M

 

 

M*A*S*H

seriál MASH series

Legendární seriál M*A*S*H patří v oblasti komediální televizní tvorby mezi to nejlepší. Výborná komedie z prostředí mobilní vojenské nemocnice uprostřed války v Koreji nám dává nahlédnout do každodenního života postav lékařů, sester a vojáků. Postavy seriálu čekají v prostředí války mnohdy i velmi dramatické momenty, i přesto je ale dokáží prožít s nadsázkou a humorem.

 

 

 

Má tlustá Valentýna

seriál Má tlustá Valentýna

Ve středu příběhu stojí bohatá rodina Villanueva. Hlavou rodiny je Juan Angel. Jeho žena Olimpia je krásná, ale v jádru je zlá a stále intrikuje. Olimpie nenávidí Evu, která je vdovou po bratrovi Juana Angela Luisi Felipovi. Eva a Luis Felipe měli jediné dítě: Valentinu, která vyrůstala od smrti otce v internátě a je univerzální dědičkou majetku svého otce, k němuž patří i sídlo Villanuevů, jež obývá Juan Angel se svou rodinou. Olimpie a Juan Angel mají 4 děti: Oresta, Aquila, Ariadnu a Pandoru. Olimpia nechce za žádnou cenu opustit sídlo Villanuevů. Z Evy se po smrti jejího muže stala alkoholička. Bývala skvělá zpěvačka, ale alkohol ji zničil. Olimpie dělala vždy vše proto, aby Evu zdeptala a mohla se tak snáze zmocnit majetku po Luisu Felipovi. Eva je nyní vyléčená, vrátila se na výsluní slávy a chce začít s Valentinou znovu žít v sídle Villanuevů. Valentina končí internátní školu s vynikajícími výsledky. Spolužačky ji mají rády pro její milou vstřícnou povahu, ale lehce si ji dobírají kvůli její váze.

Valentina miluje svého bratrance Oresta, který je velký sportovec, letos opětovně obhajuje titul Železného muže. Vyhrává nad Romanem, který chodí s jeho sestrou Ariadnou. Pandora, druhá Orestova sestra, je nevypočitatelná, ponurá osoba, která nenávidí svou matku Olimpii. V domě žije ještě Roque, který pro Olimpii vykonává veškerou špinavou práci. Eva letí ve vrtulníku za dcerou, aby se účastnila její oslavy na ukončení studií. Přijíždí tam i Tza Tza, excentrická herečka, která je sestrou Evy. Eva slibuje Valentine, že teď už budou žít jen spolu. Má výčitky, že celá ta léta s Valentinou nežila, ale nešlo to jinak, smrt manžela ji tvrdě zasáhla. Věnuje Valentině stříbrnou lilii Villanuevů, váže se k ní nějaká legenda, zmínil ji i Valentinin otec těsně před smrtí. Eva odlétá a vrtulník ve vzduchu vybuchuje. Eva je pochována. Vše nasvědčuje tomu, že v havárii má prsty Roque a Olimpie. Olimpie se vloupe do části domu, kde bydlela Eva s rodinou a bere tam šperky, dobropisy a vše cenné. Valentina přichází do sídla Villanuevů.

 

MacGruber

seriál MacGruber

Seriálové pokračování filmu, který je parodií na seriál MacGyver.

 

 

 

 

MacGyver

„Nepoužívá zbraně, používá mozek…“

Bývalý tajný agent Angus MacGyver, nyní pracující pro společnost Phoenix Foundation, je specialistou na extrémně náročné úkoly. Spolu se svým nerozlučným přítelem Petem Thorntonem má neomylný čich na hrozící problémy či katastrofy a dokáže se zaplést do jakékoliv nebezpečné situace. Pomáhá lidem v tísni, zachraňuje jejich ohrožené životy, ochraňuje nevinné, zabraňuje globálním pohromám či ekologickým katastrofám, maří zločinné plány zloduchů…

To všechno s pomocí fenomenálních znalostí zákonů fyziky a chemie, které dokáže jednoduše, efektivně a prakticky využít v reálném životě tak, že je aplikuje na běžné předměty každodenního života, aby mu pomohly „zázračně“ vyřešit nebezpečnou situaci.

MacGyver 2016

Mladý muž s obrovským talentem pro řešení problémů nekonvenčním způsobem je hlavním agentem organizace chránící svět před možnými katastrofami. Revival klasického seriálu z roku 1985.

 

 

 

 

Mach a Šebestová

seriál Mach a Šebestová

O tom, že Mach a Šebestová jsou žáci 3.B, kteří kdysi dostali kouzelné sluchátko, které splní každé přání, ví v Čechách a na Moravě snad každé malé dítě. Hned v prvním díle má pes Jonatán má na chvilku křídla a objeví se i milion koček. Mach a Šebestová s tím sluchátkem potom v dalších dílech prožijí nejednu dobrodružnou příhodu.

 

 

Machři a šprti / Freaks and Geeks

seriál Machři a šprti Freaks and Geeks series

Americká osmdesátá léta z pohledu náctiletých studentů na michiganské střední škole.

 

 

 

 

 

 

Madam Secretary

Bývalá vynikající analytička CIA známá pro své naprosto nekonvenční myšlení a přístup k problémům se nečekaně stane ministryní zahraničí USA.

 

 

 

 

Mafstory

seriál Mafstory

Příběhy Mafstory nabízejí divákům obrázky ze života slovenské mafie plné směšných situací a drsných případů, které nikoho nešetří. Humor v Mafstory je někdy velmi tvrdý, svoje místo by před desátou hodinou hledal jen těžko. Základní sestava herců (Peter Batthyány, Roman Fratrič, Igor Adamec, Martin Vanek a Ivan Macho) bude hrát všechny role – mužské i ženské postavy. Časem sa však určitě objeví i hostující celebrity a herci.

