirk Gently´s Holistic Detective Agency

STAŽENÍ

Obsah:

Todd Brotzman (Elijah Wood) vede bezduchý život – dalo se by se říci, že prakticky nikterak odlišný od života kohokoli jiného. Vše se však změní, když se kolem něj začnou dít podivuhodné věci, jejichž pomyslnou třešničkou jsou vraždy. A co víc by si mohl Todd (jemuž se v poslední době příliš nedaří) přát, než být přímo podezřelým? Aby toho nebylo málo, na scéně se objevuje výstřední holistický detektiv Dirk Gently (Samuel Barnett), který, jak se zdá, je nejspíše jedinou nadějí Todda Brotzmana v tomto komicky bláznivém seriálu na motivy knih Douglase Adamse. Nadějí, jaká mu kompletně obrátí život naruby a postaví ho do nových (šíleně vedených) kolejí vedoucích k ještě ujetějším dobrodružstvím.

Hodnocení:

Čistá esence ujetosti jak britské, tak vyprávěcí, Doktor Who na speedu a LSD v jediném momentu, ale bez TARDISu a šrouboováku, pouze se svým přístupem k věcem a realitě. Zfilmovaná karma a Heisenbergův princip neurčitosti. Aneb když je vaše pracovní metodika vyšetřování „věci“ založená na vnímání zdánlivě náhodných prvků ve vesmíru a jejich spojitostí. Náhodných pro ostatních, ale vy cítíte skryté předivo, kterým si realita přesouvá informace…nebo jen cestujete časem, nebo obojí.
Protože jde o seznamovací sérii, nikoli uzavřený celek, je třeba dát mu příležitost, protože první polovina dílů je hrozná omáčka pouze s několika naprosto geniálními scénami, a když věci začnou konečně zapadat, čekáte možná něco trochu jiného.

Plný názevHolistická detektivní kancelář Dirka Gentlyho / Dirk Gently´s Holistic Detective Agency
Status:
Žánr:Scifi, komedie
Protagonisté: Elijah Wood, Samuel Barnett, Christian Bako, Neil Brown Jr., Aaron Douglas, Fiona Dourif
Scénář:Max Landis
Režie:Paco Cabezas, Dean Parisot, Michael Patrick Jann
Stopáž: 60 minut
Rok výroby:2016
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:USA, Velká Británie