Hořký svět

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

seriál Hořký svět

 

Obsah:

Mladý hrdina Štěpán Berka přijde o dobře placenou práci v bance. Místo povýšení, které očekává, dostane padáka a stane se z něj muž v domácnosti i otec malého Honzíka na plný úvazek. Manželka Veronika pracuje v nemocnici jako vrchní sestra a nakládá si tolik služeb, že to v jednu chvíli přestane stíhat a dojde jí s manželem trpělivost. Štěpán se tak rozhodne najít smysl života, práci a získat zpátky rodinu, která se mu hned na začátku rozpadne.

Proto se s pomocí ztroskotaného sládka Bolka pokusí rozjet rodinný minipivovar, který zdědí s bratrem Michalem po otci. S tím ale nesouhlasí Štěpánova matka Hana a pokouší se svou polovinu pivovaru prodat. Štěpán se snaží kupce odradit, a nakonec přesvědčí své kamarády, aby se k němu přidali a stali se jeho spoluvlastníky. Štěpán s Bolkem jim slíbí, že do roka mohou vyhrát Pivní festival, kde je první cena spojena s finančním bonusem, a tím pádem se podíly zhodnotí.

Pivovar dostává půjčku a začne procházet rekonstrukcí. Do toho se v pivovaru objeví i Tereza, dcera Bolka, která má ale o svého otce alkoholika strach. Moc dobře si pamatuje na dětství, které bylo plné otcových alkoholových eskapád. Nakonec ale na spolupráci kývne a začne oběma v pivovaru pomáhat. Příběh rodinného pivovaru tak odhalí i jedno rodinné tajemství.

Hodnocení:

Plný názevHořký svět
Status:
Žánr:Komedie
Protagonisté: Matouš Ruml, Berenika Kohoutová, Jakub Štáfek, Boleslav Polívka, Eva Holubová, Barbora Černá, Nathanael Ruml, Petr Lněnička, Zuzana Stavná
Scénář:Mirka Zlatníková, Milan Tesař, Lucie Bokšteflová
Režie:Martin Kopp
Stopáž: 60 minut
Rok výroby:2022
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Česko