U

 

 

U Raven doma / Raven’s Home

seriál U Raven doma Raven's Home series

Seriál je spin-offem That’s So Raven a Cory in the House.

Nejlepší přátelé Raven a Chelsea, které jsou obě rozvedenými matkami, vychovávají své děti v jednom domě. Tento dům je převrácen vzhůru nohama, když si uvědomí, že jedno z dětí od Raven zdědilo stejné okultní schopnosti, jaké má její matka.

 

 

 

Údolí bílých králů

seriál Údolí bílých králů

V malém městečku v Čechách se chystají oslavy stopadesátého výročí založení obory, v níž žije unikátní stádo bílých jelenů. Právě v tu doby postihnou oboru nečekané pohromy – požár a otrávená voda v rybníce, ohrožující bílé jeleny. Navíc jsou v oboře objeveny stopy po záhadném střelci a následně je zjištěno, že někdo vzácné stádo bílých jelenů z obory vypustil. Řadu dalších záhad a podezřelých událostí, jejichž vyřešení leží na bedrech poručíka Klepetky, jemuž při pátrání proti jeho vůli pomáhají místní děti. Při jeho sledování zažijete chvíle napětí, ale i situace líčené s humorným nadhledem. Navíc budete mít příležitost obdivovat krásnou přírodu v okolí Žehušic a setkat se tu s raritou světového formátu, s bílými jeleny.

 

Údolí slz / Valley of Tears

seriál Údolí slz Valley of Tears series

6. října 1973 Blízkým východem otřásla největší válka, jakou kdy zažil. Jomkipurská válka, válka, která měla být poslední, a která navždy změnila region.

 

 

 

 

Ukradené srdce / Pálpito

seriál Ukradené srdce Pálpito

Obchodníci s orgány mu zavraždili manželku. Chce se proto za každou cenu pomstít a zaplete se přitom se ženou, která dostala její srdce.

 

 

 

Ulice

Ulice

Ojedinělý televizní projekt, první denní původní seriál začal 5. září 2005 na obrazovkách Novy, kde se s ním budeme setkávat každý všední den v podvečer a budeme moci sledovat osudy obyvatel jedné ulice.

Nenajdeme v ní nic, co se nedá najít jinde. Jsou tu obytné domy, kadeřnictví, večerka, hospoda, prodejna květin i pár firem. Jen těžko se mezi nimi dá přehlédnout Království hraček, malá firma na dřevěné hračky s krásným logem nad vchodem. Tady kraluje majitel firmy i celého domu, důstojný zjevem, charakterem i jménem: pan Václav Král. Celý život pracoval tak usilovně, že téměř přestal vnímat přítomnost své oddané ženy Marie. A pak jsou tu další. Zaměstnanci pana Krále, různorodá skupina lidí, lišící se věkem, postavením, založením, rodinným zázemím.

Další je rodina Farských, Jordánovi, pan Pešek nebo majitel Večerky Nykl, majitel kadeřnického salonu Michal a jeho mladé kadeřnice a další a další…

Ultimate Force

seriál Ultimate Force series

Dramatický seriál o speciální jednotce SAS na motivy příběhů z pera Chrise Ryana. Ten je sám bývalým příslušníkem speciálních jednotek SAS, v jejichž řadách bojoval i ve válce v Perském zálivu. V seriálu ztvárnil jednu z vedlejších postav během první sezóny.

 

 

 

 

 

Ultrafialoví / Ultraviolet

seriál Ultrafialoví / Ultraviolet series

Inspirováno knihou The Skelton Crew od spisovatelky Deborah Halber a osobním životem producentky Wendy West.

Seriál sleduje osudy 30leté Oly, která je nucena za určitých okolností opustit svého manžela a Londýn a vrátit se do rodného města Lodž v Polsku. Když jedné noci jede autem, stane se svědkyní záhadné sebevraždy, která je nanejvýš podezřelá. Ale místní policie má na případ jiný názor. Ola se proto obrátí na internet, kde na najde amatérskou skupinku vyšetřovatelů, kteří by ji mohli s případem pomoci.

 

Umbre

seriál Umbre series

Relu je vcelku obyčejný chlapík od rodiny – má dvě děti, manželku, jen jeho život tak jednoznačný. V očích rodiny je to taxikář, jen nikdo netuší, že si Relu přivydělává jako výběrčí pro Capitana, místního mafiána. Ani rodina ani mafie o sobě nevědí, zatím.

 

 

 

 

 

 

Unbelievable

seriál Unbelievable series

Seriál vypráví příběh Marie, mladé dívky, která byla obviněna z lhaní o svém znásilnění, a dvou detektivek, které vyšetřují vlastní případy znásilnění, jež spolu na základě důkazů souvisí. Společně se pouští do vyšetřování těchto případů a pátrání po sériovém pachateli.

Inspirováno skutečnou událostí.