 

 

 

Magnum P.I.

seriál Magnum P.I. (2018) series

Thomas Magnum je bývalý námořní SEAL, který se vrací domů z Afghánistánu. Stane se z něj soukromé očko a hrdina využívá své vojenské dovednosti k řešení případů.

 

 

 

 

Maigret

seriál Maigret

Komisař Jules Maigret se svou neodmyslitelnou dýmkou se opět vrací, tentokrát ve francouzské verzi s neodolatelným Bruno Cremerem.

 

 

 

 

Make It or Break It

seriál Make It or Break It series

Seriál o skupině mladých gymnastů, kteří se snaží dostat na olympiádu.

 

 

 

 

 

Making a Murderer

seriál Making a Murderer series

Desetidílný dokument přibližuje život Stevena Averyho, muže, který byl odsouzen na 32 let za sexuální napadení a pokus o vraždu. Po 18 letech testy DNA prokázaly jeho nevinu. Když je propuštěn, dává se do pohybu sled událostí, které pohnou celou Amerikou a umožní reformovat právní legislativu. Avery je totiž krátce po jeho propuštění obviněn z vraždy fotografky Teresy Halbachové, která byla naposledy spatřena na jeho pozemku.

„Pravda vždy vyjde najevo. Dříve či později.“ – Steven Avery

 

 

Making History

Příběh sleduje tři přátele z dvou různých století, kteří se snaží balancovat mezi vzrušením, které jim nabízí cestování časem, a nudnými životy, které vedou ve své současnosti. Making History kloubí dva seriály v jednom. Na jednu stranu jde o veselé historické dobrodružství, na druhou stranu pak o komedii ze současnosti, která je plná lásky, přátelství a snahy zapadnout v našem dnešním komplexním a neosobním světě.

 

 

Makléři z Hollywoodu / Selling Sunset

seriál Makléři z Hollywoodu Selling Sunset

Elitní tým prodává luxusní domy v Los Angeles. Nyní se k němu připojuje nový člen, což vyvolává rozruch.

 

 

 

Mako Mermaids

seriál Mako Mermaids series

Během cesty na ostrov Mako se šestnáctiletý Zac dostane do kontaktu s vodou kouzelného měsíčního jezera. Stane se to zrovna při úplňku a Zac díky tomu získává ocas mořské panny spolu s mocí manipulovat s vodou. Sirena, Nixie a Lyla, jsou tři mořské panny, které ostrov Mako střeží. Všechny jsou vyslány na pevninu, aby zbavili Zaca jeho moci. Pokud neuspějí, budou navždy vykázány z ostrova…

 

 

 

Malá Velká Británie / Little Britain

Ptáte se, jací jsou dnešní Britové? Co dělají? A proč? Tak to si nemůžete nechat ujít britský komediální seriál Little Britain. Původně to byla rozhlasová show, která se na BBC Radio 4 vysílala v roce 2001. Dva roky nato ji autorská a moderátorská dvojice Matt Lucas a David Walliams proměnili v neméně úspěšný osmidílný televizní seriál, po němž následovaly dvě další řady po šesti epizodách. Při surrealistickém putování po britských ostrovech budeme svědky rozličných situací, které jsou Britům důvěrně známé, a seznámíme se s celou řadou kuriózních postav a postaviček. Patří k nim kupříkladu Daffyd, jediný gay ve velšské vsi, teenager Jason, vášnivě zamilovaný do nejlepší přítelkyně své babičky, či transvestita Emily, toužící dělat samé „ženské věci“. Díky Lucasovi a Walliamsovi a jejich břitkému pohledu na výstřednosti moderního světa tento komediální seriál funguje na diváky naprosto dokonale.

 

Maldivas

seriál Maldivas

Příběh začíná, když se Liz (Bruna Marquezine) přestěhuje z Goiânie do bytu Maldivas v Riu de Janeiru, aby se rozloučila se svou matkou, která zemřela při záhadném požáru. Ve snaze přijít této náhlé smrti na kloub se bude muset skrývat před vyšetřovatelem Denilsonem (Romani) a ponořit se do vesmíru plného jedinečných postav.

Mezi ně patří Milene (Manu Gavassi), královna Maldivas, se zdánlivě dokonalým životem se svým manželem, plastickým chirurgem Victorem Hugem (Klebber Toledo) a Rayssa (Sheron Menezzes), bývalá zpěvačka axé, která se stala úspěšnou podnikatelkou provdanou za bývalého zpěváka své kapely Cauãa (Samuel Melo). Kat (Carol Castro) je matka, jejíž manžel Gustavo (Guilherme Winter) je v domácím vězení. Dále je tu Verônica (Natalia Klein), outsiderka, která se neslučuje s Maldivasovými ženami, a Miguel (Danilo Mesquita), Lizin snoubenec, který pochází z venkova.

 

Malibu Rescue

seriál Malibu Rescue series

Pobřežní hlídka tvořená dětmi zachraňuje životy na pláži v Malibu.

 

 

 

Maličký svět / Tiny World

seriál Maličký svět Tiny World series

I ti nejmenší tvorové planety musejí dělat vše pro své přežití, to, že často unikají lidskému oku na tom nic nemění. Někteří žijí v symbióze, jiní mají zaryté rituály, kterých se striktně drží, a někteří jen ze všech sil usilují o přežití mezi obry planety. Endemité i živočichové rozšíření po celém světě, jsou všude kolem nás a stačí se jen pořádně dívat.

 

 

Máma / Mom

Máma_Mom

Léčící se alkoholička a svobodná matka a se rozhodne nastartovat znova svůj život v Napa Valley v Kalifornii.

 

 

Máme jasno / Explained

Máme jasno Explained

Originální dokumentární série, která se soustředí na zajímavá témata současnosti. Řeč bude o nárůstu kryptoměn, dietách nebo K-popu.

 

 

 

Mamon

Šestidílný thriller Mamon, kterým společnost HBO Europe pokračuje ve vlastní hrané tvorbě, se točí kolem privatizace fiktivního energetického gigantu Central Energy. Hlavním hrdinou příběhu je novinář, který se kauzou zabývá.

