Z

 

Z Lark Rise do Candlefordu / Lark Rise to Candleford

seriál Lark Rise to Candleford series

Britské drama je adaptací autobiografického románu Flory Thompson. Seriál se odehrává v 19. století v Oxfordshire. Laura se stěhuje z malé vesničky Lark Rise do Candlefordu, aby tam pomáhala své sestřenici při její práci poštmistrové. Jako začínající autorka pak pozoruje a zapisuje příběhy farmářů, řemeslníků a venkovské šlechty.

 

 

 

Z Nation

Skupina nedobrovolníků zkouší po zombie apokalypse dopravit přeživšího do vzdálené laboratoře. V jeho krvi se může skrývat lék na zkázu, ale on sám skrývá temné tajemství.

 

 

 

 

Z ohnivé výhně / Forged In Fire

seriál Z ohnivé výhně Forged In Fire series

V této zbrusu nové show soupeří ti nejlepší výrobci zbraní ve výrobě všeho možného od vikingských válečných seker, přes samurajské meče, až po indiánské dvojité dýky. V každém díle se utkají čtyři noví soutěžící, kteří chtějí dokázat, že umí vyrobit určitou zbraň lépe, než kdokoli jiný – a dělají to ručně. Tenhle pořad využívá řemeslo, legendy a vzrušení z výroby zbraní v souboji důvtipu, vynalézavosti a důmyslnosti. Soupeři postupují přes řadu vyřazovacích úkolů, přičemž mají k dispozici garáž s nářadím. každý úkol je zaměřený na výrobu jedné části zbraně. Porota složená z důvěryhodných odborníků na zbraně sleduje závod, který je zároveň výletem do dějin zbraní, s „nesplnitelným“ časovým limitem, vedoucí k výbušnému vyvrcholení.

 

 

Z: The Beginning of Everything

Z jako Zelda. Zelda Sayre Fizgerald, spisovatelka, feministka a ikona divokých dvacátých let dvacátého století. Z zachycuje začátek života této dámy, ještě předtím, než se seznámila se svým životním partnerem, který do jejího už tak divokého života přinesl vášeň a vyzdvihl je na pozici nejsledovanějšího páru své doby. Divoké večírky, jazz, prostopášní umělci, alkohol, to všechno bylo nejen kořením, ale potravou Zeldy, stejně jako nenaplněné sny a později i duševní porucha.

 

 

Za hranicí / Outer Range

seriál Za hranicí Outer Range

Royal Abbott je majitel ranče z Wyomingu, který se zoufale snaží držet letitého způsobu žití, který se v jeho rodině traduje. Hrdina však bude mít co do činění s velkým neznámým, když na svém pozemku odhalí nepochopitelnou záhadu.

 

 

 

Za rozbřesku / Day Break

seriál Za rozbřesku / Day Break series

Detektiv Brett Hopper má den blbec. Ráno se probudí vedle své přítelkyně, dá si sprchu a vydá se do svého bytu. Tam ho čeká nepořádek a jeden zlobivý pes. Zanedlouho ho zatkne policie, neboť je hledán za vraždu člověka, kterého nikdy nepotkal a najde se u něj vražedná zbraň s jeho otisky. Kdo se na něj snaží hodit tu vraždu a proč?

Jenže to není jeho jedinou starostí. Na jeho případu pracuje ex-manžel jeho přítelkyně Rity, která se ztratila, a nemůže tak Brettovi poskytnout alibi (byl přeci celou noc s ní). Jak den plyne, nabaluje se na Hoppera spousta dalších problémů, až nakonec skončí kdesi v lomu, kde na něj nějací chlápci tlačí, aby se k vraždě přiznal a pořád mluví o „rozhodnutí a následku“.

Brett se poté probudí opět ve své posteli, vedle své přítelkyně a v televizi běží ty samé zprávy. Něco není v pořádku a Hopper prožívá celý den znovu. Každá epizoda nám pak ukazuje, jak se chudák detektiv snaží vždy něco změnit, a vyhnout se tak zatčení, něčí smrti nebo třeba přestřelce. Jak je možné, že se den neustále opakuje? Dokáže se vymanit z této nekonečné smyčky?

Za sklem

seriál Za sklem

Příběh elitních policistů Tibora Maxovského a Norberta Višvádera, které boj za spravedlnost nakonec postaví proti sobě. Po brutální vraždě kolegy slibují vdově, že najdou a usvědčí jeho vrahy. Vyšetřování postupně odhaluje pozadí organizovaného zločinu, který sahá od drog, přes pašování utečenců až k únosům a vraždám. Snahu elitních policistů usvědčit pachatele ale komplikují neomezené finance a propojení organizovaného zločinu až na nejvyšší místa. Na začátku je důvěra, ale později pravdu nahradí strach, zákon vystřídá síla a spravedlnost je koupená. Není jasné, kdo stojí na straně zákona a kdo nakonec zradí.

 

Za stínem noci / Into the Night

seriál Za stínem noci Into the Night series

Seriál začíná náhlou solární událostí. Slunce neočekávaně začne zabíjet vše, co mu stojí v cestě. Hrstka šťastných pasažérů a posádky nočního letu z Bruselu plánuje letět západně – do bezpečí temné noci. Pasažéři jsou zdánlivě obyčejní a sdílí společnou touhu přežít. V cestě jim však nebude stát pouze Slunce, ale také někteří další lidé v letadle.

