Pipi dlouhá punčocha

STAŽENÍ seriál Pipi dlouhá punčocha

Obsah:

Díky pihovatému nosíku a dvěma copům, které jí trčí z hlavy jako antény, si Pippi získala srdce malých i velkých diváků. Nikdo se nevyrovná její velkodušnosti, šibalství a samozřejmě síle. Protože její otec tráví většinu času na moři, žije Pippi sama v domě se svými oblíbenými domácími zvířátky, strakatým koněm a chytrou opičkou. Má i dva kamarády, Tommyho a Anniku, kteří jsou však přece jenom lépe vychovaní než ona. Pippi žije ve světě, kde se realita mísí s dětským snem.

Pipi Dlouhá Punčocha vznikla z příběhů, které Astrid Lindgrenová vyprávěla své dceři před spaním. Kniha se stala rychle velmi úspěšnou a udělala z Lindgrenové mezinárodně známou autorku. Kniha známé švédské autorky Astrid Lindgrenové vyšla už v roce 1949, ale dobrodružství snad nejpopulárnější dětské hrdinky byla zfilmována až po téměř dvaceti letech – a ještě mnohokrát potom. Úspěch prvního filmu způsobil, že kromě televizního seriálu byly natočeny ještě dvě pokračování (Ahoj, Pippi a Pippi v zemi Taka-tuka).

Hodnocení:

 

 

Plný názevPipi dlouhá punčocha
Status:
Žánr:Dobrodružný, rodinný, fantasy
Protagonisté: Inger Nilsson, Maria Persson, Pär Sundberg, Margot Trooger, Ulf G. Johnsson, Göthe Grefbo, Hans Clarin, Paul Esser, Per Sjöstrand, Gösta Prüzelius
Scénář:Astrid Lindgren
Režie:Olle Hellbom
Stopáž: 25 minut
Rok výroby:1969
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Švédsko, Západní Německo