Želvy Ninja / Teenage Mutant Ninja Turtles

STAŽENÍ

Obsah:

Hlavními hrdiny tohoto kresleného seriálu jsou 4 želví bratři. Rozhodně se ale nejedná o obyčejné želvy. Jednoho dne se jim totiž stane zvláštní věc. Do kanálu, kde žijí, se dostane látka zvaná „Mutagen“ a želváci i s jejich lidským přítelem jsou jejím účinkům vystaveni.

Člověk, který se naposled dotkl krysy, je pozměněn a nyní se podobá právě tomuto tvorovi. A jelikož se želvy naposledy dotkly právě jejich lidského známého, jsou ony nyní podobné lidem.

Tříska, jak se jmenuje jejich krysí přítel a mentor je pojmenuje podle svých oblíbených umělců (Leonardo, Donatello, Michaelangelo a Raphael) a rozhodne se je vycvičit v prastarém bojovém umění nindžů.

Bratři pak se svým mistrem zažívají mnohá dobrodružství, během nichž se seznámí s nehroženou televizní reportérkou April.

Hlavními nepřáteli jsou jim Krang (v podstatě mozek) se svým Technodromem a pradávný protivník jejich mistra, který si říká Trhač. Jemu pomáhají jeho nohsledi Bebop a Rocksteady (muži pozměněni díky účinkům Mutagenu) a bojovníci z klanu Foot.

Hodnocení:

 

Plný názevŽelvy Ninja / Teenage Mutant Ninja Turtles
Status: Skončeno
Žánr:Animovaný, akční, komedie, scifi, dobrodružný, fantasy, thriller
Protagonisté: Rob Paulsen, Townsend Coleman, James Avery, Jim Cummings, Tress MacNeille
Scénář:Steve Roberts, Robert Schooley, Mark McCorkle, Benjamin Townsend, Dennis O'Flaherty
Režie:Yoshikatsu Kasai, Walt Kubiak
Stopáž: 30 minut
Rok výroby:1987
Epizody, série, celovečerní:10 sérií
Země původu:USA