Pokoj č. 10 / The Lost Room

STAŽENÍ

Obsah:

Pokoj č. 10 je černě laděný mysteriózní thriller ve stylu Pulp Fiction, hrdinská fantasy a také inteligentní videohra – to vše zároveň. Je jedním z nejnápaditějších tvůrčích počinů na televizních obrazovkách v posledních letech, a přestože se na konci rozpadne, je v průběhu děje tak zábavný, že vám to nebude vadit.

Třídílná minisérie začíná tak jako mnohé jiné velké příběhy – v omšelém motelovém pokoji. V 60. letech minulého století ještě existují stovky motelů s tisícovkami pokojů podél Route 66, silnice, která se vine z Chicaga do Los Angeles a zpátky. Ničím se od sebe neliší až do chvíle, kdy dojde k neznámé události v motelu Sunshine, při níž se obyčejné věci promění a stanou se součástí zázraku.

V Pokoji č. 10 v motelu Sunshine byly nůžky, hřeben a další podobné věci, které onoho dne získaly jedinečné a nevysvětlitelné schopnosti a proměnily se z obyčejných předmětů v nezničitelné Objekty s velkým O.

Nůžky mohou roztočit cokoliv ve třech dimenzích. Když si pročešete vlasy, hřeben zastaví na deset vteřin čas. Brýle zabrání vznícení v dosahu několika metrů. A samotný Pokoj je neměnné útočiště a portál do jiné destinace. Ale také může mít větší hodnotu než váš vlastní život.

Mít Objekty znamená získat jejich moc. Za používání každého z Objektů platí ten, kdo je vlastní, fyzickými, citovými a duševními silami. Stačí mít jediný a stanete se objektem vraždy.

Po desetiletí, možná už od prvního okamžiku, kdy byl Pokoj v motelu vytržen z reality, se kují pikle, jak shromáždit všechny Objekty. A jako vždy ti, kdo chtějí získat neomezenou moc, věří, že pokud je budou mít všechny, dosáhnou jí. A jiní zase chtějí před nimi ochránit ostatní. Pohnutky se mění, ale taktika zůstává. Říká se, že pokud vlastníte jediný Objekt, nemáte přátele, jen lidi, kteří čekají na příležitost.

Policejní detektiv Joe Miller se o Pokoji poprvé dozvěděl, když mu smrtelně postřelený mladý muž dal jeden z nejmocnějších a nejžádanějších Objektů: Klíč k tajemnému Pokoji. Jeho život se okamžitě obrátí vzhůru nohama, když právě tam zmizí jeho dcerka. Při neúnavné pátrání a snaze zachránit ji má Joe v patách temné postavy, které se nezastaví před ničím. Chtějí od něho získat jeho jedinou naději na dívčinu záchranu – Klíč.

Hodnocení:

 

Plný názevPokoj č. 10 / The Lost Room
Status:
Žánr:Scifi, akční, fantasy, mysteriózní
Protagonisté: Peter Krause, Kevin Pollak, Julianna Margulies, Ewen Bremner, Peter Jacobson, Roger Bart, Jenny Gabrielle, Chris Bauer, Elle Fanning
Scénář:Christopher Leone
Režie:Craig R. Baxley, Michael W. Watkins
Stopáž: 45 minut
Rok výroby:2006
Epizody, série, celovečerní:6 dílů
Země původu:USA