V Central Energy, energetickém gigantu s významnou státní účastí, se schyluje k privatizaci. Proces provází nemalý zájem veřejnosti, který vzbudil článek investigativního novináře Petra Vlčka, bratra generálního ředitele této společnosti. Záhadná úmrtí, strach, odhodlání a osobní zájmy – to vše je společným jmenovatelem Mamonu, české verze úspěšného norského formátu. Kriminální thriller Mamon je napínavé drama plné zdánlivě nesouvisejících událostí rozehraných rozporuplnými postavami a reflektující ekonomickou, politickou a společenskou realitu posledních pětadvaceti let. Privatizace, korupce, tunelování, pravda – od devadesátých let hojně skloňované termíny – v hlavní roli dynamického příběhu plného věrohodných vyšetřovacích postupů, morálních dilemat, obětování, strachu, napětí a nebezpečí, které hrozí každému, kdo se ve vybrané společnosti chová, jako by neměl co ztratit.

Seriál je adaptací zahraniční předlohy, norské minisérie Mammon.

 

Mámou bez přípravy / Skruk

seriál Mámou bez přípravy Skruk

Specialistka na léčbu neplodnosti Nana se v podnapilém stavu oplodní opravdu speciální dávkou spermatu – konkrétně spermatem svého bývalého přítele. To spustí řetězovou reakci velkých i malých katastrof. Tento neuvážený krok vede k těhotenství a Nana teď musí přijít na to, jak vysvětlit svůj stav – který nelze skrývat věčně – a získat zpět svého bývalého přítele a dávno ztracenou lásku. Problém je jen v tom, že on o návrat k Naně nijak zvlášť nestojí.

Utajované těhotenství umožňuje Naně vidět své klienty v jiném světle, ale s přibývající pavučinou lží je pro ni stále těžší se v nich orientovat a poprvé v životě musí Nana říct pravdu – a možná odhalit tajemství, které by ji nakonec mohlo stát všechno.

 

 

Man About The House

seriál Man_About_The_House series

Ráno po rozlučkovém večírku se spolubydlící Eleanor najdou Chrissy a Jo ve vaně spícího Robina. Robin, student kulinářské školy, nemá kde bydlet a když holkám, které neumí vařit, připraví skvělou snídani, nabídnou mu, aby se k nim nastěhoval místo Eleanor. Domácímu Georgeovi řeknou, že je Robin gay, aby se vyhnuli jeho námitkám proti tomu, že s dívkami bude bydlet muž. Georgeova manželka Mildred se ale záhy dozví pravdu a s Robinem často flirtuje.

 

 

Man seeking Woman

Man seeking Woman

Když se s ním rozejde dlouhodobá přítelkyně, naivní romantik se vydává napříč surrealistickým světem trollů, amorů s mizernou muškou a dalších bytostí na výpravu za novou láskou…

 

 

 

 

 

Man with a Plan

Když se jeho manželka vrátí do práce, úspěšný obchodník poprvé pozná, jak stresující je péče o jeho malé andílky.

 

 

 

 

Manhattan

seriál Manhattan series

Nacházíme se v malém odloučeném městečku v Novém Mexiku v roce 1943. Žijí zde vědci, kteří společně pracují na přísně tajném projektu, ze kterého vzejde první atomová bomba na světě.

 

 

 

 

Manhattan Love Story

Mladý pár začne randit. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdybychom jako diváci nebyli svědky všech jejich vnitřních (i vnějších) monologů.

 

 

 

 

Manhunt Unabomber

seriál Manhunt Unabomber series

Seriál sleduje, jak FBI chytla neslavně proslulé a velmi chytré kriminálníky – každá série sleduje vždy jeden případ. V první řadě čerstvě naverbovaný agent dostane médii ostře sledovaný případ Teda Kaczynskiho neboli Unabombera (University and Airlane bomber – rozesílal bomby především do škol a do aerolinek). Hrdina se specializuje na profilování pachatelů a snaží se přijít s novým čerstvým pohledem na osobnost pachatele, který již téměř 20 let zákonným složkám uniká.

Nejen, že vidíme podrobný pohled na samotný případ, ale seriál nabízí i psychologické důsledky na jednotlivé agenty, kteří dostali za úkol lovit ty nejnebezpečnější kriminálníky na světě.

Maniac

seriál Maniac

Dva cizinci dostávají možnost najít řešení svých problémů skrze prazvláštní vědecký experiment.

 

 

 

 

 

Manifest

seriál Manifest series

Když letadlo letu č. 828 bezpečně přistálo po turbulentním, leč rutinním letu, posádce a pasažérům se ulevilo. Aniž by to tušili, během těchto několika hodin v letadle uběhlo na světě pět let a jejich přátelé, rodiny a kolegové dávno truchlili jejich ztrátu a posunuli se se životem dál. Nyní musí hrdinové čelit nemožnému, nicméně dostávají druhou šanci. Sotva však nová realita začne doléhat, odhalí se ještě větší záhada. Někteří z pasažérů si uvědomí, že jsou dost možná předurčeni k významnějším věcem, než si vůbec kdy dokázali představit.

 

 

Manner of Death

seriál Manner of Death series

Soudní lékař Dr. Bunnakit během pitvy ženy, která měla spáchat sebevraždu oběšením, zjišťuje, že ve skutečnosti zemřela cizím zaviněním. Tento závěr z něj udělá terč někoho velmi mocného. Do jeho domu dokonce vnikne neznámý muž, aby mu vyhrožoval, aby případ uzavřel jako sebevraždu. Bun je odhodlán tuto hrozbu nebrat vážně, to se ale změní ve chvíli, kdy zmizí jeden z jeho přátel, státní zástupce. Dr. Bunnakit potají vyšetřuje dál a všechny stopy vedou k příteli zavražděné, Tanovi. Ten ale jakoukoliv vinu odmítá a nakonec Buna přesvědčí, aby se spojili a společně našli skutečného vraha.