 

 

 

Žáci Midasovi / Los Favoritos de Midas

seriál Žáci Midasovi Los Favoritos de Midas series

Seriál je založen na povídce Jacka Londona z roku 1901. Šestidílná minisérie sleduje Victora, bohatého obchodníka, kterého podivným způsobem vydírá záhadná organizace.

 

 

 

Zadrženi / Detention

seriál Zadrženi Detention series

Studentka odhaluje děsivá tajemství, která obestírají tchajwanskou střední školu, kde před desítkami let lidé vzdorovali, utápěli se v beznaději, a dokonce umírali.

 

 

 

 

Záhadné sídlo Bly / The Haunting of Bly Manor

seriál Záhadné sídlo Bly The Haunting of Bly Manor series

Pokračování hororového seriálu The Haunting of Hill House (Dům na kopci).

Příběh se inspiruje gotickou hororovou novelou The Turn of the Screw od Henryho Jamese a odehrává se ve starém venkovském sídle.

 

 

 

Zahradníci / Landscapers

seriál Zahradníci Landscapers

Čtyřdílná minisérie se inspiruje skutečnými událostmi. Vypráví příběh vrahů Susan a Christophera Edwardsových. Tento pár z Mansfieldu v Británii zabil Susaniny rodiče a pohřbil je na zahradě za svým domem. Zločin nebyl vyřešen po celou dekádu, manželé neustále dokola tvrdili, že jsou nevinní.

 

 

Zakletý v čase / The Time Traveler´s Wife

seriál Zakletý v čase The Time Traveler´s Wife

Sledujeme příběh Claire a Henryho. Jejich vztah je narušen, protože Henry trpí vzácnou chorobou a samovolně cestuje do minulosti a do budoucnosti.

Podle knihy Zakletý v čase, kterou napsala Audrey Niffenegger.

 

 

 

Zaklínač / The Witcher

seriál Zaklínač_The Witcher series

Zaklínač Geralt, mutant a lovec příšer, těžce hledá svoje místo ve světě, kde lidé jsou často ohavnější než zvěř.

 

 

 

 

 

Zaklínač / Wiedźmin

Geralt z Rivie, bělovlasý zaklínač, který se živí zabíjením nestvůr, pokud ohrožují okolní obyvatele a jenž se snaží uniknout osudu, který mu byl zvolen, ožívá v seriálu na motivy jedné z nejslavnějších knih Andrzeje Sapkowskieho.

 

 

 

Zákon a pořádek / Law & Order

seriál Právo a pořádek Law & Order series

Jeden z nejsledovanějších kriminálních seriálů na světě, v němž každá z epizod zachycuje ve dvou rovnocenných částech policejní vyšetřování zločinu a jeho soudní následky.

 

 

 

Zákon a pořádek Los Angeles / Law & Order: Los Angeles

seriál Zákon a pořádek Los Angeles series

Další ze spin-offů populární kriminálky Zákon a pořádek.

Sledujeme práci detektivů Tomase Jaruszalského, Ricarda Moralese a Rexe Winterse, členů elitní jednotky pro vyšetřování loupeží a vražd v pestrém Městě andělů. Jaruszalski je synem slavného oscarového polského režiséra a dobře zná temné podsvětí Hollywoodu. Sarkastický realista Morales býval zástupce státního návladního a vrátil se k policii. Winters je synem detektiva, po střední sloužil u námořnictva a později se dal k policii. Ochrannou ruku nad nimi drží Arleen Gonzalesová, která vede oddělení vražd.

 

Zákon a pořádek Porota / Law & Order: Trial by Jury

seriál Zákon a pořádek Porota series

Čtvrtý samostatný seriál z rodiny Law & Order bude nahlížet na soudní procesy z pohledu prokurátorů, ale nahlédne i do zákulisí opačné strany. Svět obhájců, poroty, ale i soudců má své vlastní zákonitosti. Jedině úplné pochopení složitých souvislostí celého soudního procesu vede k dokonalému obrazu o podstatě dokazování viny či neviny obviněných osob.

 

 

 

 

Zákon a pořádek Útvar pro zvláštní oběti / Law & Order: Special Victim Unit

seriál Zákon a pořádek Útvar pro zvláštní oběti Law & Order Special Victim unit series

Útvar pro zvláštní oběti je speciální oddělení newyorské policie, které se zabývá řešením případů násilných trestných činů se sexuálním motivem.

Jen ti nejlepší detektivové dokáží zvládat ty nejtěžší případy. Tak jako elitní jednotka, která je zaměřená na sexuální zločiny v New Yorku.

Spin-off jednoho z nejúspěšnějších a nejdelších krimiseriálů společnosti NBC: Zákon a pořádek.

 

 

Zákon a pořádek Zločinné úmysly / Law & Order Criminal Intent

seriál Zákon a pořádek Zločinné úmysly Law & Order Criminal Intent series

Třetí samostatný seriál z rodiny Law & Order nám představuje případy newyorského policejního oddělení zabývajícího se šetřením těch nejzávážnějších a nejsložitějších případů, jež se mohou v New Yorku stát. Týmu excelentních vyšetřovatelů vévodí excentrický detektiv Robert Goren (Vincent D’Onofrio), jenž s logikou sobě vlastní odhalí i jinému vyšetřovateli skryté okolnosti. Jeho partnerkou je detektiv Alexandra Eames (Kathryn Erbe) a u soudu má hlavní slovo státní zástupce Ron Carver (Courtney B. Vance).