 

 

Under the Banner of Heaven

seriál Under the Banner of Heaven

Víra zbožného detektiva je podrobena zkoušce, když vyšetřuje brutální vraždu, která zdánlivě souvisí s tím, že vážená utažská rodina propadla fundamentalismu a nedůvěřuje vládě.

Podle stejnojmenného románu od Jona Krakauera.

 

 

Undercover (2019)

seriál Undercover (2019)

Belgická federální policie je na stopě velké drogové operace. Aby se infiltrovali mezi ně, tak dva policisté předstírají pár a jedou se ubytovat do kempu, kde je šéf těchto kriminálních živlů.

 

 

 

Underground

Seriál sleduje skupinu otroků, kteří plánují odvážný útěk z plantáží v Georgii. Čeká je 600 mil za svobodou. Na cestě jim pomáhá pár, který vede jednu ze stanic podzemní železnice. Otroci se totiž musí vyhnout těm, kteří dostali za úkol přivést je zpět, ať už živé, nebo mrtvé.

 

 

 

 

Undone

seriál Undone series

Alma zažije dopravní nehodu, stěží přežije. Zjišťuje, že si vytvořila vztah se samotným časem a pomocí této nové schopnosti se snaží zjistit pravdu o smrti svého otce.

 

 

 

 

Unforgotten

Jak myslíte, že člověk žije svůj život, když někoho zavraždil, aniž by se to kdokoliv dozvěděl? Má za sebou spoustu vztahů, nikdo z jeho partnerů ale netuší, že má za sebou něco strašného. Jak se to stane?

The Forgotten zkoumá odložený, 39 let starý případ vraždy. Nyní se pod betonem majetku Arlington Crescent objeví kostra mladého muže. Začíná nové vyšetřování starého případu ve snaze vrátit čas. Moderní policejní tým odhalí zakořeněná a dávno zapomenutá tajemství, která mají dramatický dopad nejen na vyšetřování, ale také na životy čtyř potenciálních podezřelých.

 

Unhappily Ever After

seriál Unhappily Ever After series

Jack Malloy je otcem jedné „normální“ rodinky. Manželka Jennie je věčně nespokojená a občas nevěrná. Nejstarší syn Ryan – důvod proč jsou manželé spolu – byl počat na jejich prvním rande, a není zrovna nejbystřejší. Dcera Tiffany je chyrá a taky trochu egocentrická. Nejmladšímu Rossovi se rodiče příliš nevěnují. Jednoho dne z nich Jack zešílí a odstěhuje se do sklepa, kde rozmlouvá s plyšovým zajícem panem Floppym…

 

United States of Al

seriál United States of Al

Projekt sleduje přátelství mezi Rileym a Alem. Riley je vojenský veterán, který se jen těžko přizpůsobuje civilnímu životu v Ohiu. Awalmir (Al) je tlumočník z Afganistanu, který spolupracoval s Rileyho jednotkou a nyní přijíždí do Ameriky, aby zde začal nový život.

 

 

 

UnReal

Za scénou randící realitní soutěže, kvůli které musí producent manipulovat se vztahy, aby získal co nejdramatičtější a nejvíc pobuřující obsah.

 

 

 

 

Unsolved

Unsolved

Dramatizace vyčetřování vraždy dvou raperů z roku 2006. Na motivy knihy Murder Rap: The Untold Story of Biggie Smalls & Tupac Shakur Murder Investigations bývalého detektiva Grega Kadinga.

 

 

 

 

Upíří deníky / The Vampire Diaries

Byl by to klasický upíří příběh, kde se starodávný upír Stefan přistěhoval do malého městečka Mystic Falls kdesi v amerického lesích, a zamiloval se tam do krásné mladé dívky Eleny. Jenže děj se komplikuje, lidé umírají a na scéně se objevuje upírův zlý bratr Damon. Dávné spory se vzedmou, když i on najde zalíbení ve stejné dívce.

 

Úplně cizí lidé / Nine Perfect Strangers

Úplně cizí lidé Nine Perfect Strangers

Jde o adaptaci nejnovější knihy od autorky Big Little Lies Liane Moriarty. Příběh se odehrává ve wellness resortu, kam se vydá devět lidí, kteří jsou zničeni stresem města a chtějí se vydat směrem k lepšímu stylu života. Během desetidenního pobytu na ně dohlíží ředitelka Masha, která si dává za cíl změnit jejich unavenou mysl i tělo. Nicméně těchto devět „perfektních“ cizinců nemá ani ponětí, co na ně čeká.