 

 

Manu a Matěj na cestě do Říma

seriál Manu a Matěj na cestě do Říma

Bláznivá kulinářská jízda milovníků dobrého jídla a pití.

Kuchař Emanuel Ridi vyrazil s Matějem Ruppertem na gastronomický tah po Itálii. Projíždějí regiony a zkoušejí jejich kulinářské speciality a mimořádnosti. Bude jich hodně, protože v Itálii se gastronomie liší nejen od severu na jih, ale i od pobřeží k pobřeží.

 

 

Marcella

Marcella

Marcella se vrací k Londýnské policii, jejíž řady před 12ti lety opustila kvůli rodině. Momentálně se rozvádí, s dcerou na internátní škole má spíše vlažný vztah a doufá, že návrat k vyšetřování dá jejímu životu zase smysl. Krom toho se znovu ozývá sériový vrah z případů, na kterých kdysi pracovala. Jak si s tím vším poradí Marcella, pronásledovaná záchvaty zuřivosti a výpadky paměti?

 

 

 

Marco Polo

Hlavní postavou tohoto dobrodružného projektu od Netflixu je slavný cestovatel Marco Polo. Děj se soustředí na jeho mládí u mongolského vojevůdce Kublaj-chána. Polo se dostává do role špiona, ambasadora a objevitele. Putuje skrze Dálný Východ a zpět domů se vrací s mnoha dobrodružnými historkami. Doma, kde se to ve společnosti hemží politickými zradami a zakázanými vztahy, musí Marco k přežití využít svůj výcvik. Nicméně pořád platí, že to jsou právě jeho příběhy plné představivosti, které Kublaj-chána dokáží zaujmout a nesou tedy hlavní zásluhu na objevitelově přežívání…

Mare z Easttownu / Mare of Easttown

seriál Mare z Easttownu Mare of Easttown series

Detektivka v malém městě v Pensylvánii vyšetřuje lokální vraždu a snaží se zabránit tomu, aby se její život úplně rozpadl.

 

 

 

 

Marianne

seriál Marianne series

Slavná spisovatelka hororových příběhů je nalákána do svého rodného domova. Ve snech ji začne strašit žena, jak tomu bylo před patnácti lety. Jenže sny se pomalu stávají realitou.

 

 

 

 

Mars

seriál Mars series

Seriál Mars je zasazen do budoucnosti i do současnosti. Kombinuje skriptové drama a vizuální efekty společně s nejlepšími dokumentárními technikami, aby vás přikoval k židli a vy se nemohli odtrhnout od obrazovky. Uvidíte napínavý příběh o kolonizaci Marsu v roce 2033, přičemž je vše provázáno rozhovory s lidmi, kteří tuto misi chystají i v reálném světě. Jedním z nich je například Elon Musk (SpaceX)…

 

 

Marvel Studios Legends

seriál Marvel Studios Legends series

Internetový seriál se zaměřuje na jednotlivé postavy, od hrdinů až k darebákům, z MCU universa, které diváci v průběhu let poznali a milovali. Divákům budou nejen představeny jejich charaktery, ale i jejich nejikoničtější momenty.

 

 

 

Marvel’s Spider-Man

seriál Marvel's Spider-Man series

V tomto novém pojetí Spider-Mana uvidíme Petera Parkera, kterého přijmou na střední školu pro geniální vědce. Jak přijímá své alter-ego, bojuje se zlosyny, sleduje, jak mu škola ničí osobní vztahy a jak jeho nejlepší přítel přejde na stranu zla.

 

 

 

 

Mary Kills People

Doktorka vede dvojí život jako anděl smrti, kdy pomáhá smrtelně nemocným ukončit život podle jejich představ, ale policejní vyšetřování začíná pronikat do jejího dvojitého života.

 

 

 

Masters of the Universe: Revelation

Masters of the Universe Revelation

Anime seriál je pokračováním ságy Masters of the Universe. Točí se okolo dosud neuzavřených příběhů ikonických postav a začíná tam, kde jsme je před dekádami opustili.

 

 

 

Mata Hari

seriál Mata Hari series

Nejnovější seriálové zpracování strastiplného životního osudu nechvalně proslulé tanečnice, kurtizány a v době I. světové války i špionky Maty Hari.

 

 

 

Mateřství / The Commons

seriál Mateřství

Příběh je zasazen do nedaleké budoucnosti a sleduje vztahové drama a příběh o mateřství a jedinečný čin víry v lidstvo.

 

 

 

 

MatkaOtecSyn

seriál MatkaOtecSyn Mother FoatherSon series

 

Seriál se točí okolo rodiny. Otec Max vlastní jednu z největších obchodních říší. Jeho syn Caden řídí jeho noviny The National Reporter a je mu určeno pokračovat ve šlépějích svého otce. Díky tomu to tlaku Cadden začíná pít a brát drogy.

 

 

Matlock

seriál Matlock series

Ben Matlock je velmi drahý obhájce. Inkasuje si 100 000 dolarů za jeden případ. Sice to není nejlevnější, ale stojí to za to, protože s ním vždy vyhrajete!

 

 

 

 

Maxipes Fík

seriál Maxipes Fík

Příhody malé holčičky Áji a jejího kamaráda velkého psa, maxipsa Fíka.

 

 

 

 

Maya a Tři bojovníci / Maya and the Three

seriál Maya a Tři bojovníci Maya and the Three

Odvážná princezna se srdcem bojovnice se vydá naplnit dávné proroctví a zachránit lidstvo před hněvem pomstychtivých bohů.

 

 

Mayans MC

seriál Mayans MC

Spin-off seriálu Sons of Anarchy (Zákon gangu).