 

Zákon a pořádek: Spojené království / Law & Order: UK

seriál Zákon a pořádek Spojené království Law & Order UK series

Zákon a pořádek ve Velké Británii…

Britský televizní seriál na motivy stejnojmenného a jednoho z nejdéle vysílaných kriminálních seriálů v USA „Zákon a pořádek“.

Angličtí scénáristé se zaměřili na dvě skupiny, řešící kriminální případy. Na jedné straně policisté, vyšetřující zločiny a na druhé straně prokurátoři, kteří žalují pachatele…

 

 

 

Zákon gangu / Sons of Anarchy

SoA je motorkářský gang působící ve fiktivním americkém městě Charming u mexických hranic. Gang vedený Clayem (Pearlmen) a jeho nevlastním synem, hlavním hrdinou, Jaxem. Živí se převážně obchodem se zbraněmi. Seriál mapuje působení gangu, obchody se zbraněmi, Jaxovy pochyby o směřování gangu, osobní spory mezi členy, do kterých zasahuje v neposlední řadě rodina. Největší hrozbou pro SoA je však agentka ATF a místní zástupce šerifa.

 

 

Zákony pohybu

seriál Zákony pohybu

Seriál o každodenních problémech zaměstnanců národního podniku Radiana, vyrábějící litinové radiátory. Vedení továrny řeší problém zastaralé nabídky výrobků podniku. Mladí zaměstnanci Ing. Hartman a Ing. Hájek mají velké plány. Oba chtějí vše změnit, ale nejde to bez problémů.

 

 

 

Zámek a klíč / Locke & Key

seriál Zámek a klíč Locke & Key series

Tři sourozenci – Tyler, Kinsley a Bóďa se po vraždě jejich otce spolu s matkou Ninou stěhují. Se svoji ztrátou se všichni vypořádávají po svém. Jejich nový domov vypadá obyčejně, dokud Bóďa nenalezne tajuplný klíč. Tím začíná série událostí, které rodině zapříčiní krušné časy.

Adaptace stejnojmenné komiksové série od amerického spisovatele Joe Hilla a kreslíře Gabriela Rodrigueze.

 

 

Záměna / Switched at Birth

Dvě dospívající dívky zjistí, že byly omylem zaměněny při porodu. Bay vyrůstala v bohaté rodině s oběma rodiči a bratrem, zatímco Daphne žijící jen s matkou v chudinské čtvrti ztratila jako malá sluch, když onemocněla meningitidou. Rodiny se nakonec rozhodnou, že budou žít společně, aby mohly dohonit zmeškané roky, kdy dívky nevyrůstaly se svými biologickými rodiči.

 

 

 

 

Zaprodaní Bance / Bad Banks

seriál Zaprodaní bance Bad Banks series

Jana Liekamová je bankéřkou, která kvůli zapletení v jistých intrikách poškozuje banku, v níž pracuje.

 

 

 

 

Zase máme plný dům / Fuller House

seriál Zase máme plný dům Fuller House series

D.J. je čerstvě ovdovělá matka tří synů. Jelikož bude potřebovat pomoct s domácností a výchovou svých dětí, nastěhuje se k ní její mladší sestra Stephanie, která se snaží prorazit jako zpěvačka, a její nejlepší kamarádka Kimmy se svou pubertální dcerou Ramonou.

 

 

 

 

Zavolejte porodní sestřičky / Call the Midwife

V 50tých letech 20. století se v západním Londýně zamíchají porodní sestřičky a jejich asistentky jeptičky do životů rodin, o které se starají.

 

 

 

 

 

Zázraky sluneční soustavy / Wonders of the Solar System

seriál Zázraky sluneční soustavy Wonders of the Solar System series

Žijeme ve světě zázraků. Na místě plném úžasných divů. Máme ohromné oceány a počasí, které umí vyrazit dech (doslova). Obří hory a dechberoucí krajinu. Jestli si však myslíte, že to je vše a naše planeta žije v izolaci, tak jste na omylu. Jsme součástí daleko většího ekosystému, který přesahuje hranice naší atmosféry. Pojďte s námi prozkoumat náš sluneční systém a poznat divy, které skrývá.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdivočelá země

seriál Zdivočelá země

Úspěšný dobrodružný seriál České televize, který vznikl na podkladě dvou románů spisovatele Jiřího Stránského „Zdivočelá země“ a „Aukce“.

Čtyřicet pět dílů seriálu vypráví o letech pro naši zemi velmi důležitých a rozhodujících – o dramatickém, politicky i lidsky konfliktním osídlování českého pohraničí v prvních týdnech po osvobození v roce 1945 až po padesátá léta, plná politické zvůle a bezpráví. Příběh, v jehož středu stojí bývalý západní letec Antonín Maděra a parta sotva odrostlých mládenců, je zasazen do našeho pohraničí, do Krušných hor i časů. Sem se totiž vrací z Anglie hlavní hrdina, aby v rodné vsi zapomněl na útrapy i hrůzy války a mohl tu „žít, pracovat a mít rád své bližní“, jak sám říká. Že přichází do jiného Svatého Štěpána, než byl ten, který musela jeho rodina v roce 1939 opustit, tušil. Ale to, co ho zde opravdu čeká, nemohl odhadnout ani ve svých nejbujnějších představách.

 

Zdravotní policie / Medical Police

seriál Zdravotní policie Medical Police series

Dva američtí lékaři Maestro a Sprattová objevují v Brazílii smrtící virus ohrožující celou civilizaci. Připojují se k tajné sekci CDC, aby zkoumali a zničili virus šířící se světem.

