Scrubs: Doktůrci / Scrubs

STAŽENÍ

Obsah:

Mladý doktor John „JD“ Dorian si hned v první pracovní den ve fakultní nemocnici Sacred Heart uvědomí, že ho ani dlouhá léta na lékařské fakultě nepřipravila na střet s realitou. Tváří tvář svérázným pacientům se cítí bezradný, ostatní lékaři ho urážejí a znepříjemnit život se mu snaží i zlomyslný údržbář. JD si dokonce není jistý, jestli tenhle chlapík není jen výplodem jeho bujné představivosti.

Zato jeho nejlepší kamarád a spolubydlící – chirurgický praktikant Chris Turk – je přesný opak a mezi elitářské kolegy snadno zapadne. A pak je tu ještě krásná mladinká doktorka Elliot Reidová, která Johnovi padne do oka. Na tři začátečníky dohlížejí přísný a občas zákeřný primář Bob Kelso, pohledná vrchní sestra Carla Espinosová a mrzutý doktor Perry Cox, jemuž však v skrytu duše na svěřencích záleží. Cox se postará o většinu vtipných situací. JD každou epizodu komentuje jako vypravěč. Slyšíme jeho úvahy a surrealitu seriálu dodávají momenty, kdy se dostaneme přímo do jeho hlavy. Hrdinové zažívají lásky a problémy, musejí čelit rodinným povinnostem, nekonečnému papírování a neustálému proudu pacientů. V nemocnici plné nevypočitatelných existencí není o zábavu nouze, i když se občas mísí s tragickými situacemi, které k životu zkrátka patří.

Hodnocení

Až na prapodivnou poslední sérii, která navíc změnila perfektní úvodní znělku, jde o fantastickou záležitost. Někdy drama, někdy parodie, ale snad ani jeden díl není vyloženě slabý. Postavy jsou výborné a prokládání děje JDho vnitřními monology a představami ja použito naprosto jedinečně. Tohle je seriál s velkým S.

 

Plný názevScrubs: Doktůrci / Scrubs
Status: Skončeno
Žánr:Drama, komedie
Protagonisté: Zach Braff, Sarah Chalke, Donald Faison, Judy Reyes, Ken Jenkins, John C. McGinley
Scénář:Bill Lawrence, Gabrielle Allan, Bonnie Sikowitz, Eric Weinberg
Režie:Bill Lawrence, John Inwood, Matthew Diamond, Elodie Keene, Adam Bernstein, Gail Mancuso
Stopáž: 22 minut
Rok výroby:2001
Epizody, série, celovečerní:9 sérií
Země původu:USA