Příběh se odehrává ve slunné Kalifornii na americko-mexické hranici a sleduje dozvuky hlavní zápletky původního seriálu. V centru dění se ocitá ambiciózní Ezekiel Reyes, který vyhlíží lepší zítřky pro svůj motocyklový klub Mayans MC, zatímco ho žene touha po pomstě.

 

Mayor of Kingstown

seriál Mayor of Kingstown

Rodina McLuskyů ovládá trh makléřů v Kingstownu v Michiganu, kde je uvěznění zločinců jediným vzkvétajícím oborem průmyslu. Seriál se zaměřuje na otázku rasismu, korupce a integrity a nabízí pohled na snahu dosáhnout pořádku a spravedlnosti ve městě, kde neexistuje ani jedno z toho.

 

 

McLeodovy dcery / McLeod’s Daughters

seriál McLeodovy dcery / McLeod daughters series

Hlavními hrdinkami jsou sestry McLeodovy, které svede osud opět dohromady po smrti jejich otce a Tessiny matky. Tess se vrací na rodinnou farmu, kde začíná žít těžký život farmářky spolu s Claire a ostatními děvčaty. Seznamuje se s farmářskými zvyklostmi a novými lidmi. Snaží se dokázat, že farmu lze vést i bez mužské pomoci – to ovšem neznamená, že v jejich životě chybí muži úplně.

Přes různé problémy týkajících se chovu dobytka, výcviku koní či finanční situace, je to seriál o citovém životě hrdinek, který není vůbec jednoduchý. Každá žena je jiná, má svojí osobnost a životní postoj. Spojuje je víc než jen společná práce na farmě Drovers Run…

 

McMafia

McMafia

Celý život se snažil utéct otcovým spojením s ruskou mafií. Teď je ale v Anglii vyhcovaný muž neodvratně vtažen zpět do sítě mezinárodního krimálního světa, od mexických kartelů a pákistánských drogových bossů po pašeráky na Balkáně. Volně na motivy knihy Misha Glenny.

 

 

 

McMillion$

seriál McMillion$ series

V letech 1989 až 2001 se podvádělo ve hře Monopoly v řetězci fastfoodových restaurací McDonald’s. Šlo o podvod, ve kterém figurovaly miliony dolarů, a chybělo málo a mohl zůstat pod pokličkou. Co se vlastně událo a jaké to mělo důsledky?

 

 

 

 

Me, Myself & I

Zkoumáme tři trapné, ale stěžejní části života vynálezce: když je mu 14 a jde na novou školu v roce 1991, když je mu 40 a rozvedl se v roce 2017, a když je mu 65 a snaží se znovu spojit s láskou v roce 2042.

 

 

 

Mechanici z Rust Valley / Rust Valley Restorers

seriál Mechanici z Rust Valley Rust Valley Restorers series

Sběratel Mike Hall se svým synem Connorem a kámošem Averym Shoafem renovují retro auta, a poté se je snaží výhodně prodat.

 

 

 

Medicejové Vládci Florencie / Medici Masters of Florence

seriál Medicejové Vládci Florencie_Medici Masters of Florence series

Politické rodinné drama odehrávající se ve Florencii začátkem 15. století. Cosimo de Medici je u kormidla rodinné bankéřské dynastie, když jeho otec Giovanni náhle umírá…

 

 

 

 

 

Medicopter 117

seriál Medicopter 117

Německá televize RTL v seriálu představila nový akční žánr. Dramatické zásahy přímo ve vzduchu jsou v rovnováze s neobvyklými medicínskými zápletkami. Na jejich pozadí se zároveň odehrávají osudy hlavních hrdinů. Za svou dokonalost seriál vděčí prvotřídnímu hereckému obsazení a dokonale provedeným kaskadérským výstupům. Seriál se natáčí v pohádkové krajině mezi Mnichovem a Salcburkem, v horách, na jezerech, dálnicích i ve městech. Jeho děj tvoří z 90% exteriérové scény.

 

 

 

Médium

seriál Médium series

Ona vidí to, co jiní nemohou.

Seriál Médium, je inspirovaný životním příběhem Allison Duboisové, kterou hraje Patricia Arquette. Allison, matka tří dětí, se snaží pochopit svou přirozenou intuicí, schopnost vidět do budoucnosti, číst lidem myšlenky a komunikovat s mrtvými. Řeší kriminální případy za pomoci psychotroniků. Její manžel Joe je vědec, který se zabývá fakty, a proto nadpřirozené síly jeho ženy nemohou být podle něj vědecky vysvětlitelné. Allison si jako interní spolupracovnici na řešení případů najal Devalos, avšak i on pochybuje o jejich speciálních schopnostech.

 

Méďové

seriál Méďové

Tři malí medvídci, Vojta, Kuba a Matěj, si umí hrát a zlobit stejně jako děti. Vyprávění o tom, jak ztratili maminku medvědici, našli si náhradu v hodném člověku – fotografu Václavovi, rostli, prali se, učili se lézt po stromech, poznávali les a ostatní zvířátka.

 

 

 

 

 

Mělas to vědět / The Undoing

seriál Mělas to vědět The Undoing series

Grace Sachs je terapeutka. Brzy chce publikovat svojí první knihu. Je po rozvodu a její syn se chystá chodit na elitní školu v New Yorku. Před tím, než její kniha vyjde, ji potká násilná smrt a její manžel zmizí. Grace bude muset vyřešit tyto potíže, aby mohla žít normální a klidný život.

 

 

 

Melissa a Joey / Melissa & Joey

Mel pochází z politicky angažované rodiny a sama se politice věnuje. Poté, co její sestra skončí ve vězení, se musí postarat o neteř Lennox a synovce Rydera. Brzy ale zjistí, že nezvládá péči o rodinu a zároveň svůj vlastní život, a tak najímá Joea jako mužskou chůvu.