 

 

 

 

 

Zelený servis / High Maintenance

Přátelský Brooklynský dealer marihuany dodává zboží svým výstředním klientům. Podle webové série Vimea.

 

 

 

 

Železný věk / Age of Iron

seriál Železný věk / Age of Iron series

Šestidílný hraný dokument se vrátí do 17. století, kde v Evropě v letech 1618–1648 probíhala třicetiletá válka, která proti sobě postavila katolické a protestanské země. Historické události pomohou vylíčit příběhy osmi postav z různých společenských vrstev. V centru dění se tak ocitne vlámský barokní malíř Peter Paul Rubens, německý voják Peter Hagendorf či francouzský katolický mnich Josef.

 

 

 

Želvy Ninja / Teenage Mutant Ninja Turtles

Hlavními hrdiny tohoto kresleného seriálu jsou 4 želví bratři. Rozhodně se ale nejedná o obyčejné želvy. Jednoho dne se jim totiž stane zvláštní věc. Do kanálu, kde žijí, se dostane látka zvaná „Mutagen“ a želváci i s jejich lidským přítelem jsou jejím účinkům vystaveni.

Člověk, který se naposled dotkl krysy, je pozměněn a nyní se podobá právě tomuto tvorovi. A jelikož se želvy naposledy dotkly právě jejich lidského známého, jsou ony nyní podobné lidem.

Tříska, jak se jmenuje jejich krysí přítel a mentor je pojmenuje podle svých oblíbených umělců (Leonardo, Donatello, Michaelangelo a Raphael) a rozhodne se je vycvičit v prastarém bojovém umění nindžů.

Bratři pak se svým mistrem zažívají mnohá dobrodružství, během nichž se seznámí s nehroženou televizní reportérkou April.

Hlavními nepřáteli jsou jim Krang (v podstatě mozek) se svým Technodromem a pradávný protivník jejich mistra, který si říká Trhač. Jemu pomáhají jeho nohsledi Bebop a Rocksteady (muži pozměněni díky účinkům Mutagenu) a bojovníci z klanu Foot.

Země za noci / Night on Earth

seriál Země za noci Night on Earth series

Tento přírodopisný seriál díky použití moderních technologií zachycuje, co se děje v přírodě pod rouškou noci. Uvidíte lvi na lovu i netopýry za letu

 

 

 

Žena v domě přes ulici od dívky v okně / The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

seriál Žena v domě přes ulici od dívky v okně The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

Anna má zlomené srdce, každý den je pro ní stále stejný. Sedí u vína, hledí z okna, sleduje, jak kolem ní utíká život. Když se však naproti na ulici nastěhuje krásný soused, Anna začne vidět světlo na konci tunelu. Tedy až do chvíle, než se stane svědkyní otřesné vraždy… nebo ne?

 

 

 

Žena za pultem

seriál Žena za pultem

Seriál s hrdiny všedního dne, aneb život a dílo prosté prodavačky.

Hlavní hrdinkou je Anna – prodavačka v prodejně potravin, která je nejenom ženou za pultem, ale i mámou. Musí skloubit své povolání s rodinnými povinnostmi.

 

 

 

 

 

Ženatý se závazky / Married with Children

Otec misantrop, máma líná veš, dcera nymfomanka s IQ bahna a dysfunkční syn…rodinka k pohledání a jeden z prvních rodinných sitcomů, který se k nám ve své době vůbec dostal…

 

 

 

 

Žhavé linky / Dirty Lines

seriál Žhavé linky Dirty Lines

Hlavním hrdinou je mladý podnikatel Frank Stigter, který založí první evropskou erotickou linku, jež se rozvine v multimilionový průmysl. Spolupracuje se svými sourozenci – vše začne jako malý experiment v garáži jejich rodičů. Nicméně jeho podnik se brzy stane součástí kultury Amsterdamu a nabídne anonymní vzrušení pro nové typy zákazníků.

Nizozemský seriál podle knihy 06-Cowboys od Freda Saueressinga.

 

 

Žít jako zlatá rybka / Fishbowl Wives

seriál Žít jako zlatá rybka Fishbowl Wives

Šest různých žen v nešťastných manželstvích se v luxusním bytovém domě ocitne na hranici nevěry.

 

 

 

Žít se sebou / Living With Yourself

seriál Žít se sebou_Living With Yourself series

Miles Elliot to nemá snadné s láskou a vlastně se životem jako takovým, a proto se rozhodne podstoupit tajemnou experimentální léčbu. Krátce nato se dozvídá, že byl nahrazen lepší verzí sebe samotného.

 

 

 

Zítra je taky den / Tomorrow

seriál Zítra je taky den Tomorrow

Smrťáci, kteří dříve doprovázeli mrtvé, nyní zachraňují ty, kteří chtějí zemřít.

Posmrtné fantasy drama Tomorrow líčí, jak dlouho nezaměstnaný Choi Jun-woong náhodou narazí na smrtky na speciální misi a stane se smluvním pracovníkem jejich týmu krizového řízení, aby jim pomohl v jejich poslání.

 

 

Živí mrtví / Walking Dead

Policista z malého města vede skupinu přeživších zombie apokalypsy ve světě zaplaveném chodícími mrtvolami. Podle komiksové série.

 

 

 

 

Živí mrtví: Počátek konce / Fear the Walking Dead

Různorodá skupina lidí se sjednotí, když si uvědomí, že ohlášený výrus je ve skutečnosti začátek zombie apokalypsy (což bude zobrazeno v Živí mrtví ).

