Mistři medicíny

STAŽENÍ PROFIL SERIEPEDIE RECENZE

 

seriál Mistři medicíny

 

Obsah:

Třináctidílná dokumentární série České televize představí pohledem tří režisérů třináct předních českých lékařek a lékařů nejen v jejich pracovním prostředí.

„Divák by se měl o jednotlivých oborech něco dozvědět, zároveň bychom mu osobnosti rádi přiblížili i po lidské stránce. Jsou to vesměs šarmantní a zábavní lidé, se svými zvláštnostmi a koníčky, kterým nechybí smysl pro humor,“ říká režisér Viktor Polesný, který natočil celkem šest z třinácti portrétů. Další díly si rozdělili Oskar Reif a Kamila Vondrová.

„Co doktor, to osobnost. Když jsme tento cyklus připravovali, chtěli jsme ukázat, jak důležitý zůstává i přes seberychlejší vědecký a technologický pokrok vztah mezi lékařem a pacientem. Jak pomáhá osobní zaujetí, komunikace, úsměv, pochopení. Mezitím se lékaři a zdravotníci stali skutečnými novodobými hrdiny. Byli jimi vždycky, ale nyní si toho, doufám, budeme mnohem více vážit,“ doplňuje kreativní producentka cyklu Alena Müllerová.

„To není poslání! To je obživa jako každá jiná. S tou výhodou, že mě to baví,“ říká jeden ze zpovídaných, světově uznávaný neurochirurg Vladimír Beneš. Kromě jeho příběhu nahlédnou diváci také do nitra infekční kliniky pražské Nemocnice Na Bulovce, kde je primářkou Hana Roháčová, jež původně začínala na pediatrii, ale už od osmdesátých let se věnuje infektologii. Ve výběru nemůže chybět ani Jan Pirk, jeden z nejznámějších českých kardiochirurgů.

Hodnocení:

 

Plný názevMistři medicíny
Status:
Žánr:Dokumentární
Protagonisté:
Scénář:
Režie:Kamila Vondrová, Viktor Polesný, Oskar Reif
Stopáž: 26 minut
Rok výroby:2020
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Česko