Můj přítel Monk / Monk

STAŽENÍ

Obsah:

Jeho instinkt je prakticky neomylný…jeho paměť a dedukční schopnosti nemají konkurenci, stejně jako jeho pozornosti neunikne jakýkoli detail. Na druhou stranu se bojí mikrobů, mléka, bakterií, výšek, špíny, davů a prakticky všeho dalšího včetně malých prostor.

Pomáhá policii, jak jen může, ale neudělá ani krok bez své ošetřovatelky, terapeutky a kamarádky Sharony. Monk je často nesnesitelný, ale přitom stále nenahraditelný.

Hodnocení:

Monk patří do rodiny klasických kriminálních seriálů s totálně ujetým konzultantem, který ale všechny svoje nedostatky nahrazuje špičkovou kůrou mozkovou.

Bohužel v případě Monka jsem nebyl schopen oblíbit si nebo tolerovat delší dobu právě hlavní postavu. Monk přišel před mnoha dalšími konzultanty – Patrickem Janem, Sherlockem nebo Danielem Piercem z Perception. Svou genialitu nabídl v dřívější vlně, ale jeho prapodivnost mi nesedla.

Většina epizod se navíc nesla v duchu opakujícího se schématu – Monk má nápad, nikdo mu nevěří, nějakým způsobem dosáhne svého (většinou nějakou šílenou eskapádou s pomocí Sharony), všichni mu zatleskají a dají za pravdu. Opět má podivnou myšlenku nebo teorii, nikdo mu nevěří, opět eskapáda, opět úspěch…na pilot a pár dílů to stačí, ale většina zápletek už tu byla mockrát a snad i trochu lépe…

 

Plný názevMůj přítel Monk / Monk
Status: Skončeno
Žánr:Krimi, drama, mysteriozní, komedie
Protagonisté: Tony Shalhoub, Ted Levine, Jason Gray-Stanford, Traylor Howard, Stanley Kamel, Bitty Schram
Scénář:Jonathan Collier, Rob LaZebnik, Michael Angeli, Timothy J. Lea, Mitch Markowitz
Režie:Dean Parisot, Ron Underwood, Stephen Surjik, Adam Arkin, Adam Davidson, Nick Marck
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2002
Epizody, série, celovečerní:8 sérií
Země původu:USA