 

 

 

 

Život a doba soudce A. K.

seriál Život a doba soudce A. K.

Soudce je člověk, před kterého předstupují lidé se svými problémy a od kterého očekávají jejich řešení. Soudce je člověk, kterému soudní spory vstupují do soukromí a stávají se součástí jeho života, vědomí, konání i snů.

Není lehké žít s cizími záležitostmi a den za dnem hledat unikající pravdu, nezbytnou pro spravedlivé rozhodnutí. I soudce má soukromí a snaží se v něm žít podle vlastních představ, ale ani tady pojmy jako láska, čest nebo pravda nelze jednoznačně definovat. Soudce Adam Klos se snaží pochopit nejen své případy, ale i sám sebe.

Seriál o životě a době soudce A. K. vypráví současný, reálný a vnitřně dramatický příběh mladého muže, složitě se prodírajícího civilními soudními spory, charakteristickými pro současnou společnost. Každý z nich se musí snažit pochopit a ukončit svým rozsudkem, svou představou o spravedlnosti. A musí nést nikdy nekončící odpovědnost za to, že se jeho verdikt dotýká bolavých míst našich obyčejných životů.

Život je ples

seriál Život je ples

Do skalického domova důchodců nastupuje nová klientka Rozárka Malá. Její zeť ji sem přiváží, aby zde v pohodlí přečkala rekonstrukci bytu. Postupně se ale ukazuje, že jeho vztah k Rozárce není tak hezký, jak se zpočátku zdálo. Rozárka se seznamuje s personálem i ostatními obyvateli domova. S upjatou a konzervativní ředitelkou Pavlou Tůmovou, mladým a progresivním manažerem Lukášem Řípou i dobrosrdečnou sociální pracovnicí Sandrou Drahokoupilovou. Stává se spolubydlící místní krasavice Lízy Lupáčové zvané Miss staré koleno a zdědí postel po nedávno zemřelé vědmě Žofii Zvonkové. Rozárka se však s novou situací vyrovnává hůře, než by se zdálo, a tak jí Lukáš Řípa předává sešit po zesnulé kronikářce Žofii a nabízí jí, že by mohla v psaní pokračovat.

Přibližně v té samé chvíli, kdy Rozárka překročila práh skalického domova, se herečka místního divadla Táňa Fialová, která sama vychovává syna Kryštofa, dostává do potíží. Cesty Rozárky a Táni se ale brzy protnou.

Život Kylie / Life of Kylie

seriál Život Kylie Life of Kylie series

Pohled na každodenní život jedné nejpopulárnějších žen módního průmyslu posledních let – Kylie Jenner. Ve svém mladém věku se v showbusinessu prosadila jako modelka, módní návrhářka, podnikatelka a televizní ikona. Zároveň se v současnosti jedná o jednu z nejsledovanějších osobností na sociálních sítích. Tato série nesleduje jen pracovní náplň jejího dne, ale přiblíží i její soukromý život.

 

 

 

 

Život na zámku

seriál život na zámku

Jádrem všech příběhů seriálu, které se odehrávají v naší současnosti, jsou osudy rodiny, žijící v menším českém městě. Společným jmenovatelem chování i jednání všech postav seriálu je hledání nového životního stylu. Herecké obsazení je hvězdné a diváci se mohou těšit na své oblíbené herce, kteří v seriálu hrají: V. Brodský, S. Zázvorková, B. Bohdanová, J. Vinklář, J. Lábus, M. Kopecký, V. Vydra, L. Švormová a mnoho dalších. Natáčení seriálu začalo na jaře r. 1994 a skončilo poslední klapkou v barrandovských ateliérech v říjnu 1998.

 

 

Život v sevření mrazu

seriál Život v sevření mrazu series

Dokument o šesti lidech, kteří žijí v odlehlých částech Aljašky a pokouší se přežít v podmínkách, kde je teplota hluboce pod nulou. Ukazují nám, jak dennodenně loví zvěř a používají jenom prostředky, kterými disponují. V takových podmínkách se totiž můžou spoléhat jen sami na sebe.

 

 

 

Zkáza Dejvického divadla

seriál Zkáza Dejvického divadla

Seriál vypráví o tom, jak je vedení Dejvického divadla vystaveno nečekané zkoušce. Divadlo nezíská grant na svou činnost a je postaveno do situace, kdy se musí v daleko větší míře starat samo o sebe, tedy sehnat peníze na svůj provoz a přitom neslevit ze svých uměleckých ambicí. Existence scény neodvratně míří ke zkáze. Všichni herci zde hrají sami sebe.

 

 

 

Zkažená úča / Bad Teacher

Meredith je bývalá ženuška v domácnosti, která je nucena vrátit se ke své učitelské kariéře poté, co ji bohatý manžel opustí a nechá ji bez jediného halíře. Podvedená, rozvedená a zadlužená Meredith si vytvoří třístupňový životní plán:

1. Začít učit na střední škole, kam dochází nevlastní dcera její kamarádky, Lilly.
2. Potkat a vdát se za bohatého svobodného taťku.
3. Vrátit se k luxusnímu životnímu stylu.

Meredith si vytvoří falešný životopis a ihned okouzlí ředitele Carla Gainese. Ve škole se pak potká s Joelem, svým bývalým spolužákem, který nyní učí tělocvik. Joel Meredith ihned prokoukne, ale baví se jejími snahami. Ve škole učí také Irene, stydlivá introvertka, která Meredith považuje za svou nejlepší přítelkyni.