 

 

Men in Kilts

seriál Men in Kilts series

Oblíbení herci Sam Heughan a Graham McTavish provedou diváky na cestě po rodném Skotsku společně s bohatou historií, která formovala jeho dnešní podobu. Dobrodružná cesta ze srdce Skotska v Glencoe, na dějiště velkého krveprolití a fatálního sporu skotských klanů do Inverness nebo na bojiště Culloden, známého nejen fanouškům seriálu Outlander (Cizinka), které se stalo historickým zlomovým bodem.

 

 

Mentalista / The Mentalist

Patrick Jane byl v mládí atrakcí jako „zázračný kluk“ v cirkuse, pak si vybudovat lukrativní kariéru jako jasnovidec. Je v tom háček? Ano. Patrick Jane totiž jasnovidec není a nikdy nebyl. Ale dokonale ovládá hypnózu, sugesci, je extrémně dobrý ve čtení lidí a běžně funguje jako chodící detektor lži.

Pak udělal chybu, protože si v televizi utahoval ze sériového vraha Red Johna. Doma pak nalezl svou manželku a dceru zavraždené a na zdi smutného smajlíka nakresleného jejich krví – Red Johnův podpis.

Po nervovém zhroucení se stává nezávislým konzultantem CBI – Kalifornského úřadu vyšetřování. Spolu s řešením případů ale stále pronásleduje Red Johna, vraha, která má na svědomí jeho rodinu.

Mercy Street

Mercy Street sleduje životy dvou dobrovolnických zdravotních sester, které stojí na opačných stranách občanské války. Mary Phinney je abolicionistka z Nové Anglie, Emma Green pak příznivkyně Konfederace. Luxusní rodinný hotel Greenů v Alexandrii byl transformován na Mansion House, vojenskou nemocnici, kam byli zranění převáženi.

Seriál se inspiruje vzpomínkami a dopisy skutečných dobrovolnických lékařů a zdravotních sester z nemocnice v Alexandrii, ve městě, které bylo za války nejdéle okupováno Konfederací.

 

Merlin

Příběhy mladého čaroděje Merlina od první chvíle, kdy se setkal s mladým (a nafoukaným) Artušem, Morganou a Guinevere. Není to jednoduché, protože na Kamelotu už 20 let platí zákaz magie a čarodějové jsou bez výjimek popravování.

 

 

 

 

Mesiáš / Messiah

seriál Mesiáš_Messiah series

Agentka CIA vyšetřuje charismatického muže, který podle svých stoupenců dokáže dělat zázraky. Je to bůh, nebo nebezpečný podvodník?

 

 

 

 

 

Měsíční svit / Moonlightning

Modelka Maddie Hayesová po návratu z cest zjistí, že ji okradl její finanční poradce a utekl do jižní Ameriky s jejími penězi. Jediné, co jí nechal, je dům a detektivní kancelář City Angels (později Blue Moon). Aby získala nějaké peníze, chce agenturu prodat – ale to by v kanceláři nesměl (jako jediný detektiv) sedět David Addison – fracek a věčný ironický šprýmař. Přesvědčí Maddie, aby to nevzdávala a naopak šla do firmy pracovat jako šéfka. Spolu s Davidem tak vytvoří nebezpečné duo, které usvědčí každého kriminálníka, pomůže najít zmizelé osoby, vyřeší lidem i jejich osobní problémy – a ve všem tom kočkování mezitím oba zjistí, že si jsou vzájemně bližší více než jen jako kolegové…

Kriminální seriál Měsíční svit znamenal v 80. letech svěží závan do žánru díky svému naprosto ojedinělému stylu sázejícímu ne až tak na kriminální zápletky, ale především naprosto odzbrojující humor v podobě hlášek pronášených tehdy začínajícím Brucem Willisem. Měla to být krásná Cybill Shepherd, jíž měla show patřit, ale Bruce ji skvěle napsanou rolí (kterou získal v konkursu, kde byl jen jedním z mnoha a mnoha adeptů) skoro zastínil. Třešničkou na dortu jsou nezapomenutelné rýmované telefonáty sekretářky Blue Moonu, slečny Dipesto.

Městečko Fortitude / Fortitude

Kriminální seriál odehrávající se v osadě Fortitude na arktických Špicberkách, kde prakticky není zločinnost a kde podle místních zákonů nesmí ani nikdo zemřít a být pohřben. Poté, co dva horníci z místních dolů objeví v tajícím ledovci prehistorickou mršinu, je však za záhadných okolností brutálně zavražděn vedoucí vědeckého týmu, který ve Fortitude zkoumá arktickou přírodu. Místní policejní náčelník se pustí do vyšetřování, ale protože zavražděný byl Brit, brzy se na místě objeví také detektiv Londýnské metropolitní policie s oficiálním pověřením a spoustou nepříjemných otázek.

 

 

Městečko Haven / Haven

Seriál natočený na motivy románu Stephena Kinga „The Colorado Kid“.

Do malého městečka Haven v Maine přijíždí agentka FBI, která je pověřena vyšetřením podivného úmrtí bývalého trestance. Po svém příjezdu zjišťuje, že nic není tak jak se zdálo. Haven totiž slouží již dlouhou dobu jako útočiště pro lidi s různými zvláštními schopnostmi…

 

Městečko Pines / Wayward Pines

Ethan Burke je agentem tajné služby, který pátrá po svém zmizelém partnerovi. Po cestě ovšem dojde k nehodě a Ethan se i se svým autem ocitá v příkopu. Po probuzení se nachází v městečko Wayward Pines v Idahu, které sice působí dokonalým dojmem, ale všichni jeho obyvatele se chovají při nejmenším podivně. Navíc ho z nějakého důvodu nechtějí pustit k telefonu, aby nemohl kontaktovat známé, přátele ani rodinu. A co je nejhorší, nemůže z Wayward Pines ani sám odejít.

Vše v Ethanovi vzbuzuje dojem, že se ve Wayward Pines děje něco zvláštního, možná i nekalého, a rozhodně nemá v úmyslu to ignorovat. Jenže v odhalení pravdy mu brání snad všichni, kteří zde bydlí, včetně šerifa Popea, psychiatra-doktora Jenkinse, barmanky Beverly či zdravotní sestry Pam.

