37 dní od atentátu k válce

STAŽENÍ seriál 37 dní od atentátu k válce

Obsah:

Píše se 28. červen 1914 a Evropu čekají poslední dny míru. Sarajevský atentátník Gavrilo Princip patrně netušil, jakou bouři jeho čin proti habsburské monarchii vyvolá.
Poté, co mladý bosensko-srbský aktivista zastřelil následníka rakousko-uherského trůnu Františka Ferdinanda d’Este a jeho manželku Žofii, rozpoutal se v evropských velmocích počátku 20. století nezadržitelný kolotoč, který nakonec vyústil ve vyhlášení 1. světové války. Proč se britskému ministrovi zahraničí Siru Edwardu Greyovi přes veškerou snahu nepodařilo udržet mír? Bylo vůbec možné přesvědčit bojovně naladěné Prusy v čele s císařem Vilémem II. a náčelníkem generálního štábu Helmuthem von Moltke, aby z útoku proti habsburské monarchii nevyvozovali závěry a nechali Vídeň, ať si své účty se Srbskem vyřídí sama? Je 28. června 1914 a Británie odpočítává posledních 37 dní míru.

Hodnocení:

 

Plný název37 dní od atentátu k válce
Status:
Žánr:Historický
Protagonisté:  Ian McDiarmid, Nicholas Farrell, Tim Pigott-Smith, Sinéad Cusack, Bill Paterson, Kenneth Cranham, Ludger Pistor, Rainer Sellien, Bernhard Schütz, Mark Lewis Jones, Nicholas Asbury
Scénář:
Režie:Justin Hardy
Stopáž: 60 minut
Rok výroby:2014
Epizody, série, celovečerní:
Země původu:Velká Británie