Bad Teacher je adaptací stejnojmenného filmu.

Zkoušky z dospělosti

seriál Zkoušky z dospělosti

Jedná se o český šestidílný seriál, který vypráví příběh studentů maturitního ročníku gymnázia, kteří zažívají své strasti i štěstí, a to nejen v lásce.

Seriál se dočkal i pokračování s názvem Bylo nás šest, ovšem už s jiným obsazením.

 

 

 

Zlatá sedmdesátá / That´ 70s show

Eric, Donna, Fez, Jackie, Michael a Steven, které spojují radosti a strasti dospívání, bydlí v Point Place ve Wisconsinu. Píše se rok 1976 a parta teenagerů tu společně prožívá celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.
Komediální seriál, jehož děj se vrací do 70. let minulého století, se odehrává od května 1976 do prosince 1979 v Point Place ve Wisconsinu, kde se svými rodiči žije partička teenagerů. Vede je sedmnáctiletý středoškolák Eric Forman (Topher Grace), dále k nim patří jeho přítelkyně ze sousedství Donna Pinciottiová (Laura Prepon), Fez (Wilmer Valderrama), který přijel do Ameriky ze zahraničí na studijní výměnu, Jackie Burkhartová (Mila Kunis) a Michael Kelso (Ashton Kutcher), kteří se spolu věčně rozcházejí a zase usmiřují, a také věčný teoretik Steven Hyde (Danny Masterson). Parta, kterou spojují obdobné radosti i smutky dospívání, se většinou schází u Erika, kde přemýšlejí o životě, o rodičích a o budoucnosti, ale spolu také zažívají celou řadu zábavných dobrodružství i malérů.

Zlato / Guyane

seriál Zlato_Guyane series

Vincent Ogier je dvacetiletý student geologie z Paříže, který se rozhodne odjet do Francouzské Guyany, aby tam absolvoval stáž u společnosti těžící zlato. Dostane se pod ochranná křídla místního kmotra Antoina Serry, který jej zasvětí do mnohem lukrativnějšího a nebezpečnějšího světa obchodu se žlutým kovem. Od Serry, který se k němu chová jako otec, se Vincent dozví o tomto podnikání vše, co potřebuje vědět. Jenže v gangu nejsou noví příchozí vítáni – Louisovi, Serrově pravé ruce, se Vincent nezdá.

Vincent a Serra začnou stavět tábor, aby prozkoumali zlatý důl, ale napětí mezi nimi a jejich brazilskými konkurenty se změní v nelítostnou válku. Vše se navíc zkomplikuje, když Vincent zjistí, že mytické pověsti o dolu Sarah Bernhard nejsou jen legendou. Guyanská džungle je svět, kde se setkávají podnikatelé, gangsteři, geologové a vojáci, aby pro pár gramů drahého kovu zabíjeli.

 

Zločin v Alpách

seriál Zločin v Alpách

Komisařství vyšetřuje případy v Berchtesgadenu, městysu při hranicích s Rakouskem, které obklopují nádherné Berchtesgadenské Alpy.

 

 

 

Zločin v ulicích / Homicide:Life on the Street

seriál Zločin v ulicích Homicide Life on the Street series

Vzrušující dramatický seriál, který je točený v ulicích Baltimoru, zachycuje energický život týmu detektivů z oddělení vražd v přední linii v boji se zločinem. Zatímco se tým snaží bojovat proti zabíjení v podsvětí, sériovým vrahům a zločinům z vášně, duch týmu, loajalita a humor zachovává těmhle policajtům chladnou hlavu.

 

 

Zločiny Velké Prahy

seriál Zločiny Velké Prahy

Děj seriálu nás zavede do 20. let minulého století. Tehdy došlo ke sloučení centrální Prahy s několika desítkami okolních obcí a měst. Tam kde doposud působilo jen četnictvo začala pracovat pražská státní policie. Jedním z jejich vyšetřovatelů je i inspektor Budík, který vyšetřuje zločiny na území Velké Prahy.

 

 

Zmizelí / Gone

seriál Zmizelí Gone series

Kit „Kick“ Lannigan byla jako dítě unesena a několik let strávila v péči únosců, dokud ji nezachránil agent FBI Frank Booth. Během let se snažila s minulostí srovnat učením se různých bojových umění. Nyní ji Frank přesvědčí, aby se připojila k jeho speciálnímu týmu, který se zaměřuje na řešení únosů a případů zmizení.

Seriál vznikl na motivy románu One Kick od Chelsea Cain.

 

Zmizet beze stopy / Hit & Run

Zmizet beze stopy Hit & Run

Manželka mu zemřela a on se snaží zjistit proč. Jenže při hledání pravdy se sám zamotá do sítě nebezpečných tajností a intrik, která se táhne od New Yorku až po Tel Aviv.

 

 

 

Zoey’s Extraordinary Playlist

seriál Zoey's Extraordinary Playlist series

Zoey Clarke je chytrá a nadaná programátorka ze San Francisca. Po náhlém zdravotním problému začne hrdinka slyšet skryté touhy a přání lidí ve svém okolí, které jsou jí sdělovány v písničkách. Nejprve přemýšlí, jestli se nezbláznila. Brzy si však uvědomí, že toto nevyžádané prokletí může být úžasným darem.

