Lucky Louie

STAŽENÍ

Obsah:

Sitcomy tvoří páteř každého komerčního televizního vysílání, ale takový, jako je tento, jste ještě neviděli. Komediálním seriálem Lucky Louie dobyla HBO nové území. Je svěží, zábavný, opravdu dospělácký a vypráví o mladém páru, který se pere s problémy v manželství i rodičovství.
Držitel ceny Emmy Louis C.K. hraje Louie, který pracuje na zkrácený úvazek jako mechanik, ale většinu času tráví doma a stará se o čtyřletou dcerku Lucy. Skutečnou živitelkou rodiny je jeho žena Kim, která pracuje na plný úvazek jako ošetřovatelka. Toto netradiční uspořádání může být občas ožehavé, ale manželé je vždycky ustojí, protože se pořád milují – a také nemají na vybranou.
Nejlepšími přáteli Louie a Kim jsou manželé Mike a Tina, kteří vedou záviděníhodný prostý život s kupou dětí ze současného i předchozích manželství. Naproti bydlí afro-americký pár Walter a Ellen s dcerou Lisou, s nimiž se Louie snaží pěstovat přátelské vztahy. A dále v domě žije i Kimin excentrický bratr Jerry s utajovanou minulostí, který si vydělává na živobytí pochybným způsobem.
Seriál, který je prvním sitcomem HBO realizovaným vícekamerovým systémem, se natáčel před živým publikem.

Verdikt:

Zapomeňte na usměvavé tvářičky, morální poučení na konci dílů a sexuální nebo politickou korektnost. Tady se fakuje, nadává a znova fakuje o sto šest. Naštěstí se ani český dabing nesnažil nijak měnit slovník „hrdinů“ a vyznění dílů, což je jen dobře. A na druhou stranu je také asi dobře, že tohle skončilo jen u třinácti epizod, protože všeho moc škodí.

 

Plný názevLucky Louie
Status: Skončeno
Žánr:komedie
Protagonisté: Louis C.K., Pamela Adlon, Mike Hagerty, Jim Norton, Kim Hawthorne, Kelly Gould, Nick DiPaolo
Scénář:Dan Mintz
Režie:Louis C.K., Andrew D. Weyman
Stopáž: 25 minut
Rok výroby:2006
Epizody, série, celovečerní:13 dílů
Země původu:USA