 

 

 

 

Upload

seriál Upload series

Upload nám představuje svět, ve kterém se lze nahrát do posmrtného života dle vlastního výběru. Nathanovi není ani 30, má krásnou přítelkyni, rodina ho zbožňuje a s kamarádem hodlá udělat díru do světa. Jenže pak se stane něco, co nečekal a zdá se, že jediný, kdo ho chápe a mohl by mu pomoct, je žena, kterou zná chvíli…

 

 

 

Upright

seriál Upright series

Rodinný vyvrhel Lucky Flynn zjistí, že jeho matka umírá. Rozhodne se jet autem na druhý konec Austrálie, aby ji naposledy viděl, a vezme si s sebou pouze své piano. Jeho plány však rychle naruší nehoda, při které potká mladou Meg. Ta utekla z domu a má vlastní rodinné démony, s nimiž se musí vypořádat.

 

 

Úřad kouzelnických záležitostí / The Bureau of Magical Things

seriál Úřad kouzelnických záležitostí The Bureau of Magical Things series

Dospívající dívka Kyra náhodou objeví pozoruhodný svět a získá kouzelné síly. Když se objeví nečekaná hrozba, je na ní, aby spojila víly, elfy a lidi, jelikož jen společně mají šanci zvítězit.

 

 

 

Utajené příběhy českých dějin

seriál Utajené příběhy českých dějin

Historie naší země je plná otazníků a témat, o kterých se nemluví.

V každém dílu projdeme jedno téma z politické a kulturní historie, nad nimiž se vznáší dodnes otazníky. Tvůrci se snaží diváky zaujmout a současně zorientovat. Seznámit s tématy z naší historie, které nejsou světové známé, ale stejně zajímavé.

 

 

 

Utajený šéf

seriál Utajený šéf

Česká verze amerického formátu Undercover Boss.

Vysoce postavení manažeři vymění obleky za montérky, počítače za lopaty a porady v klimatizovaných kancelářích za kmitání na nejnižší možné pozici vlastní firmy. Na pět dní se vmísí mezi své zaměstnance a zjistí, co by bez tohoto pořadu nezjistili nikdy! Kdo z šéfů se znemožní, kdo naopak zaboduje? Koho z podřízených čeká odměna, kdo naopak dostane padáka? (TV Nova)

 

Útěk z vězení / Prison Break

Proč Michael Scofield, mladý, vzdělaný, vysoce inteligentní a finančně zajištěný muž, přepadne banku? Proč při soudním jednání přistoupí na všechny podmínky a bez odvolání přijímá pětiletý trest ve vězení Fox River? Protože v tomto vězení čeká na popravu jeho bratr Lincoln Burrows. Michael věří v jeho nevinu a tak s dokonale promyšleným plánem útěku přichází, aby jej zachránil. Ve vězení se však věci nemají úplně tak, jak si představoval a tak musí krom všudypřítomnosti bachařů věnovat pozornost i zvídavému postoji některých spoluvězňů, kteří by rádi utekli též. Navíc se v nebezpečí ocitá i Lincolnova rodina, protože někdo vysoce postavený tahá za nitky a jeho poprava je pro něj velmi důležitá.

 

Útěk z vězení v Dannemoře / Escape at Dannemora

seriál Útěk z vězení v Dannemoře_Escape at Dannemora series

Seriál je založen na skutečných událostech z roku 2015 v New Yorku, kdy zaměstnankyně vězení pomohla utéct dvěma odsouzeným vrahům, se kterými si vybudovala sexuální vztah.

 

 

 

 

Utíkej / Run

seriál Utíkej Run series

Ruby se její fádní život převrátí vzhůru nohama, když od svého ex-přítele z mládí obdrží textovku s tím, že se s ním má setkat v New Yorku a naplnit dohodu, kterou spolu uzavřeli před sedmnácti lety.

 

 

 

Utopia (2020)

seriál Utopia (2020) series

Malá skupinka lidí, kteří se znají jen přes internet, se dostane k rukopisu grafické novely nazvané „The Utopia Experiments“. Ta předpovídá všechny nejhorší katastrofy v minulém století. Na skupinu se brzy zaměří tajná agentura, známá pod názvem „The Network“, která chce dostat rukopis do svých rukou a nebojí se jít přes mrtvoly.

 

 

 

Utopia Falls

seriál Utopia Falls series

Skupinka mladých lidí soutěží v prestižní soutěži pohybových umění ve zdánlivě idylické kolonii New Babyl. Hrdinové náhodou objeví skrytý archív hudebních a kulturních relikvií, které je donutí zpochybňovat vše, co se kdy naučili. Tím však pro ně zároveň začíná vzrušující cesta k sebepoznání a hledání pravdy.

 

 

Úzkosti a jejich lidé / Anxious people

seriál Úzkosti a jejich lidé Anxious people

Nešikovný bankovní lupič vpadne na prohlídku bytu a vezme její účastníky jako rukojmí. Těmi jsou realitní agent, dva závislí na výrobcích IKEA, těhotná žena, milionář se sebevražednými sklony a králík. Pak rychle zmizí a nechá zmatené policajty, aby si dali dohromady, co se stalo.