 

 

Zombie Detective

seriál Zombie Detective series

 

 

 

Zomboat

seriál Zomboat series

V Birminghamu propukne zombie apokalypsa a sestry Kat a Jo musí utéct spolu s nečekanými společníky Sunnym a Amarem…ve člunu.

 

 

 

 

 

Zone Blanche

seriál Zone Blanche series

Villefranche je malé městečko, které se nachází uprostřed lesa, čímž je zcela odříznuté od okolního světa. Tamní obyvatelé musí čelit nejen drsným klimatickým podmínkám a divoké přírodě, ale i nebezpečnému sériovému vrahovi, jenž ve městě řádí. Místní šerifka Laurene má k dispozici jen omezený počet strážníků, zatímco počet mrtvol závratně narůstá.

 

 

 

Zoo

Zoo je adaptací stejnojmenného bestselleru od Jamese Pattersona.

Zoo je globální thriller o vlně násilných zvířecích útoků proti lidem, které propukly na celé planetě. Napadení se stávají stále více cílená, koordinovaná a zuřivá. Skupina lidí složena ze zoologa Jacksona, Safari průvodce Abrahama, zvířecího patologa Mitche, reportérky Jamie a analytičky francouzského ministerství obrany Chloe má za úkol zjistit, co se děje, proč se to děje a jak to zastavit.

 

Zootropolis+ / Zootopia+

seriál Zootopia+

Spin-off filmu s oblíbenými postavami, které získávají vlastní místo na výslunní, ať už jde o účinkování v reality show The Real Mousewives of Little Rodentia, nebo taneční snahy v So You Think You Can Prance.

 

 

 

Zornův syn / Son of Zorn

seriál Zornův syn_Son of Zorn series

Po 10 letech se na Zemi vrací Zorn, legendární animovaný válečník, který se snaží spojit se svým živým synem Alanem a exmanželkou Edie, zatímco trpí běžným předměstským životem a prací v kanceláři. Tohle je pro něj mnohem těžší než myšlenky na válku, která právě probíhá na jeho domovském světě Zephyrii.

 

 

 

Zoufalé manželky / The Desperate Housewives

Je to možné? Mary Alice Youngvypadá tak šťastně. Má krásný dům na předměstí, spolehlivého manžela, dítě a spoustu dalších věcí. A to všechno se rozhodla opustit? Zdá se, že to tak je, i když člověk by tomu raději nevěřil. Ovšem i ty nejtěžší pochyby zaniknou v momentě, kdy tato žena končí svůj život výstřelem revolveru.

Ale přes podivný úvod se postava s diváky rozhodně neloučí. Naopak – bude to totiž právě Mary Alice Young, která nás po tomto malebném přesměstí provede, seznámí se svou rodinou, sousedy i přítelkyněmi. Díky její nadpřirozené schopnosti se dostaneme i tam, kam bychom se normálně nedostali – do ložnic nebo na toalery. A dovíme se tak věcí, které nevědí obvykle ani ti, kterých se to nejvíce týká. Nahlédneme pod pokličku života jejích přítelkyň a poznáme je doopravdy…tento nadmíru úspěšný seriál televize ABC získal tři zlaté Globusy, pět cen Emmy a mnohé další…

Zpátky do práce / Workin‘ Moms

seriál Zpátky do práce Workin' Moms series

Kate, Anne, Frankie a Jenny jsou čtyři ženy, které se snaží v životě dosáhnout všeho, co si usmyslí, aniž by byly omezeny skutečností, že jsou zároveň mámy. Kromě neposedných dětí jim v tom však brání zapeklité vztahy, otřesní kolegové v práci nebo třeba poporodní deprese.

 

 

 

 

Zpátky do školy / Community

Jeff Winger, právník, jehož diplom byl zrušen, musí zpět do školy, konkrétně na veřejnou vysokou školu v Greendale. Stává se členem studijní skupiny, do které také patří Pierce, sexista důchodového věku, Britta, mladá atraktivní žena s nízkým sebevědomím, Shirley, čerstvě rozvedená afroameričanka, Abed, závislák na popkultuře, Annie, mladá perfekcionistka a Troy, bývalá středoškolská fotbalová hvězda. Co taková skupina dokáže předvést, se brzy uvidí.

 

Zpátky v gangu / Braqueurs

Zpátky v gangu Braqueurs

Medhi, kvalifikovaný lupič, a Liana, zlodějská učednice, se zapletou do války mezi drogovými dealery a musí spolupracovat, aby zachránili své blízké.

 

 

 

Zpátky z chladu / In From the Cold

seriál Zpátky z chladu In From the Cold

Během dovolené v Evropě se svou dcerou se život americké svobodné matky od základu změní. CIA ji donutí konfrontovat svou hluboko pohřbenou minulost ruské špionky, která se stala produktem tajného KGB experimentu, jenž jí dal speciální schopnosti. Světem se začíná nést vlna záhadné paniky a vražedných incidentů, které naznačují, že někdo se stejnými schopnostmi zabíjí nevinné lidi. Jenny se vydává z utajení, aby zloducha zastavila, jinak totiž ohrozí svou rodinu a celý život, který si vybudovala.

 

Zpívající rebelové / Rebelde

seriál Zpívající rebelové Rebelde

Nová verze Rebelde, kultovní telenovely pro mladé, se vrací.

