Hrabě Monte Cristo

STAŽENÍ seriál Hrabě Monte Cristo series

Obsah:

S velkými ambicemi sáhli znovu francouzští tvůrci po slavném románu Alexandra Dumase Hrabě Monte Christo. Ve čtyřdílném filmu se soustředili především na pomstu Edmonda Dantese – jeho dokonalý, rafinovaný plán, jak po dvaceti letech zničit ty, kteří mu vzali nejlepší léta jeho života, svobodu, snoubenku, otce a čest. V nádherných kostýmech a dekoracích se vrátíme do Paříže roku 1838 a opět prožijeme krutý osud mladého marseillského kapitána a opět se budeme ptát po smyslu pomsty, která ničí nejen viníky.

Producenti, scenárista Didier Decoin a režisérka Josée Dayanová vsadili na jistotu – nejen co se předlohy týče, ale i co do hereckého obsazení. V titulních rolích Edmonda Dantese a Mercedes uvidíme Gérarda Depardieua a Ornellu Mutiovou a jejich děti coby mladé snoubence Guillauma Depardieua a dceru Mutiové – Naike Rivelliovou. Jean Rochefort, Pierre Arditi, Michel Aumont, Jean-Claude Brialy a Christopher Thompson patří k francouzské herecké elitě. A jak se zdá, tvůrci vsadili správně. Nová filmová verze Hraběte Monte Christa slaví úspěchy po celé Evropě. Některé příběhy jsou zkrátka nesmrtelné, a tak máme potřebu je znovu a znovu vyprávět.

Hodnocení:

 

Plný názevHrabě Monte Cristo
Status:
Žánr:Dobrodružný, drama, romantický, historický
Protagonisté: Gérard Depardieu, Ornella Muti, Jean Rochefort, Pierre Arditi, Stanislas Merhar, Julie Depardieu, Florence Darel, Michel Aumont, Hélène Vincent, Constanze Engelbrecht, Jean-Claude Brialy, Inés Sastre, Sergio Rubini
Scénář:Didier Decoin
Režie:Josée Dayan
Stopáž: 98 minut
Rok výroby:1998
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Francie, Německo, Itálie