Wayward Pines vychází z knihy Městečko Pines od Blakea Crouche.

Městečko South Park / South Park

Pozor, čistá anarchie! Osmiletí školáci Stanley, Kyle, Eric a Kenny chtějí žít po svém a bojí se jich celé Colorado!
Městečko South Park je netradiční animovaný seriál o čtyřech klucích z malého coloradského městečka, kteří vidí „dospělácký“ svět ze své (dalo by se říct přimočaré až naivní) perspektivy. Už první díly si získaly pozornost diváků, protože byly na svou dobu netradičně vulgární a politicky nekorektní. Autoři poukazují na společenské problémy, na absurditu současného světa, reagují na aktuální události a často si utahují z celebrit. Téměř žádné téma pro tvůrce South Parku není tabu, občas si dělají legraci i sami ze sebe.

Městečko Twin Peaks / Twin Peaks

Kdo je vrah a kdo je obětí milostné vášně nebo pouhé náhody? Slavný americký seriál o záhadách a tajemstvích jednoho maloměsta. Malé americké městečko Twin Peaks je na první pohled normální, ale… Po smrti mladé Laury Palmerové přijede její vraždu objasnit agent Cooper. Jeho vyšetřování však vede k temné pravdě. Seriál od kultovního režiséra Davida Lynche.

 

 

Město Divů / Magic City

Miami Beach, 1959.
Zatímco Ike Evans oslavuje Nový rok ve svém luxusním hotelu Miramar Playa, Havana padá do rukou Castrových rebelů. Jsou to neklidné časy v Miami, ovšem zároveň je to místo, kde je třeba být. Jsou tu Kennedyovi, mafie i CIA. A je tu také Ike, hvězda svého hotelu Miramar Playa.
Jenže za všechno se platí. Aby mohl financovat svůj sen, upsal Ike duši mafiánovi Benu Diamondovi, jemuž přezdívají Řezník. Ikova manželka Vera, bývalá showgirl i jejich tři děti k němu vzhlíží a považují ho za čestného muže. Ike však, i kdyby chtěl, nemůže porušit smlouvu s ďáblem. Jeho život je jedno velké divadlo. Vlastně nic v hotelu Miramar Playa není jak se zdá. Přes den se všude hemží klauni a hosté se nadšeně učí ča-ču. V noci se však manžílkové tajně schází s prodejnými krasavicemi, zatímco ostatní obyvatelé Miami se scházejí, aby si poslechli legendární zpěváky, muzikanty a komiky.
Ikův svět je vratký jako domeček z karet a on se ho snaží udržet pohromadě, bojuje za svou rodinu a Miramar Playa… ve Městě divů.

Město na kopci / City on a Hill

seriál Město na kopci City on a Hill series

Začátkem 90. let Boston překypoval násilnými zločinci a místní strážci zákona je povzbuzovali, protože korupce a rasismus byli na denním pořádku. Tento stav věcí změnila událost zvaná Bostonský zázrak.

V tomto fiktivním příběhu je zástupce okresního návladního Decourcy Ward nucen uzavřít spojenectví se zkorumpovaným, a přesto uctívaným veteránem z řad FBI jménem Jackie Rhodes. Společně si vezmou na paškál rodinu ozbrojených lupičů aut. Tento případ zahrne a později i změní celý bostonský justiční systém.

 

Město patří nám / We Own This City

seriál Město patří nám We Own This City

Minisérie sleduje vzestup a pád baltimorského policejního týmu, který provází korupce a morální zpochybnění. Právě to mělo za důsledek kolaps města, ve kterém se zabavování drog a hromadná zatýkání oslavovala na úkor skutečné policejní práce.

 

 

 

Mesto tieňov

seriál Mesto tieňov

Mesto tieňov je pôvodný slovenský kriminálny seriál, ktorý sa vysiela od 11. apríla 2008. Vyrába ho produkčná spoločnosť DNA Production. Jednotlivé epizódy boli inšpirované skutočnými príbehmi, ktoré sa odohrali na Slovensku.

 

 

 

Město žen / Cougar Town

Jules Cobb (Courteney Cox) je rozvedená čtyřicátnice, vychovávající sedmnáctiletého syna Travise (Dan Byrn), která marně hledá muže ve svém věku. Štěstí má však jen na mladší milence a jejím hlavním problém je pravděpodobně fakt, že bez rozmýšlení ihned řekne, co ji napadne, čímž se utápí v stále trapnějších a trapnějších situacích, které jejímu synu a celému okolí jen ztrpčují život. Přivítejte Jules Cobb – co na srdci, to na jazyku.

 

 

 

 

Mickey a závodníci / Mickey and the Roadster Racers

seriál Mickey a závodníci Mickey and the Roadster Racers series

Mickey a jeho přátelé Minnie, Pluto, Goofy, Daisy a Donald se vydají se svými unikátními vozy, které se umějí proměnit z obyčejných aut v nadupané závoďáky, na světové závody.

 

 

 

 

Midnight, Texas

Prchající jasnovidec, který umí mluvit s mrtvými, přichází do zapadlého Texaského městečka, kde se shromažďují čarodějky, upíři a kdokoli odlišný. Podle knih Charlaine Harrisové.

 

 

 

 

Mike

seriál Mike

Seriál se bude zabývat divokým, tragickým a kontroverzním životem a kariérou šampiona těžké váhy Mikea Tysona – jedné z nejpolarizovanějších postav sportovní kultury.

 

 

 

Mike a Molly / Mike and Molly

Policajt Mike a učitelka Molly se seznámí na setkání anonymních jedlíků. Jenže Molly má problémovou sestru a matku, která je přesvědčená, že Molly má jen těžké kosti. Mike má zase parťáka s množstvím návrhů, jak by si měl najít nějakou dívku. Najde Mike dost odvahy, aby pozval Molly na rande?