Vítejte na EWS, prestižní internátní škole, kde krkolomná cesta ke slávě není pro slabé povahy. Rebelde se odehrává na chodbách školy Elite Way s novou generací studentů, dějovými liniemi a postavami (a několika známými, které poznají dlouholetí fanoušci). V průběhu osmi epizod sledujeme Rebelde, skupinu studentů, kteří dělají vše pro to, aby vyhráli Battle of the Bands na EWS. To je klíčová hudební soutěž pro jejich úspěch na začátku jejich hudební kariéry. Cestou mezi nimi vzkvétá láska a přátelství, zatímco tajemný tajný spolek vrhá stín na jejich sny stát se dalšími velkými hudebními hvězdami.

 

 

Zpřítomnělí / Beforeigners

seriál Zpřítomnělí Beforeigners series

V norském Oslu se za bouřemi nad oceánem začnou objevovat dávno mrtví lidé z různých historických období a hledají útočiště v naší době. Jednou z nich je i vikingská dívka Alfhildr, která spolupracuje s policistou Larsem, aby odhalili příčinu návratu mrtvých.

 

Zrádci

seriál Zrádci

Vietnamská mafie v Česku ovládá víc než 70 procent trhu s pervitinem. V jejím čele stojí investoři nazývaní aj Bác (strýcové), kteří se zde usadili ještě v době komunismu a navenek se tváří jako vážení podnikatelé. Díky propracované a efektivní struktuře výroby jsou na ně klasické policejní postupy krátké. Policisté z protidrogového tak musí používat spíše praktiky tajných služeb – a často jdou i za hranice toho, co je vůbec legální. Příběh šestidílného seriálu zobrazí tři týdny v životě drogového dealera a policejního informátora Davida Frýdla, který působí v českovietnamské drogové mafii. Po vraždě své policejní spojky zůstává sám a po krku mu jdou obě strany – policie i mafie – a on hledá cestu, jak si zachránit život.

 

Zrozeni milovat / Made for Love

seriál Zrozeni milovat Made for Love

Seriálová adaptace stejnojmenného románu, pod kterým je podepsaná Alissa Nuttingová.

Hazel Greenová se po deseti letech příšerného manželství konečně rozhodne utéct. Brzy se ale dozvídá, že jí její emocionálně nestabilní manžel a technologický miliardář Byron Gogol do mozku nechal implantovat revoluční monitorovací zařízení. Díky tomuto nástroji může sledovat každý její krok a mít přehled o všech jejích myšlenkách a pocitech, zatímco se snaží zůstat naživu.

 

 

Ztracená archa / Dig

Hlavním hrdinou tohoto thrilleru je agent FBI Peter Connelly (Jason Isaacs), který vyšetřuje vraždu Američanky v Jeruzalémě a během toho odhalí globální spiknutí trvající dva tisíce let…

 

 

 

 

Ztracená brána

seriál Ztracená brána

V detektivním triptychu s prvky tajemna pátrá dvojice kriminalistů Anna Geislerová a Jiří Dvořák po sériovém vrahovi a religionista Ivan Trojan odhaluje mysteriózní pozadí jejich zapeklitého případu.

Třídílný televizní mysteriózní film Ztracená brána volně navazuje na divácky úspěšnou trilogii Ďáblova lest. Hlavními protagonisty detektivního příběhu s tajemstvím jsou znovu Ivan Trojan, Anna Geislerová a Jiří Dvořák. Zatímco první triptych byl spojen s existencí Ďáblovy bible, tento se dotýká záhady unikátního středověkého díla, Voynichova rukopisu. Odkud pochází podivná rostlina? Proč někdo opakovaně vraždí kvůli jejímu jedinému listu? V dramatickém souboji s neznámým vrahem odhalují vyšetřovatelé šokující souvislosti. Usilovně pátrají po tajemném pachateli, aby zastavili zlo a sami se přitom dostávají do ohrožení. Kulisy televiznímu filmu poskytly staré části Prahy, dostaneme se i do spletité sítě chodeb v pražském podzemí, kde se děje cosi nevysvětlitelného. Znepokojivé stopy na místech činu zavedou religionistu k Zednářské lóži…

Ztracené království pirátů / The Lost Pirate Kingdom

Ztracené království pirátů The Lost Pirate Kingdom

Dokumentární seriál sleduje skutečné piráty z Karibiku, kteří drancovali světová bohatství, ale založili i překvapivě rovnostářskou republiku.

 

 

Ztraceni / Lost

Ztroskotanci, kteří přežili havárii letadla na neznámém ostrově uprostřed oceánu, nemají naději na záchranu. Jsou ztracení. Ztratili se i ve vlastních životech a svá tajemství už nemohou vyhnat a skutky odčinit. Nové dobrodružství z nich ale vytáhne to nejlepší i nejhorší, netušené schopnosti či vnitřní sílu. Ale je všechno takové, jak se zdá a má všechno nějaký důvod a smysl? Záhadný ostrov začíná vydávat svá tajemství…v nejlepším seriálu roku 2005.

 

 

Zvědavý George / Curious George

seriál Zvědavý George_Curious George series

Dobrodružství oblíbeného opičáka Georgea a jeho přítele – Pána se žlutým kloboukem. Jeho zvědavost způsobuje jemu samotnému i jeho lidskému příteli spoustu problémů, ale také přináší mnoho zábavných dobrodružství.

 

 

 

 

Zvrhlé panství / Another Period

seriál Zvrhlé panství / Another Period series

Another Period sleduje životy obscénně bohaté rodiny Bellacourtů a jejich početného služebnictva na Rhode Islandu na přelomu století. Seriál je historickou satirou na narcisistické aristokraty a ubohé duše jejich zaměstnanců.