Letecké katastrofy / Mayday

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

seriál Letecké katastrofy / Mayday series

 

Obsah:

Letecká doprava je nejbezpečnějším způsobem přepravování osob i zboží po celé naší planetě. Každou minutu jsou ve vzduchu tisíce strojů letících všemi možnými směry. Většina z nich dosáhne bez problémů svého cíle. Jsou ale okamžiky, kdy se posádky a cestující dostanou do situace, jež může skončit tragicky.

Námětem tohoto kanadského cyklu dokumentárních rekonstrukcí jsou události, které se na kratší či delší dobu staly středem pozornosti sdělovacích prostředků. Autoři rekonstruují průběhy známých leteckých nehod prostřednictvím obrazových a zvukových archivních materiálů, výpovědí svědků, pozůstalých, leteckých odborníků a vyšetřovatelů. Svou důležitou roli má také počítačová animace, jež evokuje to, co snad mohli jen tušit dispečeři u svých radarů, a to, co v několika posledních sekundách svého života viděli muži v pilotních kabinách.

Charakteristickou součástí cyklu jsou pak hrané scény, které vypovídají o tom, k čemu všemu během letu došlo a jak se s mimořádnými situacemi vyrovnávali lidé za řídícími pákami, jejich neviditelní partneři ve střediscích letového provozu a konečně i pasažéři, jež svůj osud vložili do jejich rukou.

Hodnocení:

 

Plný názevLetecké katastrofy
Status:
Žánr:Dokumentární, drama, katastrofický, historický
Protagonisté:
Scénář:Phil Comeau, Tim Wolochatiuk, Michael Jorgensen, Robert Eaton, André Barro
Režie:Tim Wolochatiuk, George D'Amato, Su Rynard, Karl Jason, Phil Comeau, P.J. Nawarynski
Stopáž: 52 minut
Rok výroby:2003
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Kanada