 

 

 

Mike Tyson Mysteries

seriál Mike Tyson Mysteries series

Mike Tyson, společně se svou adoptovanou dcerou, přátelským duchem a věčně opilým holubem, řeší tajemné záhady.

 

 

 

 

Milénium / Millennium

seriál Milénium series

Hlavní postavou tohoto dramatického seriálu je bývalý agent FBI Frank Black. U FBI sestavoval profily zločinců a využíval přitom svou zvláštní schopnost „dostat se jim do hlavy“. Nyní je na volné noze najímán tajemnou skupinou Milénium, aby bojoval nadále proti zločinu, který se s blížícím se koncem tisíciletí neuvěřitelně rozmáhá.

Milénium je po Aktech X dalším počinem Chrise Cartera, kde rozvíjí konspirační teorie obalené do „mystery“ omáčky.

 

 

 

Milenky

seriál Milenky

Slovenský remake britského seriálu Mistresses.

Romantický seriál sleduje celkem čtyři kamarádky. Právnička, doktorka, realitní makléřka a žena v domácnosti jsou naprosté protiklady. Každá z nich hledá svoji vlastní cestu životem, kterým společně procházejí a navzájem jsou si velkou oporou. Příběh plný zvratů, napětí a humorných situací.

 

 

Miliardy / Billions

Miliardy / Billions

Státní zástupce Chuck Rhoades dostane tip na nekalé prakticky magnáta z Wall Street. Na případu by si mohl udělat kariéru, ale důvěrnicí milionáře je jeho vlastní žena.

 

 

 

Milionář mezi námi

seriál Milionář mezi námi series

Sedm českých milionářů se v unikátním projektu ze dne na den dostávají do světa, který je jim cizí. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným.

Václav Staněk, Simona Kijonková, Jiří Antoš, Lenka Hlavatá, Karel Janeček, Petra Plemlová a Martin Hausenblas. To je sedm statečných milionářů, kteří vyměnili teplo luxusního domova za skromnou ubytovnu, kaviár za čínskou polévku a vedoucí pozici v úspěšných firmách za manuální práci.

Na týden změní svůj život a s pouhými 550 korunami v kapse se vydají do sedmi českých měst, aby pomáhali. Prostřednictvím neziskových organizací poznají životy zdravotně či sociálně znevýhodněných a na konci své týdenní utajené mise ze svých peněz věnují statisíce korun těm, kteří podle jejich vlastního uvážení pomoc potřebují. Pravou identitu milionářů nikdo nezná. Dobročinné organizace milionářům zprostředkovávají spojení s pro ně vzdáleným světem v domnění, že jsou objektem vznikajícího dokumentu představujícího jejich činnost. Moment překvapení tak přichází na konci týdne při odhalení identity a předání šeku na peníze, které znamenají snazší přežití a často i záchranu.

 

Mimi šéf: Zpátky v kolébce / The Boss Baby: Back in the Crib

seriál Mimi šéf Zpátky v kolébce The Boss Baby Back in the Crib

Dospělý Ted Templeton, který byl obviněn z firemního zločinu, se znovu promění v Mimi šéfa, aby žil v utajení se svým bratrem Timem a vydával se za jedno z jeho dětí.

 

 

 

Mimino / The Baby

seriál Mimino The Baby

Hororová komedie ukazuje mateřství jako instituci a nastavuje pravidla, která mohou ženy ovlivňovat různě dle toho, jak na ně nahlíží společnost.

Osmatřicetileté Natashe se náhle změní život, když dostane na starost dítě. Kontrolující a manipulující dítě s násilnickými schopnostmi promění hrdinčin život v horor. Odkud pochází? Co chce? A jak daleko Natasha musí zajít, aby získala zpět svůj bezstarostný život? Ona dítě nechce. Dítě však chce ji.

 

Mimoškolní aktivity / Extracurricular

seriál Mimoškolní aktivity Extracurricular series

Nadaný středoškolák nechce, aby jeho život skončil ve slepé uličce. Aby měl peníze na univerzitní školné, vydá se na dráhu zločince.

 

 

 

 

 

Mindhunter

seriál Mindhunter series

Seriál se odehrává v roce 1979 a sleduje dva agenty FBI, kteří zkoumají mysl uvězněných sériových vrahů, aby dokázali lépe chytit ty stále vraždící.

Seriál se inspiroval knihou Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit. Postava agenta Forda je založena na jednom z jejích autorů Johnu E. Douglasovi.

 

 

 

 

Miniaturista / The Miniaturist

seriál Miniaturista The Miniaturist series

Seriálové zpracování novely z roku 2014 od anglické herečky a spisovatelky Jessie Burton. Mysteriózní minisérie popisuje dramatické osudy rodiny Brandtových na pozadí Amsterdamu 17. století.

Píše se rok 1686. Mladá Nella Oortman klepe na dveře honosného domu v té nejbohatší čtvrti Amsterdamu. Plná nadějí a snů přichází z chudého venkova, aby se provdala za zámožného kupce Johannese Brandta a tím odstartovala novou a lepší etapu svého života. Ovšem v domě je přivítána jeho chladnou sestrou a odměřeným služebnictvem. Když se Nella setkává se svým nastávajícím manželem, obdrží od něj svatební dar ve formě skřínky s replikou jejich domu, vyrobenou od tajuplného miniaturisty. Od té chvíle se začnou v domě dít podivné věci a Nella a ostatní musí čelit nebezpečné replice, která se chová jako jakési zrcadlo se skutečným světem.

Ministerstvo času / El Ministerio del Tiempo

seriál Ministerstvo času El Ministerio del Tiempo series

Voják ze 16. století, univerzitní studentka z 19. století a zdravotník z 21. století, vstupují do tajné agentury, která hlídá historii.

Ministerstvo času je nejlépe střeženým